Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovi gondok! "Sírós" ovisok...

Ovi gondok! "Sírós" ovisok szülei, mi alapján döntöttetek a váltás vagy épp a maradás mellett?

Figyelt kérdés
A kisfiam tavaly szeptember óta ovis, kisebb szüneteket leszámíta mindig sír és könyörög, h ne kelljen többé oviba mennie, had maradjon velem. Zokogva hagyom ott minden reggel (mármint ő sír). Délután, mire érte megyek, már nincs nyoma a reggeli lelkiállapotnak. Oldott, cserfes, játszik. Az sem változtat a helyzeten, ha Apa viszi. Aki hasonló helyzetben volt, hogyan tudta megnyugtatóan eldönteni, h a gyereke magát az ovi intézményét nem szereti vagy ez az ovi rossz nki és máshova szívesen menne? Engem nyugtalanít nagyon és szeretnék a végére járni. Gyermekpszichológus bevonásán gondolkodom.

2017. aug. 2. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt pszichológushoz vinnéd... Te hogy viselkedsz ilyenkor? Vigasztalod a szokásos "csak egy kicsit kell maradni, anya nemsoká visszajön érted" szöveggel? Mert ha igen, neki ez azt jelenti, hogy rossz helyre viszed, maradnia kell, otthagyod. Jó dologként kell felvezetni az ovit, hogy klassz, te is imádnád, ha csak játszhatnál egész nap, stb.
2017. aug. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

én és az óvónénik próbálunk vmi vonzó tevékenységet találni a számára, soroljuk és váruk, h "ráharapjon" valamelyikre. mostanában kezdte el mondogatni a fiam, h fél, h nem jövök érte. ilyenkor azt válaszolom, h dehogynem, és az ő napirendjét követve meghatározom, h mikor (uzsi után, alvás után stb).


Az viszont igaz, h az, h így kell otthagyni, hat rám is. most már néha érzem, h gombóccal a gyomromban kelek én is reggel. Feszült vagyok, nagyon megvisel, h így válunk el. ezt láthatja rajtam.

2017. aug. 2. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Mond el neki hogy anyának mennie kell dolgozni, te meg itt dolgozol, mikor végzünk mindketten jövök érted.
2017. aug. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3 évesek többsége folyamatosan igényli az anyukája (apukája) jelenlétét, életkori sajátosságokból adódóan, mivel érzelmi biztonságához szükséges. Olykor a 3 éves gyermek számára jól ismert rokon (pl nagyi) működhet ilyenkor is, kivételként. De elszakadni a szülőtől máskülönben a legtöbb 3 évesnek nehézséget okoz, érzelmi éréséhez szükséges.


Mindig kihangsőlyozom iylen esetekben, hogy a TÖBBSÉGE a 3 éveseknek az, akikre értem mindezt.

Nem az összesre!


Nagyjából 3 és fél éves korra már a gyermekek kb fele alkalmas a fokozatos óvodai beszoktatásra.


Nagyon nem mindegy tehát a beszoktatás módja sem!

Miből állt? Mennyire volt fokozatos?


Tehát szeretném megnyugtatni a kedves anyukát, hogy semmiféle egyéni pszichés probléma NEM áll a háttérben, amennyiben kizárólag ebből a leírásból indulunk ki. Legalábbis önmagában ez nem utal semmi ilyenre.


Ha pusztán ennyi a probléma, akkor teljesen felesleges a gyermekpszichológus.


Javaslom, hogy amennyiben hirtelen beszoktatás történt, alakítsatok ki a pedagógussal egy új beszoktatási stratégiát, amely fokozatos lesz: egyre hosszabb időre hagyod ott, az első pár napban csak egyetlen órára, és megnyugtatod, hogy hamarosan érte jössz, és így is teszel.


Amennyiben ez nem válik be, vagy eleve fokozatos volt a beszoktatás, mégis kialakult a probléma, akkor egész egyszerűen

nem óvoda érett a gyermeked, ahogy a LEGTÖBB MÁS 3 éves sem az. Amit tehát NEM utal pszichológiai problémára, hanem életkori sajátossága a TÖBBSÉGNEK, ilyen életkorban.


Óvodafüggő a protokoll, mi az eljárása, ha a szülő meggondolja magát és kiveszi gyermekét. Bár a mai világban sok esetben nem oldható meg, a szülők munkába járása miatt.


Dilemma esetén mi a teendő? Na ez már fogós kérdés, sok tényezős, nem ismerlek téged, se gyermeked.

2017. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ezt csinálja, reggel sírás, aztán egész nap buli! Ő meséli h mi mindent játszott, kikkel stb. Eszembe se jut ezért kivenni. Anyás és nehéz elválni reggelente. Remélem idén jobb lesz a helyzet, de sztem ezért még nincs baja.
2017. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem sincs baja es a valaszaitok külön megnyugtattak. Köszönöm 🙂
2017. aug. 4. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!