Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti eroltetnetek a hus evest a...

Ti eroltetnetek a hus evest a bolcsodeben?

Figyelt kérdés
A kisfiunk 20 honapos, kifordul a szajabol a hus. En sem eszem a terhessegem eleje ota, latvanyosan nem undorodom tole, de mergezonek, artalmasnak erzem, nem kivanom. A gyerek se eszik soha, kb. egy heten egyszer, max. ketszer keszitek, apa se nagy husevo, es nem is tartjuk normalisnak a mindennapos husevest, de ilyenkor mindig ott van a tanyerjan a hus. Aktiv, eros, izmos a fiunk, meg anyatejezik. Jo evo, BLW-s. Szeptembertol bolcsodebe keszul, kerdeztek az eveset. Hiaba magyaraztam, hogy azt nem tartom jo otletnek, hogy belecsempesszek a hust a szajaba, hiszen attol meg nem fogja megszeretni azt, latszolag nem ertettek meg mit akarok (egyebkent gyanusan nem is menne az etetes, nagyszulok probaltak, kiszedi a falatbol a hust, kikopi). Csak nem akaraom, hogy megutaljon enni a bolcsiben. Kicsit tanacstalan vagyok. Vagy tul porgom?
2018. aug. 7. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy ragni nem tud jol.

Turmixold ossze, hogy az izet, allagat nem szereti-e...

2018. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A ragassal biztosan nincs baj, jelenleg is mandulat ragcsal :) De ha mondjuk bolognai keszul, amin daralthus van, es nem nagyon kell ragni, az se csuszik le neki.
2018. aug. 7. 14:44
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem pörgöd túl a bölcsiben leszarják, hogy nem eszik húst a gyerek.


Ha az lesz a menü, akkor éhesen fog hazajönni, vagy megetetik vele.

2018. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne azt mondd, hogy nem eszik húst, hanem hogy nem szereti. Teljesen máshogy hangzik. Ha nem szereti, esetleg felkínálják, hogy kóstolja meg, max kiköpi. Én is szóltam, hogy nem szereti a gyerek a paradicsomot, kutya nem szólt érte, hogy kiszedte a kajából.

Ha "nem eszik", akkor "milyenanyavagymárnemadsznekipedigkell"?!

Nyugi, megtömni nem fogják ;)

2018. aug. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

bölcsiben dolgozom.

3#: hidd el, aki nem szereti a húst, azt nem tudod megetetni vele. erőszakkal meg senki (remélem) nem fogja megetetni vele. van olyan gyerkőcöm, aki 3 hónapja! nem evett húst. bár szörnyű evő.


bölcsődékben általánosságban főzelékek vannak. nálunk 5 napból 3x főzelék van, a következő feltétekkel: sült máj, májpuffancs, sült csirke, pörkölt csirkéből vagy pulykából, ritkán sertés sütve, párolt hal, halfasírt. többnyire spenóthoz, sóskához szokott lenni reszelt sajt, sajtfánk, tojáslepény. minden sütőben sütve. heti 1x van leves, mellé pl rizses hús, vagy diós/túrós guba, rizottó, ilyesmik. heti 1x van rakott, vagy csőbensült.


Amit tanítanak: a gyereket meg kell kérdezni, hogy kér e főzeléket, rá feltétet. ha nemet mond, megbeszéljük vele, hogy csak egy kicsit teszünk a tányérjába, elkülönítve a főzeléktől/hústól, ha nem kéri, hagyja ott, de kóstolja meg legalább. volt olyanra is példa, hogy annyira szörnyű evő volt a gyerek, hogy üres kenyéren élt a bölcsiben, hogy legalább egyen valamit.



kedves kérdező! ne izgulj ezen, a bölcsiben rugalmasnak kell lennie a kisgyermeknevelőknek! :) és azok is lesznek. beszoktatáskor ugyis ott leszel az első ebédnél, meglátogatnak majd titeket a kisgyermeknevelők, lesz bőven alkalmad elmondani a kisgyermeknevelőknek, hogy ez a probléma áll fenn. figyelnek majd rá.


egyébként nincs akkora gond nálatok, mert ha becsempészed a szájába, kiköpi. a nagyobb "baj" akkor van, ha már attól torkaszakadtából ordít a gyerek, amikor csak a tányérjába rakod a húst, pedig mondtad neki, hogy nem kell megenni, ha nem kéri, hagyja ott.


sajnos sok esetben a szülő ferdít, nem teljesen az igazat mondja, lehet ezért nem igazán értették mit akarsz. majd kitapasztalják, ne pörögj rajta.

sokszor az a tapasztalat egyébként, hogy amit otthon nem eszik a gyerek, azt a bölcsiben igen. volt, aki úgy jött bölcsibe, hogy nem szereti a főzelékeket. 2. ebédjét már megette a gyerek, nem válogat, mindent eszik. otthon megtehetik a gyerekek, hogy válogatnak, van többféle étel. bölcsiben nincs. vagy eszi ami előtte van, vagy éhes marad, mert gyümölccsel nem fog jóllakni. (minden ebéd után van gyümölcs is)


remélem tudtam segíteni! :) ha van bármiféle kérdésed, állok rendelkezésedre ;)

2018. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"volt olyanra is példa, hogy annyira szörnyű evő volt a gyerek, hogy üres kenyéren élt a bölcsiben, hogy legalább egyen valamit"

az enyém 2 év blcsit, 3 év ovit és 1 év sulit nyomott le így. Jövőre végre viheti az ebédjét magával.

2018. aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsit nem tudom. Anyósom óvónő. Ő kiszedi a köretet a gyerekeknek és aki nem kér,annak is tesz egy pici feltétet,hogy megkóstolhassa,de nem erőlteti. Muszály tenni a tányérra,mert náluk félő,hogy valamelyik szülő megvádolja,hogy direkt nem ad,hogy hazavihesse.
2018. aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy "a hus"? Mindegyiknek mas ize van, olyan nincs, hogy egyiket sem szereti. Az enyem a virslit, sonkat, parizsit megeszi, a fott husokat nem igazan, bar attol fugg, hogyan izesitem. Sajtszósszal pl azt is megeszi amit amugy nem. Szerintem engedd el a temat, majd eszik amit akar. Mondjuk szegeny gyerek nemsokara rajon h az anyja mergezonek tartha a hust, na onnantol mar undorodni fog tole, szoval orulhetsz.
2018. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az, hogy "a hus"? Mindegyiknek mas ize van, olyan nincs, hogy egyiket sem szereti. Az enyem a virslit, sonkat, parizsit megeszi, a fott husokat nem igazan, bar attol fugg, hogyan izesitem. "


A bölcsis válaszoló vagyok:))

Pedig bizony van olyan, hogy a gyerek egyféle húst sem hajlandó megkóstolni. Ráadásul a bölcsiben annyi féleképpen van elkészítve, hogy ihaj... kivéve a rántotthúst és efféléket, bő zsírban készült ételeket nem kaphatnak a bölcsiben. A felvágottakat leveszi a kenyérről, kifliről, zsemléről, és margarinosan TALÁN megeszi, de ha van, inkább az üreset kéri. Hetekig "éheztettük" a gyereket, gyümölcsön élt, hátha elkezd végre enni... mert ugyebár ha egyből megszokja hogy főtt kaja helyett van kenyér, akkor h.lye lenne enni, megkóstolni. már oda jutottunk, hogy levest (ebből is válogat - répát, borsót talán megeszi, tészta jöhet, meg a leve...) és vagy 2féle főzeléket megeszik.

na, visszatérve a húsra. otthon rendesen főz anyuka maguknak, jóformán semmit nem eszik belőle... még a rántotthúst sem! a virsli meg, mint hús... hát... nem feltétlenül sorolnám a húsok közé. valamiféle húskészítmény inkább, de olyan zsírtartalma van egy sima sült sertéssel vagy csirkével szemben...

2018. aug. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk kezdés előtt mindkét gyerekemnél (két különböző bölcsibe jártak) megkérdezték többek közt azt is, hogy melyik ételeket nem szeretik. A nagy csak szimplán finnyás volt akkoriban, de kiszámíthatatlan módon, ezért erre nem volt konkrét válaszom. Amúgy a bölcsiben MINDENT megevett, azt is, amit a többi gyerek nem :D El se akarták hinni, hogy otthon néha csak az üres kenyeret fogadja el.

A kicsi nem válogatós, egyedül a májat nem eszi meg semmilyen formában, ezt mondtam is, tudják, úgyhogy ha májas étel van, neki mindig többet tesznek a tányérjára a köretből/főzelékből, a májjal csak megkínálják, de nem csinálnak belőle gondot, hogy nem eszi meg. Ha májkrémes kenyér az uzsi, akkor sincs baj, ő akkor kap üreset.

Ha úgy adódik, hogy olyan az uzsonna például, amiből nem evett, akkor szólnak délután, hogy nem uzsonnázott, számítsak rá, hogy éhes.

Szóval én nem tapasztaltam, hogy ez gond lenne, persze mindig felajánlják, hogy kóstolja meg, de nem erőltetik, nem csempészik bele az ételébe azt, amit nem szeret.

2018. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!