Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mostanában úgy ki tud hozni a...

Mostanában úgy ki tud hozni a sodromból a fiam, hogy attól félek eljutok oda hogy elfenekelem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Általában véve nem rossz kisgyerek, imádom, sokat játszunk, jó a kapcsolatunk. De néha belé bújik a kisördög és akkor nagyon tudja feszíteni a húrt. Példa a mai napról: altattam az öccsét, megkértem hogy addig legyen csendesen. Direkt elkezdett kiabálni, megkértem szépen hogy ne csinálja. Direkt egyre jobban, sőt ahogy rászóltam szembe nevetett. Erre már felemeltem a hangom, beküldtem a szobájába. Erre elkezdte a karomat ütni ököllel. Na ez volt az a pillanat amikor nagyon erőt kellett venni magamon hogy ne üssek a fenekére, de inkább otthagytam, utána pedig mese nélkül kellett lefeküdnie. Máskor olvsasok neki, megvárom a szobájában amíg elalszik. Többször is előfordult hasonló mostanában, hogy nem sokon múlt hogy ne pofozzam fel vagy adjak a fenekére, annyira a végsőkig elment. Eddig megálltam, de félek hogy ennél is jobban kihoz a sodromból. Hogy kezelnétek az ilyen helyzeteket? Az okára nem tudok rájönni. Nem testvér féltékenység.
2018. júl. 21. 21:58
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy 4 éves.
2018. júl. 21. 21:58
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
Semmi baja nem lesz, ha elfenekeled. Tanul majd belőle.
2018. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Ha ez megnyugtat,az én lányom 5 éves,és hasonlóan viselkedik az utóbbi időkben...

Pofozni nem szoktam,de olykor olykor kap a kezére vagy fenekére. Muszáj,mert a fejedre fog nőni,és pontosan tudja hogy máskor is megteheti,mert ugyse kap ki.

Te vagy a felnőtt,viselkedj is úgy. Ne hagyd hogy kiröhögjön és hülyét csináljon belőled! Én se szoktam rendszeresen "verni", de azért van egy határ , amit nem tűrök szó nélkül!

2018. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%
Gyerekneveléshez hozzátartozik ha rosszat csinál elfenekeled hogy késöbbiekben elkerüld az ilyet ,lehet lepontozni de nézd meg egész nyugodtan azt a kor gyerekét aki kapott és a mai kor gyermekeket . ;)
2018. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
63%
Miből állapítod meg, hogy nem testvérféltékenység? Dehogynem az! A kicsit altatod, ő pedig azt akarja, hogy "engem vigyen fel a padlásra!" Természetesen nem verjük, agresszióval nem kezelünk agressziót. A verés nem nevelés, hanem a saját tehetetlenségünk jele. A gyerek a viselkedésével valami jelez, segítséget kér, és neked megértést kell tanúsítanod. Vagy úgy, hogy bevonod a kicsi altatásába, ő is ott van, ő is kap simogatást, vagy akár ő is lefekszik, mért ne aludhatna ő is, vagy ha ezt valamiért nem akarjátok, akkor megbeszélni vele, hogy most a kicsit altatod, addig várjon meg csendben, őt is így altattad, mikor kicsi volt, és utána mikor a kicsi alszik, akkor vele fogsz játszani. És várd meg, hogy ő erre rábólint, tudomásul veszi, magáévá teszi, elfogadja. Próbálgatja a határait, ezért fontos, hogy érezze rajtad, hogy komolyan gondolod, nem haragszol rá, őt is szereted. És ügyelj arra, hogy legyen vele is sok négyszemközti időd.
2018. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

De, ez eppenhogy testver feltekenyseg, nem veszed eszre ?

A kicsivel vagy, nem vele, gondolom ababjgatod babusgatod a fule hallatara, neki meg kuss a neve.

Hangoskodik, hogy vegre RA figyelj es ne a kicsit olelgesd.

Figyelemfelhivas, vedd eszre!

2018. júl. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó kettővel teljesen egyetértek. Én se értem, miért gondolod, kérdező, hogy nem testvérféltékenység? Kőkeményen az, és az okait és kezelési módját az előző kettő szépen leírta.
2018. júl. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%
4-el egyetertek.
2018. júl. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Azért gondolom hogy nem az, mert ez egy példa, de a tegnapi gól teljesen eltérő esetek is vannak aminek semmi köze a kocsihoz, mondjuk ott sincs, épp a férjemmel van, kettesben vagyunk.
2018. júl. 22. 06:39
 10/25 A kérdező kommentje:
*tegnapitól
2018. júl. 22. 06:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!