Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Háromgyerekesek, nagyon nagy...

Háromgyerekesek, nagyon nagy váltás volt a 3. gyerek? Pl. Nagyobb autó kell, stb.

Figyelt kérdés

A többletkiadásokra gondolok, illetve ahol kis korkülönbség van a három gyerek között?

Nekem pl. még a 2 nagy is pelenkás. Nyilván a 3 éves hamarosan leszokik, de egyelőre nincs rá megérve. Most belegondoltam, hogy 3 pelenkás az jó sok pénz...

Meg úgy minden.


2018. aug. 13. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Mi a negyediknél vettünk mégegy autót(7szemelyeset), háromnál azért ha családi autótok van, még össze lehet logisztikázni. Annyira nem éles váltás még most a harmadik nálatok, mert pici mind. Én most kezdek parázni, februárban születik az ötödik, a legnagyobb gyerekem 18 lesz akkor a legkisebb 10 :D
2018. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

22 hónap van a nagy és az ikrek között. Nagyon nehezen találtunk elfogadható egyterű autót, végül Németországból hozattuk. Ezen az áron sima ötszemélyesből sokkal újabbat adnak és sokkal nagyobb a választék. A pelenkát inkább össze se adom mennyi havonta... 😁 A kisebbik fiú sok ruhát örökölt a nagytól, de a kislánynak mindent venni kellett 80-90%-ban használt ruhákat veszek Vaterán, csoportokban. Az ikerkocsi volt még nagy kiadás, újonnan vettük, mert nem találtam használtan megfelelőt. Kis korkülönbséggel testvérkocsi kellhet. A Bexsero oltás lesz még húzos duplán, a nagy már megkapta, a kicsik még nem - az lesz kb. 35000*3*2, az 210 000. Oltásonként,egy időben 75 000 beadással a két gyerek.


Szerintem később (iskolás korban) amúgy sokkal nagyobb lesz a tripla anyagi teher, mint most a pelenkapénz.

2018. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem babakorban durva, hanem kiskamasztól. 3 mozijegy, 3 belépő, 3 szállodai éj ár, 3 telefon, 3 télikabát, stb. Pont másfélszerese a 2-nek. Ez az ami elgondolkodtató inkáb, nem a pelenka.
2018. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha azt nézed, hogy mennyi a pelenka havonta, abból már kijön 3 alig használt telefon vagy a havi részlet, ha új kell. ;)
2018. aug. 13. 13:31
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

8000ft-ból nem hinném, hogy veszel telefont. Márpedig 200db pelenka ennyibe kerül középáron. Ennyi pénz nálunk egy mozizásra sem elég 2 gyerekkel. Szóval a pelenka messze nem a legnagyobb kiadás, ami elmegy egy gyerekre. Pl nálunk a nyári tábor 22.000 volt és 2 gyerekünk van, azaz összesen 44.000. És ez csak 1 hét.

Minden újabb gyerek drága. Persze a családi adókedvezmény elég nagy segítség, ha ki tudjátok mindet használni.

Nekünk nemrég született a 3. gyerekünk. Mindent újra meg kellett vennünk, mert nem tartottam meg semmit a nagyokról. Viszont olyan óriási kiadásunk nem volt. Költözni nem kell, mert volt egy plusz szobánk. Új autó sem kell, mert alapból 7 személyes egyterűnk volt. Majd inkább később lesz több a havi kiadás.

2018. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
A 3. szerintem arra gondolt, hogy talán nem csak rövid távon kellene tervezni a gyerekekkel (oké, most a pelenka, de az tart a legrövidebb ideig, kb 3-4 év rosszabb esetben is), kamaszodni is fognak ám amikor a 20ezres Nike lesz az igény meg mozi, bulik stb... Sokan nem is gondolnak arra, hogy eltudják-e majd indítani a gyereküket a nagyvilágba felnőttként, mondjuk egy autóval, lakással, előtte a taníttatás... Ezekhez mérten a pelenka a legkevesebb.
2018. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Háááát ez az elindítás nálunk az egyetemmel be fog fejeződni, mivel mi is ,,csak" ennyit kaptunk a szüleinktől, hogy taníttattak, azaz természetesen nem költségtérítéses képzésen, hanem államilag támogatotton, de ugye mégis vannak költségek, albérlet, utazás, stb.

Lakást, autót egyikünk sem kapott és nem is merült fel bennünk, hogy kellett volna.

Szerintem jobban teszi az a szülő, aki nem tesz a gyermeke feneke alá ilyen dolgokat, hanem beíratja egy jó iskolába és olyan szakmát ad a kezébe, amivel könnyen meg tudja keresni magának azt az összeget, ami saját lakásra vagy autóra kell. ;)

Nekünk ez a meglátásunk, manapság rengeteg olyan gyerek van, akinek minden olyan dolog, amiért gürcölni kell, természetes, hisz nem kellett egy szalmaszálat se keresztbe tenni érte. Ez nem jó! Mi is gyerekkorunkban nyári munkára mentünk, ha kellett Nike cipő, meg buli, mégis itt vagyunk és legalább megtanultuk beosztani a pénzt.

2018. aug. 13. 13:56
 8/15 A kérdező kommentje:
Nálunk vidéken 8-10 ezerért már meg tudsz venni egy okostelefont használtan.
2018. aug. 13. 14:01
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Használtan, vagy lopottan? És onnan vidékről hogyan fogsz 3 albérletet fizetni a gyerekeid főiskolás évei alatt? Ha az egyiknek kiugró tehetség lesz mondjuk a teniszhez, hogyan fogod fizetni a versenyeket? Pláne ha esetleg szétmentek a férjeddel. Ezekre is gondolj, ne csak a legjobb lehetőségre.
2018. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Vidéken is élnek emberek, bármilyen hihetetlen, nem lesznek ilyen pesti suttyók. :D

És vidéken is vannak egész jó egyetemek, én is vidéken diplomáztam és ki tudta fizetni a családom a költségeket, ahogy a családban mindenkinek, mert egy ember kivételével mindenki egyetemet végzett. ;)

Vidéken is tud teniszezni, nem a szeméttelep fővárosban kell feltétlenül gondolkozni.

Ja és nem lopott a telefon, én is annyiért adtam el féléve két okostelefonnak darabját, egy évet voltak használva, újonnan lettek véve.

2018. aug. 13. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!