Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónapos a kislányom és nem...

19 hónapos a kislányom és nem igazán akar érthető/értelmes szavakat mondani. Nincs elkésve?

Figyelt kérdés
Olyanokat szokott mondani, hogy apa,baba,mama,papa, de ezeket sem a jelentésüknek megfelelően mondja, csak úgy összevissza, csak babanyelven beszél.Folyton azt kérdezik, hogy beszél már?? Ma megkérdezték hogy a nevét tudja már mondani? Én meg csak néztem. Tényleg ezt is tudnia kell ennyi idösen? Amúgy meg olyan értelmes, bármit mondok neki mutatja, csinálja. Ha kellene fejleszteni mennyi idősen szokták elkezdeni?

2018. aug. 8. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
nincs
2018. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lányoknak 24 hónapos korra kell megszólalni. Fiúknak 30 hónapos korra. Megkésett beszédfejlődés 3 éves kortól diagnosztizálható.

2 éves státuszon már azt kérdezik,megvan-e az 50 szó...

2018. aug. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fejleszteni még nem kell. Sokszor énekelj,mondókázz neki úgy,hogy szemben van veled,lássa a szádat. Az sokat segít.
2018. aug. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy van.
2018. aug. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
pl. az én lányom 29 hónapos, és egy szava sincs. Na, ő már el van maradva, hordom is fejlesztésre.
2018. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs elkésve. nagyon különbözőek a gyerekek. Még az ikrek is. Nekem ikreim vannak, pont 19 hónaposak. A fiam már 10-15 szót használ ,de a lányom még ott tart mint a te kislányod. Semmi baja sincs, ő később érő típus.
2018. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!