Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire vettétek komolyan az...

Mennyire vettétek komolyan az első osztályos gyereketeknél a templomba járást?

Figyelt kérdés
Holnap kellene előzször templomba menni de már közölte hogy nem szeretne.de ugye az meg kell hogy majd elsőáldozó lehessen.ti hogy vagytok ezzel a témával kapcsolatban?
2018. szept. 8. 19:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%
Kötelező,hogy hittanra járjon,meg elsőáldozó legyen? Ha nem akarja,én nem erőltetném.
2018. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
13%
En meg csak terhes vagyok ugyan, igy csak az en verziómat tudom elmondani. Engem anyámék nem kereszteltek meg csecsemőként, igy sajnos az általános iskolában mindig menni kellett hittanra, hogy meg tudjanak keresztelni. Nagyon utaltam, es azt mar most tudom, hogy az en gyerekem csecsemőként tul fog esni a keresztelésen. Ha nem akarna menni nem erőltetném a sajátomnak,mert tudom hogy en is utáltam. Mondjuk kicsit mas a szitu mint a tied, de a hittan órában van egyezés.
2018. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%
Figyu, ha te sem és a családból senki nem járt eddig templomba, mert nem gyakoroltak semmilyen vallást, akkor nehéz lesz megszerettetni vele. Tulajdonképpen ez egy modern képmutatás, templomba járunk, mert kötelező... Magadtól te sem.mennél. Meg első áldozás... Lesz valami baja, ha nem lesz első áldozó?
2018. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%

Hát így nehéz, ha eddig sem jártatok, hirtelen most kezditek el. Persze meg lehet próbálni.

Nálunk ez másként volt, kicsi korukban is jártunk, a gyerekek (5-en vannak) sem maradtak otthon. Toleráns a közösségünk, így akár már babahordozóban is elvittük őket. Megszokták, eszükbe sem jutott, hogy nem akarnak menni.


Mit mond a gyerkőc, miért nem akar menni? Ha a korai kelés miatt, akkor keressetek esti időpontot.

2018. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Igen hittanra fog járni.mi sem járunk a férjemmel templomba és igazából én is képmutatásnak tartom.sokan elmennek vasárnap a misére ottthon meg az ablakból hallom hogy ordítanak egymással az emberek.igazából én egyáltalán nem akarom ráerőltetni.mondtam is a férjemnek ha a gyerek nem akar menni akkor nem fogom erőltetni.csak anyósom erőlteti hogy igenis járjon.persze ő elvinni nem hajlandó.én meg 38 hetes terhes vagyok.persze ha a gyerek akarja akkor megyünk.csak kíváncsi voltam mások véleményére is.
2018. szept. 8. 19:42
 6/34 anonim ***** válasza:
83%

Mi köze ehhez anyósodnak!?!?!?

Ha ti nem akarjátok, akkor nem viszitek, szerintem teljesen értelmetlen dolog ilyenre kényszeríteni a gyereket, ha ti nem vagytok vallásosak!

MEgoldás:

1. Anyóst leállítani.

2. A gyereket nem járatini templomba meg hittanra.

3. Megtanulni, hogya ti gyereketekröl ti döntötök, anyósnak nincs beleszólása!

2018. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Sajnos még pár hónapig anyóssal kell laknunk mert nemsokára elkészül a saját házunk.persze ez nem jogosítja fel arra hogy mindenbe beleszóljon.
2018. szept. 8. 19:55
 8/34 anonim válasza:
78%
Anyósod dönti el vagy a gyerek vagy te?Nem az anyós viszi a puskát hanem te,ha meg pár hónap akkor meg nem is kell ezzel foglalkozni,vagy beletörődik anyóska vagy nem,ne ő mondja már meg,a jóindulatoddal inkább a fiad felé élj vidd el valamerre ahol jól érezné magát.Mit akartam még mondani,ja azt hogy így legalább az is kiderül milyen ember az anyós ha nem nyalsz be.
2018. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
85%

Ez komoly, hogy anyos dontotte el, hogy jarjon-e a gyerekee hittanra? Meg miatta kell majd kotelezoen elsoaldozni ugy, hogy semelyikotok se vallasos?


Igazabol meg is erdemlitek, a tutyimutyi ferjed azert, mert felnott ember letere meg mindig a mama mondja meg mit kell csinalnia, te meg azert amiert ilyen tejbetokhoz mentel hozza.


Legalabb a gyerek eszenel van...

2018. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.már bocs de nem anyós döntötte el hogy járjon e hittanra!!ez az iskolában kötelező!!!!!!itt csak a templombajárásról van szó.
2018. szept. 8. 20:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!