Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit főztök kánikula idején a...

Mit főztök kánikula idején a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Nem akarom fűteni a lakást sem, mert panelban lakunk. Már a héten is gyors kajákat ettünk (lecsó, joghurtos gyümölcsleves főzés nélkül, halrudacska, hammburger...)

Nállatok mi lesz a menű?



2018. aug. 5. 22:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
vegyél tortillát, aztán megtöltöd valamivel, akármivel (lehet maradék sült/főtt hús, vagy csak sonka, sajt, tejföl, friss zöldségek... és ennyi). mondjuk ha nem tortilla, akkor palacisntával is meg tudod tenni. Nem kell sokat sütni, de azt vastagra.
2018. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Levesek, krémlevesek sajttal.


Kb ezeket toljuk, szilárd kaja le sem megy - nekünk, a férjem lazán eszi a rántott húst, mi meg sült zöldség, meg ilyeneken élünk :D

2018. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Omlettek, fritatták, tartalmas saláták kovászos kenyérrel, szelet grillhús grillzöldségekkel és bulgurral, grillezett halak szintén, hideg tésztasaláta (nem majonézes, hanem olaszos típusú), rizottó, gaspacho ... A sor végtelen.


A kedvencük az a tésztasaláta, ami durum farfallét, sárgadinnyegolyókat és prochutto crudo-t tartalmaz, petrezselyemmel, borssal, jól lehűtve.

2018. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
28%
De miért nem szereltettek be légkondit? Tudom, nagyobb összeg, de kincset ér, amikor le tudod hűteni a lakást, és nem a forróság függvényehogy mihez kezdj a saját lakásodban.
2018. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14-es, az eszedbe sem jutott, hogy NEM LEHET felszereltetni légkondit?


Nem tudom, hol élsz, de sok lakásban nem megoldható - mellesleg nem egészséges, abba nem menjünk bele.


Mi is itt döglődünk a melegben hetek óta, mert légkondi nincs, és ha megprbálnánk szereltetni, akkor mehetnénk isten hírével.

2018. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyjából ugyanazok, sült hús, fözelék, saláta, fasírozott, chilis bab, spagetti, ilyesmi. Viszont én este fözök, általában annyit, hogy egy kajálásra elég, gyereknek másnapra egy adagot félre teszek, az meg hamar kihül. Aztán éjszakára kitárom az ablakot.
2018. aug. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
13-as. Most őszinte leszek nekem ehhez kellett egy laza szotarazas. Na.. De a dinnyés sonkas tészta nekem kicsit tuumaccs minden klimaban, de megneznek erről egy képet. Hát, ha épp erre jársz dobhatnal ide fel. Köszi. Ma amúgy töltött paprika volt nálam, hnapra meg hoztam be a kertből egy cukkinit. Majd hnap elszorakozok vele ha lesz ihletem.
2018. aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

En most a jovoheten sporolosabbra veszem az etkezesunket, 3an vagyunk. Veszek 3 db egesz csirket, azt szepen kifilezem. Lesz 3 db csontos mell, 4 db csirkeszarny, 6 db csirkecomb aminek a kozepet kettevagom es lesz 6 also, 6 felso. Ebbol 3 napra csinalok tarkonyos csirkeragulevest csirkepaprikast nokedlivel es szezammagos rantott csirkemellet. Kell vennem vegyes zoldsegcsomagot (repa, feherrepa) borsot, tejszint, tejrolt es kovetkezo nap csinalok a borsobol fozeleket rakott bundaskenyerrel (4. nap). A het utolso 3 napjan pedig veszek csulkot (oke nem olcso, de 3 napi kaja) es bablevest csinalok sok zolseggel, a csulok csontos reszebol es fustolt kolbasszal ill a husos reszebol csulokporkolt turos sztrapacskaval (a sztrapacskat megesszuk 3nap is) 7000 ft lesz 7 napi koltsegunk ugy, hogy gyumolcs terem a fan es leszedjuk (zoldsegekkel nem foglalkozunk, sok vele a macera egy gyumolcsfa viszont disze a kertnek). Gondoltam halas etelre, de nem kivanom. Szeretjuk a nehezebb eteleket igy nyaron is mellette persze odafigyelek, hogy a napi 5 adag zoldseg, gyumolcs meglegyen. Ja amugy van egy uj menureceptem is, ha erdekel, de ennek kiprobalasaval varok az evfordulonkig:

- dinnyekremleves es nektarinos csirkemell granatalmas kuszkuszsalataval

(Kiskegyed)

2018. aug. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy 7000 forintot fogok fizetni egy hétre, mert azokból is gazdálkodtam, ami itthon van.
2018. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!