Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire vettétek komolyan az...

Mennyire vettétek komolyan az első osztályos gyereketeknél a templomba járást?

Figyelt kérdés
Holnap kellene előzször templomba menni de már közölte hogy nem szeretne.de ugye az meg kell hogy majd elsőáldozó lehessen.ti hogy vagytok ezzel a témával kapcsolatban?
2018. szept. 8. 19:30
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
19%

Ha kötelező, akkor menni kell. Próbálj hozzá inkább kedvet csinálni és menj vele, mert anélkül nehéz lesz. Ha nem kötelező és feleslegesnek is tartod, akkor meg nem értem, hogy gondolod, hogy neki kedve kesz hozzá, mikor azt sem tudja, miről van szó és érzi-hallja, hogy neked sem tetszene.

Nálunk is kötelező, de ezt tudtuk és elfogadtuk, amikor egyházi iskolába irattuk. (Bár egyébként is járnak baba koruk óta, huszen ilyesmit ígértünk a keresztelésükkor.) Külön van gyerekeknek korosztályonként foglalkozás, még sütit is kapnak, a végén meg kint fociznak az udvaron, szóval olyan rossz dolguk nincs, ha épp nincs kedvük énekelni és levonni a tanulságot az esedékes történetből, sem "halnak bele" és már sok barátot szereztek.

2018. szept. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem íratjuk egyházi iskolába, mert nem vagyunk vallásosak, így nyilván nem fogjuk templomba küldeni sem. Akik nem vallásosak miért erőltetik az egyházi iskolát, nem értem?
2018. szept. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
34%

Ha egyházi iskolába írattad, akkor tudnod kellett, hogy ez ezzel jár. Éppúgy el kell menni a misére, ahogy hétköznap sem kifogás, hogy "nem akar" suliba menni. Ha ez nektek nem tetszik, járjon államiba, probléma megoldva.

Én nem vagyok vallásos, nem is küldtem ilyen suliba a gyerekeimet, és fel nem fogom, miért járatja valaki úgy egyháziba az övéit, hogy utána mindenért csak húzza a száját.

2018. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Ez nem egyházi iskola.hanrm állami!!!de benne van a tantervben a hittan.ez alap az iskolában!!!nem volt választásunk.
2018. szept. 9. 09:42
 25/34 anonim ***** válasza:
61%
Olyan nincs. Állami iskolában nem kötelezhető hittanra. Választani kell erkölcstan és hittan között.
2018. szept. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
81%
Állami iskolában nem alap a hittan.
2018. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy állami iskolákban beiratkozáskor választható, hogy hittanra vagy erkölcstanra jár-e - de valamelyikre kötelező - ezért tételezte fel itt mindenki, hogy egyházi iskolába jár. Ha a hittant választottátok, szerintem valószínűleg havi 2szer azért illenék... de igazából a helyi hittantanártól függ mennyire "komolyan vevendő", meg hát, gondolom (bár nem ismerem pontosan), az első áldozás is arról szól, hogy már tudatosan, a saját vallását, annak szokásait megismerve megerősíti a fogadalmát, amit kereszteléskor kvázi helyette tettetek, és szeretne a szintén megismert gyülekezethez csatlakozni - szóval logikusan ezt nehezebb anélkül kipipáltatni, hogy ne járnátok. Ha viszont valami csoda vagy gikszer folytán a ti körzetes iskolátokban csak a hittan volt választható és nem akarjátok a további "lépcsőfokokat meglépni felfelé", akkor kétlem, hogy az iskola kötelezhet templomba járásra, beszéljetek valami felettessel, ha emiatt hátrány érné.
2018. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
38%
Én maximálisan partner leszek abban, hogy mindenféle vallási majomkodásból kimentse magát a gyerekem, ide értve a templomba járást legalább annyira, mint a hittant. Megkeresztelni se fogjuk. Egyáltalán nem értem mi a franc szüksége van erre a 21. században a gyerekeknek, egy vallásszabadságos országban illene végre kigyógyulni ebből a beteges kereszténység imádatból. (A felnőttek meg, akik ezt az egészet erőltetik a nagymamától a politikusokig, 99,9%-ban a legröhejesebb képmutatók a világon.)
2018. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ha államiba iratod a gyereked, senki sem fog semmit sem ráerőltetni. És a vallásos gyerekeket is megkíméled a pofa vágásoktól.
2018. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

állami iskolákban választani lehet hogy hitan vagy erkölcstan ,sőt váltani is lehet ugy tudom,mi eleve erkölcstant választotuk .

ha lehet váltani váltsatok,erkölcstanra kérdezd meg az osztályfönőköt ,vagy igazgatott.

2018. szept. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!