Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves, dús hajú kislanyaitokn...

2 éves, dús hajú kislanyaitoknak milyen frizurat vagattatok, vagy mindig fel van fogva a hajuk?

Figyelt kérdés

Nemsokara 2 eves a lanyom. Dus, hullamos-gondor haja van, most vallig er. Mivel baba koraban frufruja volt amit sokszor vagtam, most olyan hosszu, hogy a szemebe log. MINDIG felfogva van a haja, laza kontyban, a frufru resz pedig elcsatolva (amig le nem no). A gond az, hogy egyfolytaban kiszedi a csatokat, gumikat a hajabol, de sokszor maguktol is kiesnek jatek kozben. Ha "elszabadul" a hajzuhatag, konkretan rogton a szajaban, szemeben van a haja.

Szerintetek mi a jo megoldas? Vagassam vissza rovidre a frufrujat? Vagassam rovidre az egesz hajat hogy kenyelmes legyen neki? De nincs szivem levagni a gyonyoru szoke loknikat...de azt sem akarom hogy kenyelmetlenul erezze magat. Nem tudom mi a megoldas..


2018. aug. 10. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Vágass frufrut, a hajat meg összefogni, miért lenne az kényelmetlen? Nem o az egyetlen hosszú haju kislány
2018. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Én a helyedben két coffba felfognám neki a haját.

Vagy megtanulnék fonási technikákat,

2018. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
68%
Ismerős,engen sose zavart ha a szemebe lógott a hajam.Kérdezd meg hogy zavarja-e.A fonás tényleg jó ötlet, gondolom azért is szedi ki mert nem szereti a csatokat stb.És ne vágasd le mert ha le vágatod és a kislány majd nagyobbacska lesz, és akkor ha hosszú hajat akar, akkor a rövidből nem tudsz hosszút varázsolni és mire megnő...tudom, gyenge érvek
2018. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Én visszavágatnám a frufrut, amig kicsit nagyobb lesz, és jobban megérti, hogy miért kell a csat. Ráérsz megnöveszteni a frufrut 4-5 éves korában is. Az, hogy össze van fogva, nem kényelmetlen. Én is mindig összefogom, mert így sokkal kevésbé izzad a nyakam, mintha az akár rövid haj odalóg. Nekem az utóbbi kellemetlenebb.
2018. aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
#3 Nem gyenge érvek! Nekem mindig fiúsra vágták a hajam 😕 És igen baromi hosszú idő volt amég megnőtt sőt volt,hogy kisfiúnak néztek.... Szóval inkább fonj neki valami szép frizurát. ☺
2018. aug. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

Ha nem bírja a csatot, gumit mindenképpen vágj le a hosszából. Az én kislányom is hosszú hajú, válltól lejjebb ér a haja, sokszor melegíti a nyakát mert felfogni nem engedi vagy szedi ki belőle a gumit. Frufrut mi is növesztettük, csatoltam hátra, egy darabig bírta majd a szemébe lógott egyfolytában. Láttam, hogy zavarja, szó szerint a szemébe ért. Megelégeltem, majd rövidre vágtam a frufruját.

Inkább a haja legyen rövid minthogy elrontsa a látását stb. Ha nagyobb lesz és engedi majd lesz szép hosszú haja, de addig így is nagyon tündéri.

2018. aug. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Engem is folyton fiúnak néztek a rövid hajam miatt, hihetetlenül sértő volt számomra, pedig anyu lányos ruhákat adott rám. Szerintem ne vágass neki nagyon rövid hajat! Fond be, azt nem fogja szétszedni. De a frufru és mondjuk fül alá érő haj már rövid, de nem fiús! Mint Boo haja a Szörny Rt.-ben.
2018. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

A fruru szerintem nagyobb macera gyorsan növő hajnál, így azt elvetettem.

Szilikongumikkal fogom fel neki, az nem húz és nehezebb neki kiszedni.

2018. aug. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
A szilikon gumi nálunk nem volt megoldás, azt is kitépte. Azóta is a fiókban áll a csomag gumi. 😁 Annyi azért jó, hogy engedi levágnom a frufruját, vagyis szépen megült addig.
2018. aug. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha göndör hajú kislányom lenne tutti meghagynám neki hosszúra a haját (persze időnként visszavágatnám, ne földig érőre gondolj) mert szerint úgy szebb is meg jobban kezelhető. A nyári melegben egy rövid dús haj nagyon meleg tud lenni, azt fel sem tudod copfolni. A frufru meg... nem is tudom. Az én lányom is frufrus volt 3.5 éves koráig, azóta növeszti (fél éve) főleg az én ráhatásom miatt, mert a frufru-t is kezelni kell. Nyár elején amíg még rövidebb volt neki kínlódott szegény mert leizzadta, mióta növésben van neki azóta elcsatoljuk és alig várom, hogy hátha tudjuk neki csapni azt is a copfhoz. Úgyhogy én a növesztésre szavazok.
2018. aug. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!