Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda váltás: miért volt rá...

Óvoda váltás: miért volt rá szükség? Hogy fogadta a gyerek? Utólag hogy látod, jó döntés volt?

Figyelt kérdés

Fiam ovis csoportjában egy óvónő váltás után eluralkodott a káosz, mindennapos az agresszió, és sajnos ez nagyon megviseli a fiamat.

Elgondolkoztam, hogy átviszem máshova. A legjobb barátjával menne.



2014. máj. 11. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi most fogunk váltani szept-től. Remélem jó döntés lesz.

Eddig vegyes csoportban voltak együtt a testvérek, most külön lesznek tiszta csoportban. De nem emiatt a váltás, csak részben.

Az igazi ok, hogy a nagyobbnak nincsenek barátai, mert ő a legidősebb a csoportban, hiába vegyes csoport, tele van kis 3 évessel. Unatkozik, utálja az egészet. A kisebbiknek sem jó, hogy együtt jár a nagyobbal, mert követi egész nap, mintha az árnyéka lenne. Jó lesz nekik külön és jó lesz, hogy bekerülnek saját korosztályukba, biztosan találnak majd maguknak barátokat.

A gyereked szempontjait nézd, ha nem jó neki ott, akkor válts, ők még rugalmasak, megértik. Az enyémeknek elmondtam, hogy ősztől máshova fognak járni és már alig várják.

Jól nézz körül, nézd meg az óvónéniket, az ovivezetőt, keress olyat, aki szimpatikus.

2014. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

nálunk pont ellenkező volt mint az előző válaszolónál :)

vegyes csoport elméletileg, gyakorlatban egy nagycsoport az egy szem 3 évesemmel...

(31en voltak, abból 17en mentek iskolába köv évben, sokan évismétlésre maradtak, volt 3 középső csoportos...)


helyzet következő évben se javult volna mert feltöltötték kiscsoportossal, 2,5-3 évessel az akkor már 4 évesem mellé. így ment tiszta csoportba, jó döntés volt :)

imádja, sok barátja van, egy az érdeklődésük, focizásnál nem a pálya szélére lökik ki, nem csúfolják, ráadásul nem hoz haza csúnya szavakat, nem verik meg és ezen túl még 2 szuper óvónőt fogtunk ki akik millió foglalkozást tartanak, ráadásul borzasztó aktívak, minden héten viszik kirándulásra a gyerekeket, bevállaltak úszás és néptáncoktatást.


nagyon örülünk neki, szerintem ennél jobb helyen nem is lehetne :)

2014. máj. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó döntés volt, bizony, a legjobb.

Az óvónők meggyőződése volt, hogy a gyerekem autista. Direkt nem mondták ki soha, de lassan adagolták a jellegzetes tüneteket, amiket nemigen értettem. Aztán én kis naiv, kezdő anyuka el is hittem. Közben elkezdett bepisilni napi 1-2 baleset volt, de voltak balesetmentes napok is. Összesen két hónapot járt, ebből valójában csak 5 hetet, mert sokat volt beteg kiscsoportosként. A végső döfést egy fogadóórán adták, mondván ha ismét szobatiszta lesz, akkor vigyem legközelebb. (pedig már azon a héten még baleset sem volt, sőt, 5 hét telt el...) Aztán elküldtek képességfelmérésre, melynek eredménye megkésett beszédfejlődés volt, semmi egyéb kórt nem találtak, de ők ezzel nem értettk egyet, elküldtek egy másik felmérésre, ott sem találtak semmit. Logopédust is vizsgálta, ő sem ajánlott fejlesztést. (időközben behozta a lemaradást, már sok is :D)

És sok-sok szakember, akivel találkoztunk, felvilágosítottak, hogy ebben az oviban nem szeretik a gyerekemet, és nincs semmi baja, és a megoldás a váltás. Nem akartam hinni a fülemnek, végül egy hónap kellett, hogy döntést hozzunk, és váltottunk. MEGÉRTE!!!! Bár hamarabb tettem volna...

2014. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Nálunk is körvonalazódik a dolog.
2014. máj. 15. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!