Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lokálpatriótának nevelitek a...

Lokálpatriótának nevelitek a gyereketeket? Hogyan teszitek ezt?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy például Lipótvárosban laktok, vagy mondjuk Szegeden, és akkor valahogy helyinek nevelitek a gyerekeket, akár szavakkal akár tettekkel (helyi programok, helyi aktivitás vagy adakozás vagy bármi).


Csináltok ilyesmit?



#város #gyerek #lakos #lokalpatriota
2018. aug. 9. 10:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Miért csinálnék ilyet? Nem tök mindegy melyik kerületben lakunk? Mondom ezt úgy, hogy 35 éve ugyanabban a kerületben lakok. Talán egy faluban fontosabb ez.
2018. aug. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezért is írtam egyébként más példát is, nemcsak kerületet. A mi városunkban ez szokás és ezért is vetődött fel bennem a kérdés, hogy hogyan teszik ezt az emberek.
2018. aug. 9. 10:32
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen szinten azért nem.

Ha vannak helyi programok, amire szívesen mennénk, akkor persze mennénk, de ez szimpla szórakozás szerintem.

Viszont sokat mesélnék városunk (városrészünk) történelméről, vagy pl. arról, hogy mi, hogyan nézett ki errefelé az én gyerekkoromban. Vagy ha városrészünkhöz valamely híres ember kötődik (itt született, itt alkotott stb.), akkor róla mesélnék.

2018. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Szegeden lakom, 37 éve de nem tudom ez mennyivel különb mintha mondjuk Berettyóújfaluban laknék, elmondanád?
2018. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem mondtam egy szóval sem, hogy különb. Két példát írtam, teljesen légből kapottan.:) Van, aki büszke a családja származására, mert mondjuk érdekesnek tartja a történetüket, vagy a lakóhelyének a történelmére. Jobban érted így már?
2018. aug. 9. 11:18
 6/16 anonim ***** válasza:
28%
35 vagyok. 10+ helyen laktam már. Nem szeretem a szentimentalizmust. A gyerekem meg boldog legyen, ha kell, menjen utána érte. Nem az a fontos, hogy "helyi" legyen. Felesleges cimke.
2018. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Nem, semmiképpen.


Nyitott, elfogadó, problémamegoldó, empatikus, az egész világra kíváncsi, kedves, becsületes embernek neveljük, aki mindenféle közegben, helyen és társadalmi osztályban megtalálja könnyen a helyét.


A tudás és a rugalmasság erény.


A rugalmatlanság hátrány.

2018. aug. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mindenféle társadalmi csoportban könnyedén megtalálja a helyét? Ez hogyan lehetséges? Mészáros Lőrinccel épp úgy el tud majd beszélgetni, mint egy kelet-magyarországi zsákfalu lakójával?
2018. aug. 9. 13:00
 9/16 anonim ***** válasza:
31%

8

Úgy lehetséges, hogy egy iskolázott, képzett, több nyelvet beszélő, intelligens ember minden társadalmi rétegben megfelelően képes viselkedni és kommunikálni, tisztában van az illemmel, stb.


A válaszom melyik részét kellett lepontozni, okosok?

2018. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Erről most eszembe jutott egy Petri verssor: "Naívitásod örökre hiányzik. Hogy ennyire ál." :)
2018. aug. 9. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!