Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikorra kell tudnia, mikor...

Mikorra kell tudnia, mikor van reggel, dél, este?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves gyermekem. Picit lassabban fejlődött az átlagnál. Májusban idegrendszeri éretlenséget állapították meg nála. Van amiben nagyon ügyes és van amiben nagyon nem... Vannak dolgok amiket sokkal nehezebben tanul meg mint mások. Sajnos az idő fogalmáról halvány lilája sincs... Vagy csak úgy tesz én már nem tudom. Össze vissza keveri a nap számokat, valamint a tegnap/ma/most/holnap kifejezéseket. Már vagy fél éve mondogatja neki ezeket a dolgokat. Próbáltam különbözőféleképpen megtanítani neki a napszakokat, de olyan mintha kB a szekrénynek beszélnék. Van, hogy elmondják együt egymás után párszor, kérem, hogy mondja el ő egyedül és nem képes rá. Tehetetlennek érzem magam. Tudtok valami tanácsot adni, mivel próbálkozzak? Az az érdekes, hogy a locsoló verset 10 perc alatt megtudta tanulni.. Nem értem, hogy ezt meg abszolút nem. Tanácstalan vagyok. Felmerült bennem, hogy lehet talán egy ekkora gyereknek még nem kellene tudni ezeket a dolgokat.. Vagy igen?
2018. szept. 9. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiam most lesz négy szeptemberben. Ő is keveri a tegnap/holnap fogalmat. Ovoneni mondta h még nem kell tudnia feltétlenül. A napszaknál csak annyi van h ha sötét van, mondja h este van. Ha felkel reggel és süt a nap, megkérdezi h reggel van-e? Sztem ne ez az egy dologot nézd.
2018. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a négy évesem keveri a tegnapot és holnapot és az étkezések nevét illetve hideget és a meleget is. Idén nyáron még egyszer a kánikulában azt üvöltötte utcaszerte - mert nem akart nadrágot venni játszóterezéshez - hogy "Hideg van!" :D Ettől még a mondókázás, dalszövegek vagy számolás jól megy neki, sőt a számokat vagy a kocsimárkákat is "bemagolta", mert imád ismételni, de gyanítom, mindehhez valami másik agyfélteke vagy központ kell :) Én úgy érzem, hogy ez még belefér... és már egyre többször eltalálja :)
2018. szept. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Lanyom most lesz 3. Mar tudja.

Reggel van, del van, delutan, vagy este. De azt is tudja mikor van ejszaka.

Mi sokat beszeltunk a naprol , holdrol mikor mi van fent az egen. Csillagok stb.

Ha lemegy a nap, jon az este, sotet.... kimentunk vagy ateltuk hogy tapasztalja.

Mivel az is erdekekte h hova megy a nap , elmagyaraztzk hogy a horizont moge. Nyilvan ezt nem fogja meg fel hogy mi a latohatar. De hasznalja a tegnapot, mat es holnapot is.

2018. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtatna tök.
2018. szept. 9. 19:52
 5/7 A kérdező kommentje:
*megnyugtattatok
2018. szept. 9. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam ,3 éves kora előtt tudta,de az évszakokat is,hónapokat is,napokat,de az enyém nem átlagos ,szóval nyugi.
2018. szept. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4,5 eves, ugyanez. Teljesen egeszseges, pedagogusok es orvos szerint is okos gyerek.


Ez reszkepesseg, ami gyerekenkent elter, hogy mikor/hogy alakul ki. 6-7 eves korra kell tudnia ilyeneket.

2018. szept. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!