Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar oviban maradni...

Miért nem akar oviban maradni a lányom? Ma fél 11kor felhívott az ovonő hogy menjek érte mert nagyon sír.

Figyelt kérdés
4 éves. Már tavaly is járt oviba. Kb 1 hét után megszokta addig csak nyafogott reggel.
2018. szept. 4. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
4 éves, már biztosan elmondja neked ha megkérdeznéd.
2018. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Borzasztó érzés lehet, a nyáron megszokta a közelséged, plusz lehet hogy egy anyásabb időszak jön, nálunk is volt ilyen szerencsére júliusban tetőzött, mikor nem volt ovi, konkrétan a wcn is a kezem kellett fognia. 4 éves múlt. Az ovit tegnap kezdte lelkesen kivancsi vagyok meddig tart a lendulet. Kerdezted miert sir, mi baja, miert nem jatszik, mitol erezne jobban magat stb? Esetleg uj az ovojo v a dajka?
2018. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kérdeztem azt mondta azért sírt mert haza akart jönni, hiányoztam neki.
2018. szept. 4. 21:34
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Komoly szakmai szint lehet abban az oviban, ahonnan hazaküldik a 4 éves gyereket, mert sìr az anyuka utàn...
2018. szept. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az baj hogy egy èv ismeretsèg után nem tudta megvigasztalni az óvónèni.

Remèlem meg tudod oldani hogy minden nap mèsz èrte, hisz innentől a gyerek tudja hogy sír egy kicsit ès jön èrtem anya.

2018. szept. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ő nem kicsit sírt. Ordított nagyon sokáig és nem tudták mi baja.
2018. szept. 4. 22:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyebkent nem ilyen volt tavaly lehet azt gondolták beteg, ilyenkor mégis mit tehetett volna az ovónő, nálunk 30 gyerek van, egy ovonő jut rájuk, aki tortenetesen az igazgató helyettes, montessoris kepesitessel es most szerezte meg hozza a mozgasfejlesztesi akarmilyen kepzest, mellette 50 eves tehat 30.eve van a palyan, tehat tetelezzul fel h szakmailag jo. Megis hasonlo esetben ha egy fel oras sirassal se tudna megnyugtatni valakit, lehet hogy felhivna a szulot, tekintettel a masik 29 gyerekre, es mert ez a 2. Nap, ha tavaly.nem.egy ilyen gyerektol bzcsuzott el, hanem egy jo kedvu kiegyensulyozott gyerekkel, akkor valoszinu azt gondolta valami betegség alla hatterben. Nem ot hibaztatnam.


Viszont kerdezo en azt nehezen hiszem, hogy ha tavaly még minden rendben volt.es egesz nyaron nem monditt olyat hogy esetleg nem akar osszel oviba menni, szoval hogy semmi jelet nem.adta hogy szorong (mert nyilvanvaloan valami miatt most szorong). Ha nem hajlando veled beszelni es ez megismetlodik, akkor vigyetek el egy pszichologushoz. Nagyon jokat tudnak mondanim de azert egy 4 evesnek ennel mar illene tobbet mondani hogy hianyzol..nyilvan ez is a gond, de nem ez valt ki egy vigasztalhatatlan orjongest. De ne mi mondjui ezt meg hisz nem latunk a fejebe, erre jok a szakemberek.

2018. szept. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Van kistestvér ?
2018. szept. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, hogy szó szerint zokogott a kisfiam anno, amikor oviba vittem. Konkrétan az egyik óvónő és a dadus fejtette le rólam a fiamat, hogy el tudjak menni. Ő nagyon anyás, nagyon nehezen viselte, hogy oviba kellett mennie és nem lehetett velem. Sőt, most már 8 éves lesz, most kezdte a 2. osztályt és még most is nehezen viseli, de már nagy fiú, tudja, hogy ez az élet rendje.

És nálunk is volt szívszaggatóan síró gyerek az oviban. Nem hívták fel a szülőt. Megoldották az óvónők. Elterelték a figyelmét, kicsit több időt fordítottak aznap rá.

Viszont lehet, hogy arra gondolt az óvónő, hogy valami baja van, nem csak szimplán anyahiány. Hogy esetleg beteg lehet, vagy hasonló. Szerintem vidd el orvoshoz, nézze meg, nincs-e valami baja a gyereknek, aminek még más tünete nincs, esetleg valamilyen gyulladás (torok, fül). Ha nincs semmi gond, akkor pedig megbeszélném az óvónővel, hogy oldják meg, mert ez így nem normális. Hogy a gyereket nem tudják megnyugtatni. Azért ez nem úgy működik, hogy sír a gyerek, akkor hívjuk anyukát. Én pl. 25 km-re dolgozom a lakóhelyünktől. Engem hívhattak volna, nem tudtam volna a gyerekemért menni. Természetesen, ha beteg, baj van, akkor a nagymamának tudtam szólni, vagy a férjemnek, de nem tudtunk volna minden egyes sírós napon rohanni a gyerekért az óvodába.

2018. szept. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Milyen ovi az,ahol nem tudnak megnyugtatni egy gyereket,hanem a szülőt hívják?! Na ide biztos nem járna többet! Nyilván ha beteg az más! De az hogy ordít,sír a gyerek nálunk meg sem fordul az ovinak,hogy szóljon a szülőnek!
2018. szept. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!