Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam fél kimenni a mosdóba...

Kisfiam fél kimenni a mosdóba egyedül. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Egy 35 négyzetméteres lakásban élünk, egy légtér. Kb 15 lépés a fürdőszoba a lakás legtávolabbi pontjából. Kísérgetni kell, akármit csinál. Én itthon vagyok az 5 hónapos testvérével, nem tudom mindig kikésérni, és ha így van, kimegy az udvarra és kint pisil! Az idegbaj kerülget emiatt. Mi a megoldás? Tudom hogy kinövi majd, de addig csak várjunk? 6 éves
2018. júl. 31. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Mit mond, miért fél?
2018. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem fél, hanem vedd észre, hogy arra a pár pillanatra próbál téged magának kisajátítani, addig is vele foglalkozol és nem a tesójával.

Megoldás? próbálj külön időt szakítani, amikor csak te+ő van, mert hiányzik neki ez az időszak.

Légy türelmes vele, nem könnyű egykéből tesóvá vállnia, hiszen osztoznia kell rajtad...

2018. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán megkérdezted már tőle, hogy miért/mitől fél?
2018. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
6 éves, nem 2. Nem fél, hanem féltékeny a kistesóra és addig is vele foglalkozol amíg kísérgeted.
2018. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére olyan nevelésben van része hogy nem tudja mit jelent az hogy féltékeny :) Attól fél hogy a zuhanyfüggöny mögött vannak szörnyek. De már próbáltam azt is hogy leveszem, de akkor sem megy el egyedül.
2018. júl. 31. 15:52
 6/15 A kérdező kommentje:
Az ovódában nincs kistesó, és sajnos ott sem mer elmenni egyedül. Visszatartja vagy a nála kisebbek kísérik el.
2018. júl. 31. 15:54
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Egy 35 nm-es lakásban bármikor el tudod kísérni szerintem, arrébb mész két lépést a tesótól, vagy magaddal viszed, egy idő után elunja ezt a szörnyes dolgot.
2018. júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%

Egy üres testpermet (vagy egyéb hasonló) flakont tölts meg vízzel, adj hozzá pár csepp valamit, aminek illata van és legyen ez a szörnyűző spray. Amikor menne a kisfiú a fürdőszobába, fújjatok be együtt a zuhanyfüggöny mögé, erősítsd meg, hogy itt aztán egy szörny sem maradhatott, mert elűztétek őket. Ha beválik, pár nap után csinálja egyedül. Hátha sikerül rövid időn belül végleg elűzni a szörnyeket.

Persze vannak, akik nem tartják jónak az ilyen taktikákat, de én tennék egy próbát. Azt persze nem tudom, hogy az oviban hogy lehetne megoldani a problémát.

2018. júl. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Ez akkor is fantázia. A fiam 6 évesen maximálisan tisztában vele hogy szörnyek nincsenek, egy 6 éves nem hülye, csak kicsi. Ilyen korban már nem valódi félelem van szörnyektől (mert tudják hogy nincsenek), csak ürügy a plusz aggódásra és féltésre hogy anya legyen vele és sajnálja és vigasztalja.

A féltékenység meg kistesónál természetes, lehet neked bármilyen überhiper nevelésed. Max nem hisztizik miatta és nem nyafog, de ezek szerint ő így csikarja ki a plusz törődést. Egyetlen 6 evest sem ismertem még aki hisz még a szörnyekben.....gyerekkamu az egész, ülj le vele egy őszinte beszélgetésre.

A szörny spray is jó, 3-4 évesen....amikor még valóban azt hitte hogy a wc-ben szörny van.

2018. júl. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

Az én kislányom ugyan nem félt csak nem érte el a villanykapcsolót ezért nem ment ki egyedül. Felszereltünk evy mozgásérzékelőt ami automatimusan felkapcsolja/lekapcsolja a lámpát.

Tesó előtt sem kisérted el vagy csak ő miatta nem kíséred el?

2018. júl. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!