Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leszidjatok a gyereket ilyen...

Leszidjatok a gyereket ilyen esetben, ha nem eszik? Vagy mit csinaltok?

Figyelt kérdés
Este van, vacsoraido. Minden fontosabb mint az eves, pedig etetoszekben ul. 1 falatot eszik aztan hisztizik, ordit h nem ker tobbet, rohan jatszani. Oke, lehet h nem ehes, majd biztos reggelre megehezik. Reggel rakom ele a felkockazott kenyeret/felvagottat/zoldseget/gyumolcsot/sajtot. Nem, fujj, azt mondja, es szalad jatszani. Megprobalkozom kremturoval, hogy legalabb valamit egyen, azt se keri, kikopi. Gondolom oke, nem fogom megtomni, varjunk ebedig, majd joizuen eszik. Lemegyunk a szokasos boltba, ott mar sundorog a pogacsaknal, csokiknal. Mondom majd ha rendesen eszel, kapsz. Eljon az ebedido feltalalom az ebedet. Elrantja a fejet, nem, nem ker. Hisztizik, visit. Vegso elkeseredesemben odaadom neki a pogacsat, de akkor mar uzsonna ido van! A pogacsat hajlando megenni. Par szem gyumolcsot meg elfogad, aztan vacsoranal kezdodik ujra amit leirtam! Van, hogy napokig ez van, minden fott etelbol maximum 2 falatot eszik. Van nehany nap a heten, amikor nagyobb adagot eszik, de ennyi. Nem verszegeny, nem sovany, nem allergias, mindig jokedvu, mozgekony gyerek. 2 mult. Egesz biztos vagyok benne, hogy hisztibol, dacbol nem eszik. De nagyon leszidni nem merem. Egesz nap gorcsben all a gyomrom, hogy delutan 5 ora van es a gyerek csak par falatot evett. Ilyenkor megis mit csinaljak?
2018. szept. 5. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%

Főzz gulyáslevest, a pogihoz jól fog neki esni a szárazság kompenzálása miatt. Ha ez beválik, próbálkozhatsz krémlevesekkel is. Gyümisaliban keverj össze mindent, ami sok vitamint tartalmaz, úgy kapja a gyümölcsöt. És legyen választási lehetősége. Tök mindegy, mit kockázol fel reggelire, ha neki ahhoz nincs kedve. Én sem tudok bármikor bármit megenni, pedig felnőtt, 2 gyerekes anya vagyok. Reggelire és vacsira szokott bundáskenyeret, melegszendvicset, rántottát, virslit, ilyesmit kapni? Az is főttebb, mint a pogi... Csak kreatívan!

És ne szidd meg, ez egy ilyen időszak.

2018. szept. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%

Nálunk 2 eves kora elott 1-2 honappal volt ez. Kb 2 honapig.

Alig evett, mar vittem orvoshoz is, ahol megmondtak, h valogatos korszak... de mondom nem valogatos konkretan semmit nem akar enni.

Mar teljesen kivoltam. Kozben jott egy rota virus, korhaz, plusz 2 hetig semmit se evett... kitartas. Nem tudok mast mondani.

Azota megjott az ezvagya. Bar most mrgint rosszabbul eszik, jonnek a hatso fogai. De azert eszeget. Ne szidd le.

Egyen akkor, amit eszik, ha vmit eszik. Barmit. Majd valtozik!

2018. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kaja mellett még nem halt éhen gyerek.


NE keríts ekkora feneket az étkezésnek, ne könyörögj!

Ha éhes, megy enni. Ha nem, nem. Mindig tegyél oda neki egy tányért, de ne könyörögj!

2018. szept. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mindig tobbfele dolog van elotte. Sot, napkozben egy kistanyerra kiteszem a felkockazott dolgokat hogy ha megehezik, egyen. Ezt a vedono tanacsolta. Nem eszik igy se. A felkockazott dolgokbol maximum a sajtot eszi meg, a gyumolcssalatabol kihalassza az almat, a tobbire fujjog. Naponta 2 fele fott etelt fozok, de van hogy ezekhez is kulonbozo koretet csinalok, szoval mar annyi fele van h az nem igaz.
2018. szept. 5. 09:37
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt is ertem, hogy "majd ha ehes lesz eszik", de ez nalunk ugy nez ki, hogy mondjuk hetfon normalisan eszik, es aztan legkozelebb csutortokon. Erre senki ne mondja h ez oke..
2018. szept. 5. 09:40
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Èn ebböl soha sem csináltam nagy ügyet. Ha nem eszik nem eszik. De akkor extra édesség és nassi sincsen. Ilyen esetben csak ha eljön az evés ideje kaptak pl ahogy írod pogácsát, de csak akkor mennyiségben ami akkor éppen egy tízorainak megfelel.


Ami fontos, hogy ilyen idöszakban csak vizet adni neki. Azt majd lesz olyan amikor mindent megeszik duplán.

A gyerekeim telejsen átlag súyluak, én azt gondolom azért mert soha nem csináltam nagy ügyet az evésböl. Ha nem eszik majd eszik pár nap múlva. Èhen nem fog halni.


Viszont a legtöbb elhízott gyerek pont ezért alakul ki. Ah nem eszik a gyerek , fogja a fejét a szülö, és inkább tejszelettel meg kakaoscsigával kompenzálja a nem evést.

A bátyám lánya extrém elhízott, és náluk pont ezért alakult ki. Kisgyereknek nem akart enni, és mindig csak a finom dolgokat kapta. Most ugyan ez van 12 évesen. Oh szegény gyerek nem szeret szinte semmilyen normál ételt, de nem baj, akkor egyen meg 3db túrorudit ugy sem eszik semmit. ès most kb az 80kg-t nyom!!!

2018. szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Abba nem gondolsz bele, hogy ő hogy éli meg, ha egész nap az evés körül pörögsz??? Erről szól az élet???


" a gyumolcssalatabol kihalassza az almat, a tobbire fujjog"

Akkor vágj fel csak almát, és tedd azt az asztalra. Ennyi.


Ne görcsölj ennyit, amíg élénk, energikus, addig nincs baj. Tényleg nem fog éhen halni!!!

2018. szept. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
léteznek fényevő gyerekek ;) nekem is jutott egy. tavaly a suliban az első osztályt konkrétan napi 1 joghurttal és fél szelet kenyérrel csinálta végig.
2018. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

A lányom is ilyen, 3 éves múlt. 2 éves kora után annyiban javult a helyzet, hogy vannak evős időszakai. Ezt úgy kell érteni, hogy pár napig, nagyon jó esetben egy hétig normálisan eszik, aztán megint képes egész nap elélni 2 gerezd almán, meg a reggeli kakaón. Megfőzöm a kedvencét és nem kell.

Én is sokáig kivoltam ezen, próbálkoztam mindennel, kínomban már tömtem, miközben nézte a mesét, már arról is letettem, hogy az asztalnál egyen, etettem röptében, mindegy, csak egyen már. Az a helyzet, hogy ezek is csak ideig-óráig működtek, aztán ugyanúgy nem evett. Egy jó ideje elengedtem, ha nem eszik, akkor nem eszik, nem érdekel, így járt, de nasi sincs helyette (én is elrontottam ott, hogy oké, akkor egyél tejszeletet, csak valami legyen már). Így azért egy idő után rá lehetett venni, hogy egyen normálisat is.

Most ment oviba, tegnap arra mentem érte, hogy ül az asztalnál, eszik, és alig van már a tányérján... pedig nagyon féltem attól, hogy ha itthon nem eszik, ott még úgy se fog, de a csordaszellem egyelőre segít.

Szóval tényleg hagyd a témát, mert ha fejreállsz se fog enni. Az esetek többségében megoldódik a dolog magától.

2018. szept. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Két választási lehetőség elég. Eszi vagy nem eszi. Ne főzőcskézz százfélét, mert a gyerek kegyetlenül kihasználja, ha ugráltathat. Mostantól főzz egyfélét. Ha túl sok mindenből válogathat a gyerek, összezavarodik.
2018. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!