Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy 8 éves gyerek ilyet mond? Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy nekem nincs gyerekem. A húgom kislányáról van szó. 8 éves. Nagyon vékony kislány, magas, de minden ruha lóg rajta.

Vendégségben voltak nálunk, leültünk vacsorázni. Egészségesen főzök, normális kaja volt: sült hús, párolt zöldbab, saláta. Mondtam a kislánynak, hogy jöjjön, üljön az asztalhoz. Erre ő:

- Én nem eszek, csak vizet iszok.

Mikor megkérdeztem miért, azt mondta:

- Mert ilyen szép sovány akarok maradni, és ezért csak kétszer eszem egy nap, inkább vizet iszom, ha éhes vagyok...


A húgom nem szól ebbe bele, engedi, hogy kétszer egyen egy nap.

Szerintetek normális az, hogy egy 8 éves gyerek már így gondolkodik, ilyeneken agyal? Nem "szép sovány" amúgy, hanem vézna, nem sportol, minden ruha lóg rajta, de SOHA nem mondtam ezt neki sem én, sem más. Nálunk nem téma az, hogy ki hány kiló, normál testalkatú mindenki, nem vagyunk rápörögve az evésre, egészségesen főzünk, de hétvégente pl. házi süti is van, nincs eltiltva semmilyen ételtől, édességtől senki.

Csak túlaggódom?


2018. aug. 30. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Egy 8 éves gyereknek tápanyagra van szüksége a megfelelő fejlődéshez. Természetesen van, amit nyugodtan lehet hanyagolni egy 8 éves étrendjéből (túlzott édesség, meg hasonlók), de speciel a napi többszöri, megfelelő táplálkozás nem az. Nagy bajok is lehetnek ebből. Pláne a gondolkodásából. Ebből tinédzser korában könnyen anorexia, vagy bulímia alakulhat ki.
2018. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
A kevesebb evéssel csak rosszabb,mivel a szervezet "vészhelyzetet észlel" ezért elraktározza a károsabb anyagokat is. Ajánlom hogy ezt magyarázza el neki az anyja. Inkabb egyen napi 5x pici adagokat.
2018. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normális, meg az sem, hogy az anyuka ráhagyja ezt. Még fejlődésben van a szervezete, ennie kéne rendesen. Egyébként mikor én voltam ennyi idős, duci, túlsúlyos kislány voltam. Anyukám aggódott, kérdezte a gyerekorvost, hogy mit tegyen, és ő szigorúan eltiltotta attól, hogy diétáztasson. 12 éves koromra normál súlyom lett, azóta is az van szerencsére. Nem tudnál esetleg beszélni a tesóddal erről?
2018. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eléggé másként gondolkodunk a kérdésről a húgommal. Én úgy gondolom, hogy egy ekkora gyereknek napi 4 vagy 5 étkezés kellene, nem szabadna engedni, hogy csak vizet igyon, hanem legalább egy pár falatot vagy egy gyümölcsöt egyen, ha más nem, egy pohár tejet igyon.

Szerintem egy 8 éves gyerek nem arra hivatott, hogy eldöntse, mit és mikor egyen, hanem a szüleinek kell ezt kialakítani benne.

A húgom szerint hagyjam a gyereket, ha nem akar, nem eszik. Szerinte én túlreagálom, mert nekem nincs gyerekem, nem tudom, hogy megy ez.

Sajnos nagyon ritkán találkozunk, ők külföldön élnek, nem tudok valódi hatással lenni rájuk. Csak aggódom amiatt, hogy a kislánynak ebből később valami érkezési zavara lesz. (vagy már van is...)

2018. aug. 30. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez már testképzavar. Innentől csak rosszabb lesz. A gond az, hogy te sokat nem tudsz segíteni, ha az anyját nem érdekli.
2018. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam másodikba megy. Tavaly volt olyan osztálytársa, akire rájött a fogyókúrázhatnék. Nem csont sovány, gyönyörűszép kislány, izmos, látszik, hogy sportol. Vele odáig jutott a dolog, hogy minden alkalommal a tanítónéni mellett kellett ennie és délutánonként még hazamenetel előtt be kellett mutatnia az uzsonnásdobozát, hogy elfogyott minden.

Nem tudom, most hogy áll, remélem, a nyáron az anyja észhez térítette.


De sajnos van ilyen.

AZ akár normális is lehet, hogy a kislány ilyet mond, mert ezt látja maga körül. Az anyja reakciója nem normális az esetetekben. (anya nem fogyókúrázik állandóan?)

2018. aug. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Húgom nem fogyózik, 170 cm, 65 kg, szóval normál testalkatú, nem kövér, nem sovány.
2018. aug. 31. 08:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szólok bele, ha nem akar enni a gyerekem, nem eszik(de napi 3 étkezés ki van elé téve), napközben ha én eszek kínálom őt is.


Nem érdekelne, ha egynap csak 2x enne, mert nem éhes. De ha éhes, és az alakja miatt aggódik 8 évesen, az igenis kórós, hiszen azért nem eszik.


Nem azért vinném pszichológushoz, mert csak napi 2x eszik, hanem azért, mert vékony akar maradni és ezért megtagadja magától az ételt.(van, hogy én csak napi 1x éhezem meg, de akkor telezabálom magam, előtte rá sem bírok nézni az ételre, máskor az egész napom evéssel telik)


Szerintem a gyerek akkor egyen, mikor éhes, de lehetősége legyen napi 3x legalább enni. Ezt jól csinálja szerintem az anyuka VISZONT az ő gyerek éhes, de nem eszik. Innen látszik, hogy baj van.

2018. aug. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!