Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Stagnál a beszédfejlődés,...

Stagnál a beszédfejlődés, csak szavakat mond a fiam. Nálatok hogy alakult?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve semmit sem változott a fiam "beszéde". Mond szavakat, utánozza a hangzásokat ha valamit kérünk tőle, de egyáltalán nem fejlődik.

Még bőven van ideje megtanulni a beszédet, csak kíváncsi lennék, hogy másnál ez átlagosan milyen időn belül haladt előre? Pár szó ismerete után mennyi időn belül kezdett el úgy kommunikálni a gyermek, hogy az már beszéd szintű?

1 év / pár hónap?


A fiam csak tárgyak, állatok hangjait és az anya-apa kifejezéseket tudja. Tehát nem mond olyat, hogy "nem", "kérem" vagy bármi. Csak mutogat és mondja, hogy "autó", "vau", de nem köti össze a dolgokat úgy, mint hogy: "apa, vau" ami mondjuk azt jelentené, hogy apa mellett van egy kutya. Vagy mit tudom én..


Nemsokára bölcsis lesz és ott azt mondta a gyógypedagógus, hogy a két éveseknek már illik beszélniük. Na most a fiam télen lesz 2 éves, és hát..


2018. aug. 8. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fiam van. 20-22 hónapos korában még nem beszélt, max egy-két szót. A 2 éves státszra 35-40 szót számoltunk össze, amit mondani tud. Néhány hónap múlva kezdett mondani szókapcsolatokat, most 2,5 múlt, egyfolytában karattyol. Szépen ragoz, használja az igeidőket, elénekli az altatódalát (4 soros kis dal). Persze van hova fejlődni, gyakran "fordítanom' kell másoknak, amit mond, de napról-napra ügyesebben fejezi ki magát. A szavak megjelenésével amúgy nem jelenik meg egyszerre a kétoldalú kommunikáció és az önkifejezés képessége. Sokszor még az én fiam inkább vonyít, ahelyett, hogy elmondaná mit szeretne, holott képes lenne szóban is megfogalmazni.
2018. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak telen lesz 2 akkor megis mit varsz? A gyogypedagogus se normalis h ilyeneket mond. A legtobb gyerek 2 eves kora utan kezd osszefuggoen beszelni.
2018. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ne foglalkozz a gyógypedagógussal. nincs semmi gond, még bőven ráér megtanulni beszélni. a fiúk amúgy is később kezdik. :)


bölcsiben dolgozom, volt olyan gyerkőcöm, aki 2,5 évesen ment oviba, de igazából egy értelmes szót sem mondott, 1-2 szótag volt csak amit használt. olyan gyerkőcöm is van, aki télen 4 éves lesz, de vau-vau, ajajaj-on kívül semmit nem mond, konduktor-gyógypedagógus szerint teljesen egészséges gyerek, csak megkésett beszédfejlődése van, amit visszavezettek arra is, hogy a mozgásban is később kezdett fejlődni.


ha nagyon aggaszt a dolog, a gyógypedagógust kérdezd meg, hogy milyen tornagyakorlatokat javasol. azt tudom, hogy beszédindító tornában van fejjel lefelé lógatás, hintáztatás, egyensúlyfejlesztés.

2018. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is úgy tudom, hogy van még idő ehhez.

De úgy tűnik, lesz nyomás a bölcsiben ezügyben.. Előre kell készítenem magam, hogy valószínű piszkálni fog az a nő..

2018. aug. 8. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kisfiam májusban volt 2 éves, korrigáltan csak júliusban töltötte volna.

Ő csak halandzsázott, pár szót tudott csak kimondani. Volt 1-1 szó, amit mondott egyszer, de többé nem hallottuk tőle. Aztán másfél hónapja kb, vagyis 25 hónaposan, egyik pillanatról a másikra elkezdett tőmondatokat mondani. Pl: Elment a busz. Eltette az autót.

Akkor kezdett el utánozni is minket, mármint amit mondunk. Meg sem tudom már számolni, hogy hány szót tud.

Legyél türelmes :) Egyáltalán nincs elkésve :)

2018. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!