Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az én gyerekem a nem normális...

Az én gyerekem a nem normális gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hosszú lesz, de le kell írjam, és véleményekre lennék kiváncsi. Előre leszögezem nem baj ha negatív akkor is zöld kezecske megy, mert már tényleg nem tudom hol rontom el..

Van egy 3 éves kislányom, akit én egy nagyszerű gyereknek érzek. Eleven nagyon, cserfes, segítőkész. Voltak hullámai amikor verekedett, de azt mindig csírájában próbáltuk elfolytani, mára már teljesen elmúlt..Mégis senki nem szereti ha a lányom a gyerekével játszik, nem akarják hogy elrontsa az én lányom a másik gyerek nevelését. Én mint anya ezt abszolút nem látom, nem értem miért történik ez velünk. Volt egy nagyon kedves barátnőm, ő mondta hogy nem szeretné ha barátkoznának a gyerekek mert azóta az ő lánya bizony harap. Nem értettem, bármennyire is próbáltam párhuzamot vonni, hogy miért az én lányom tehet róla hogy harap, de sem ő, sem én nem találtam rá, csak oda jutottunk hogy ma már köszönni sem köszön nekünk. Pedig a lánykám megismeri, és üdvözölné ha találkozunk. Elég szörnyű látvány. A következő eset hogy kisfiú, aki nagyon erőszakos, és csúnyán beszél. Csoporttársak a gyerekek. Akármikor találkozunk a városba, vagy a játszin, mindig az én lányom van lehordva hogy nyávog, és "rosszaság" holott én csak azt látom hogy szemétkedik vele a gyerek, és ő próbálja védeni magát..Most a legújabb eset jön. Összebarátkoztam egy anyukával aki tényleg nagyon szimpi, és jófej, egyidősek a lányaink. Néha szoktunk találkozni, ma pl elmentünk pizzázni. A gyerekek eléggé elemükben voltak mást sem hallottunk csak hogy megy az irigykedés, a nyávogás, mire én mondtam hogy ne haragudjatok mi haza megyünk, mert szerintem fáradt a kislány, meg így nincs értelme elrontani az egész étterem vacsoráját hogy türhetetlenül hisztiznek a lányok. Erre azt mondta nekem hogy " szerintem vegyétek át otthon hogy kell egy ilyen helyen viselkedni mert egy idősek a lányok, és ez nem normális hogy az enyémmel nem lehet megjelenni." Borzasztóan szíven ütött, mert tudom hogy belátnám ha csak az enyém nyomta volna a hisztit, de felvátva, vagy egyszerre csinálták, és most már komolyan torkig vagyok vele hogy mindig az én gyerekem a bűnbak. Hiába vesznék össze miatta bárkivel akkor is itt tartanék, és én ezt már egyszerűen nem értem.

Itt senki nem látja ha a gyereke neveletlenül viselkedik? Mindig csak nekem kéne ezt orvosolni? ha igen akkor hogy? Mindig csesztessem a gyerekem olyan dolgokért amiért nem érzem őt hibásnak?


2018. máj. 9. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Az a baj, hogy mi nem látjuk mi megy ott, te pedig egy anyuka vagy, nem biztos, hogy mindent objektíven látsz. Viszont ez nem baj, így is kell lennie. Ezzel mondjuk nem azt mondom, hogy nincs igazad, csak ezt én nem tudhatom. A lányodat nem kérdezted meg róla, hogy ő mit gondol? Lehet csinál valamit amíg nem látod, másra nem nagyon tudok gondolni.

Az, hogy 'barátnőd' nem is köszön már, ne haragudj, de simán bunkóság.

2018. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ez inkabb ugy van hogy a szulok meg buszkesegbol se ismernek el h valamit rosszul csinalnak inkabb a mas gyereket hibaztassak-ne aggodj ha ugy erzed hogy jol csinalod es nincs baj a gyerekkel ne szivd mellre.Meg most ezt a korszakukat erik,feszegetik a hatarukat es egocentrikusak.Az en testverem leanya is 4 eves es meg mindig van h megrug,vagy a fenekembe csap de max mondjuk hogy nem szabad de ennyi.Nem csinalunk akkora ugyet belole,o meg picike igazabol a hatarait feszegeti es meg nem tudja hogy mi a rosz es mi a jo
2018. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem próba képpen vidd el pszohológushoz- arra mindenképpen jó,hogy megnyugodjál,a gyereknek se ártasz vele. Amúgy szülőként barmi nehéz beismerni ha baj van a gyerekkel- nemcsak Neked.. a másik kislány anyjának is. Meg én úgy veszem észre a mai anyukák agyonféltik és túlmisztifikálják a gyerekeiket.( az a mindenki hülye,csak te vagy helikopter kisfiam kategória..aztán majd felnőttként kiakad,ha a főnöke megmondja mit tegyen ). A pszohológust meg gondold át.. a mostohafiam is járt mikor váltak a szülei, rajzolt,meg beszélgettek )
2018. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Bocsi a helyesírásért..telóról pötyögök 😀
2018. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Azért kicsit érdekes, hogy mindig a te gyereked a kis ártatlanság, holott harap, verekszik és nem tud viselkedni. De nem baj, szidd nyugodtan az egész világot. Neveléssel véletlenül se próbálkozz.
2018. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Amennyire én látom az összes történetedben szereplő anyuka nagyjából ugyanezt gondolja mint amit te is leírtál. Hogy jaj mindig az ő gyereke pedig hát nem is...

A szülő legyen elfogult persze muszáj neki, de azért észnél kell lenni. A gyereknevelés erről szól, hogy a gyerek rosszat fog tenni, hiszen még nem tudja mi az vagy mert próbálgatja a határokat. De a szülő dolga hogy minden egyes alkalommal következetesen rászóljon a SAJÁT gyerekére és akkor minden rendben lesz. A probléma ott kezdődik hogy egyes szülők ezt nem látják be és nem szólnak. Ezen felbuzdulva jönnek a többi szülők hogy ha ő se akkor én miért mikor az enyém annyira nem is rossz mint az övé stb... És így jutunk el oda hogy az összes gyerek rossz lesz, de mindenki csak a másén veszi észre.


Házi feladat: Mindenki nevelje meg a saját gyerekét. Minden helytelen dologért szóljunk rá, de a jókat is mindig dicsérjük/jutalmazzuk, így nem csak negatív energia veszi majd körül a gyereket. Ha jogtalan sérelem éri, akkor védjük meg persze, de a kérdésben szereplő dolgok szerintem nem ez a kategória. Bár azoknál is lehet normálisan jelezni, hogy nem értünk egyet.

Aki nem fogja megnevelni a gyerekét továbbra se, az olyan is, nem lehet velük mit kezdeni, mindig lesznek idióták. Viszont ha az értelmesebb szülők nem ülnek fel ennek a játéknak akkor idővel többen lesznek a normális értékrendű gyerekek és a maradék is felzárkózhat.

2018. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Azt nem értem, miért nem szóltál vissza az étterembe a nőnek, hogy az ő gyereke is rendetlenkedik..
2018. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Nehéz erre válaszolni, hisz mi nem látjuk, hogyan viselkedik a kislányod. Az is elképzelhető, hogy van gond, de az is, hogy pont olyanokkal próbâltál barátkozni akik finoman szólva is bunkók.

Átérzem a helyzeted.Van egy viselkedés problémás gyerekem mégis szerencsés vagyok mert sikerült olyan ismertségeket, barátságokat kialakítanom akik megértőek, ismerik a problémát és nem bírálnak.Bár szerintem egyébként is jó orrom van ahhoz, hogy kikkel érdemes barátkozni, így a többit elkerülöm.

Az biztos, hogy a szülői hozzáállás fontos. Ha azt látjàk, hogy a szülő nevelni, rászól amikor kell, nyilvàn szimpatikusabb mint azt látni, hogy ráhagynak mindent.

A folyamatos szidás, szabályozás, nem célravezető.Inkább a pozitív megerősítésen legyen a hangsúly.

Tehát a megfelelő viselkedést kell dícsérni és a rosszat kevesebbszer büntetni.

2018. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Mondok en valamit: nem a gyerekeddel van bajuk, hanem veled. En sosem izelgetem azok gyereket, ahol amugy az anyuka szimpatikus. De ahol az anyuka rendkivul unszimpatikus, ott bizony a gyerekukhoz sem tudok nagyon maskepp allni.

De meg csak azt sem mondom, h valtoznod kene. Egyszeruen keress tovabb, olyan anyukat, aki megfelelo barat neked. Mindenki szamara letezik ilyen.

2018. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is rögtön az jutott eszembe, hogy nem vagyunk ott ezeknél a szituációknál, így nem tudunk ítélkezni.

1. példa: Harapós lett a kislány-barátnő. Miket szoktak játszani? Hogyan viselkedik közben a te lányod?

Ha nem harap, nem agresszív, nem nyomja el a másikat, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy emiatt lett harapós a másik kislány.

Az extra bunkóság, ha az anyukája már nem is köszön nektek.

2. példa: erőszakos kisfiú az óvodai csoportból. Én megkérdezném a lányomat, hogy miért barátkozik, miért akar játszani azzal a kisfiúval. Próbálnám meggyőzni, hogy nem kéne.

3. példa: étteremben hisztizett egy barátnőjével együtt. Aki úgy fogalmaz, hogy "vegyétek át otthon hogy kell egy ilyen helyen viselkedni", az eleve egy nagyon buta ember. Ez nem idegen szavak tanulása, hogy átvesszük otthon, és akkor tudni fogja.


Van egy olyan gyanúm, hogy bevonzod a hülye anyukákat.

Ennek az okán próbálj elgondolkodni!

2018. máj. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!