Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyhogy ilyen sokan vállalnak...

Hogyhogy ilyen sokan vállalnak mostanában kis korkülönbséggel gyereket?

Figyelt kérdés
A környezetemben nagyon sokan vannak akik 1,5-2 év korkülönbséggel vállalnak gyereket.

2018. márc. 29. 13:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
28%
A környezeteddel van a "gond". Az én környezetemben a nagyobb korkülönbség a jellemző. ;)
2018. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%

A mieink között is másfél év van, 3 nap híján. :)

Nekünk fontos volt, hogy kis korkülönbség legyen, le akartuk ,,tudni" ezt a pelenkás korszakot hamar. Pár év múlva már nem akarunk ezzel foglalkozni.

Már a kicsi is lassan 2 éves, nagyon jó testvérek! Imádják egymást az első pillanattól, apróbb vitákon kívül sosem bántják egymást.

Nálunk ez abszolút ideális választás volt.

2018. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

Jelen! Nincs két év a gyerekeink között. Mi azok a szülők vagyunk, akik eleve kiskorkülönbséget terveztünk, ugyanis hiszünk abban, hogy a lehető legtöbbet azzal adjuk a gyerekeinknek, ha összeszoknak, együtt nőnek föl, és ott lesznek egymásnak.

Ami megerősített minket ebben, az a gyed extra. Nagyon vonzó volt, hogy a kislányom két éves korától még egy éven keresztül kaptam a fizumhoz a gyedet is (visszamentem dolgozni). Abszolút rendbejöttünk anyagilag, ami ránk is fért, ugyanis a sima gyed azért nem egy nagy összeg, még akkor sem, ha a max. gyedet kaptam. Főleg úgy, hogy a max.gyed a fizum egyharmada volt két éve, de kiadásaink is voltak bőven.

A két gyerek után járó családi adókedvezmény plusz a két családi pótlék viszonylag alacsony összeg, de a gyed extrával együtt nagyon kellemes volt. Az alatt az egy év alatt úgy összeszedtük magunkat anyagilag, hogy most nagyjából gondtalan elvagyunk a két fizuból.

2018. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%
Bocsánat, rosszul írtam, két éves koráig, de mivel a két terhesség között visszavettek állományba, így nagyjából egy évig járt a gyed extra.
2018. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk így jó. Mindig is így szerettem volna, először is tudom nem csak ezen múlik, de tesómmal 4 év van köztünk és igaz jó testvérek vagyunk, de részemről lehetett volna kevesebb is, a férjeméknél 5 év van és a férjem szerint is sok. Így mi kisebbet akartunk. De ezen kívül voltak érvek, sokféle. Nem tehetjük meg, hogy csak gyest kapjak. Úgyhogy ha nincs a második terhesség, akkor visszamentem volna dolgozni, a fiam bölcsibe ment volna, de akkor nem jöttem volna el 1-2 év múlva megint szülni. Túl nagy korkülönbséget meg végképp nem akartam, számomra ez elképzelhetetlen. Aztán én ha visszamentem volna, korábbi folyamatos műszakolás miatt a kicsivel jóval kevesebb pénzt kaptam volna gyeden, meg fizikai is a munkám, terhesen könnyített munka, ha visszakerülök se egyből kerülök a régi munkakörbe, stb.

Számomra szólnak ellenérvek a többi korkülönbséggel is, 3-4 évvel az, hogy állandóan betegek, míg most mindkettő itthon van velem, (2,5 éves és 8 hónapos gyerekek) megúsztuk a telet is betegség nélkül. Na meg egy újszülöttet hozni-vinni minden reggel meg délután időre óvodába, iskolába, még annyira se élhetné a saját ritmusát, mint így. Egyébként szerintem az, hogy 2 évig jár a gyed, elég nagy motiváció lehet azoknak, akik nem szeretnének 5-6 év vagy nagyobb körkülönbséget és nem arra akarják a félretett pénzt költeni, hogy ne kelljen dolgozni visszamenni.

2018. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, én amúgy nem mentem vissza állományba, nem szerettem volna azt kockáztatni, hogy esetleg ne várjanak vissza.. félős vagyok ilyen szempontból.
2018. márc. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
És mennyire volt kimeritő az elején? Nekem egy 17 hónapos kisfiam van és gondolkozunk a kistesón. Viszont még mindig kel éjszakánként 2x és nagyon eleven kisfiú, mindehova fel akar mászni stb. Így eléggé félek, viszont biztos jobb testvérek lennének kis korkülönbséggel meg igazából én is szeretném egyszerre letudni a pelenkás éveket
2018. márc. 29. 13:40
 8/24 anonim ***** válasza:
65%
Nalunk nagy korkülönbség lesz köztük, mármint ahhoz képest amit terveztünk. Sajnos elhúzódó gyermekagyi szorongasos zavarom lett, majd közben IR-em, ciklus zavar stb. Az első 2,5 évben én nem tudtam elképzelni, h mégegyszer bevallaljam, amikor meg már akartuk akkor jött a többi dolog és elvetéltem. Ha minden jól megy és rendbe jövök akkor már 4 év lesz köztük. Hat ez van.
2018. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
7%

Sokat anyukát látok pocakosan és mégegy kicsivel maga mellett én is mikor sétálunk.én szeretném ha 3 év meglenne közöttük.úgy gondolom hogyha nagyobb a korkülönbség (itt nem 10 évre gondolok) attól még lehet őket úgy nevelni hogy ellegyenek egymással.nekem csak nagyobb testvéreim vannak mégis befogadtak a játékba,lementünk együtt a játszótérre.... Nem éreztem hátrányát.sőt!sokat tanultam tőlük és még ez máig elmondható.

Illetve nekem kell hogy visszamenjek dolgozni,bármennyire is a gyerekemmel vagyok itthon(akit persze nem is kérdés hogy szeretek) de szükségem van már most a felnőtt társaságra.meg jó lesz pár év múlva megint egy pici baba akit a testvére is már jobban fog értékelni,szeretni!

2018. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk 11 hónap 😀😀😀
2018. márc. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!