Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időt szakítasz 4-5...

Mennyi időt szakítasz 4-5 éves gyerekedre hétköznap és hétvégén? Mi az amit csináltok együtt?

Figyelt kérdés
Engem hétköznap teljesen elhavaz a munka. Fél hatra érek haza, hulla fáradtan. Itthon szalad a lakás amit hétvégén próbálok rendbe szedni. Ugyanakkor a gyerek és én is igényelnénk az együtt töltött időt. Ti jogy oldjázok meg?
2018. jún. 24. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Le van tojva a házimunka, a gyerek az első. A férjed nem segít? Ő mennyit van a gyerekkel?
2018. jún. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Este lefekvéskor tölts vele egy kis időt, meseolvasás, beszélgetés. A gyerekek este szeretik elmesélni, hogy mi történt velük az oviban, iskolában.

Hétvégén be lehet egy kicsit fogni a "házimunkába". Pl zokni felcsiptetés teregetéskor...

2018. jún. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Minden este olvasunk. Ez az egy fix program.Ès hètvégén amibe tudom belevonom, de kevésnek érzem. Férjem rendezi a reggeleket, ő viszi oviba és ő megy érte.
2018. jún. 24. 08:29
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Reggel én viszem őket oviba, bölcsibe, én 8-ra járok, férjem fél 8-ra dolgozni. Délután ő hozza haza őket, néha anyukám. Mire én hazaérek, 3/4 5 körül, már itthon vannak. Kertes házban lakunk, így hazaérkezéstől fürdésig a kertben rohangálnak, játszanak, macskáznak. Általában kint vacsorázunk az udvaron.

Bent nem lesz rendetlenség, vacsorakor nem bent koszolunk a kajával. Hétköznap nem főzök mióta dolgozom. Nincs értelme. Ha van kedvem összedobok valamit, de ha nincs nem stresszelem magam rajta. Reggel próbálom rendben otthagyni a házat, nem hagyjuk szanaszét a ruhákat, mosatlant bepakoljuk a mosogatógépbe, van hogy el is indítom munka előtt. Konyha ugyanígy, este elpakolunk, letöröljük a pultot, reggel csak egy kávét iszunk a férjemmel, csészék be a gépbe és máris rend van. Most hogy jó idő van elbiciklizünk fagyizni vagy csak úgy biciklizünk egyet. Hétvégente vagy kimegyünk anyósomhoz, ahol sógornőmékkel együtt főzőcskézünk, beszélgetünk vagy hozzánk jönnek a család vagy barátok és nálunk főzünk, sütünk a kertben..

2018. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Fél hat az még javában délután.


Én nem egyedülálló anya vagyok, így nem minden az én nyakamban van. Takarítónőt fizetünk, hogy egyikünk se szakadjon meg, havi kétszer jön, összesen 10 ezerbe kerül, rezsikiadásnak minősül. Éppen azért, hogy a fontos dolgokkal foglalkozzunk: a családdal, ne mással.


A háztartás gépesítve van, így aki hamarabb odaér, betesz egy mosást, a mosogatógépbe mindenki magának pakol be. Reggelente bevetett ággyal indulunk el.


Mivel nem vagyunk otthon nap közben, így nem is koszolunk. Délutánonként együtt szoktunk sétálni, játszani, kertészkedni, majd együtt készítünk vacsorát. Nálunk meleg vacsora van, de szigorúan olyan, ami fél óra alatt elkészül: egy szelet grillezett hal könnyű körettel, friss főzelék egy szelet hússal, egy könnyű tészta, ilyesmi. Együtt vacsorázunk, beszélgetünk. Közösen leszedjük az asztalt, majd fürdés, mesélés jön, végül alvás.


Hétvégente piacra megyünk szombatonként, akkor ott is reggelizünk a kedvenc lángososunknál. Délután valami laza program. A nagyszülőlátogatás is ilyenkor van, ha van.


Vasárnaponként pedig kirándulni szoktunk menni, a természetbe. Túrázunk, persze, még csak rövidebb távokon, de egyre hosszabbodnak az útvonalak.

2018. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért nem mindenki olyan szerencsés, kedves utolsó, hogy telik mosogatógépre, meg takarítónőre :(
2018. jún. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ha havi 10 ezerért eljönne hozzám havi kétszer egy takarítónő, akkor azt én is igénybe venném. Nálunk is gépesített minden, mosógép,szárítógép,mosogatógép, férjem is kiveszi a munka részét és a gyerek rendezését, én mégis kevésnek erzem a gyerekkel eltöltött időt, es a lakás sem úgy áll ahogy azt én szeretném.
2018. jún. 26. 06:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lehetne 6 órában dolgoznod? Tudom, kevesebb pénz nektek kell tudni hogy belefér-e. Korábban hazaernél.

Van aki mondja, hogy fél 6 az még délután. De nem mindenhol, mármint nálunk fél7kor vacsora, 7kor fürdés és fél8-3/4 8ra ágyban van mivel másnap ovi. Plusz igy mi is tudunk pihenni. Én a gyerek miatt váltottam munkahelyet nem oda mentem vissza dolgozni szülés után (2,5 éves volt) igy tudom megoldani de megértelek, hogy kevesled :(

A jelenlegi munkámat nem szeretem de így 3kor végzek(8órás) eddig 12óráztam hétvégén is persze nem minden nap. Számomra ez elfogadható mert sajnos a párom össze vissza dolgozik.

2018. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!