Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Begörbíti a lábujjait, normális?

Begörbíti a lábujjait, normális?

Figyelt kérdés
14 hónapos kislányom nagyon sokszor befeszíti, begörbíti a lábujjait, általában így tartja, nem tudom mi lehet az oka, valaki tapasztalt esetleg hasonlót?
2018. júl. 27. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hetes babám is így tartja. Ez engem is érdekel
2018. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy reflex a 10 hetesnél. Ha jól tudom 3-4 hónapos kor körül kezd eltűnni mint a többi újszülött reflex. Ugyanaz mint a zárt ököl. Az én fiam is csinálta még 6 hónaposan, ezzel együtt féloldalasan kúszott. Az egész izomrendszere asszimetrikus volt. Gyógytornász hoz vittem, aki pár alkalom alatt segített lazítani ezt a reflexet.

Ha a 14 hónaposnál is ugyanez a reflex áll fenn azt már gyerek orvosnak, védőnőnek illett volna észrevenni. A kezeivel nem csinálja? Hol tart a mozgásfejlődésben? Mert pl ha épp most kezd megállni, totyogni akkor lehet hogy csak “ kapaszkodik” a lábujjaival is. Ha pl fekve is tapasztalod az már más.

Nekem a gyógytornász azt mondta nagy gondot nem okoz a reflex részleges megmaradása, csak cipőproblémákat majd a későbbiekben, mert magas boltozatot okoz.

2018. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A kezével nem csinálja szerencsére, tud már járni, amikor a zokniját felhúzom szinte mindig így tartja, de ma fürdés közben is sokszor befeszítette.
2018. júl. 27. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!