Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha erkölcsi okokból bojkottált...

Ha erkölcsi okokból bojkottáltok boltokat, cukrászdát vagy üzletet, hogyan mondjátok el a gyereknek, miért nem mentek be?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, hogy pl. CBA, Daubner, Mr. Funk. Nem mondanám, hogy ezek nem finomak, mert ez nem igaz. De a kisgyerek nem érti, mi a baj ezekkel, az igazat sem kezdhetem el kifejteni szegénynek.


Hány éves kortól mondanátok meg az igazat?


Aki nem bojkottál, annak nyilván a válasza nem értelmes.



2018. szept. 10. 07:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen nem ott vásárlunk és akkor a gyerek meg se kérdezi. Így szokja meg. A fiam most 14, elég határozott elképzelése van a dolgokról. Volt ismerős, aki a cba-nak dolgozott és pont ott volt a fiam is, amikor arról beszélt, hogy milyen szemét módon verik át őket és, hogy miként bánnak velük. A múltkor pont azt mondta, hogy ha jól ment volna a cba az Andrássyn, akkor nem változott volna spárrá! :D
2018. szept. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell egyszeruen arra vinni vagy bemenni es kesz.

Felajanlanek masik alternativat ha nagyon megis ragadzkodna hozza, bar szerintem neki mindegy hogy CBA vagy tesco vagy spar..

Mas fankozok is vannak nem csak az az egy.

Egy gyerek ugyis veled megy, nem kell arra iranyitani. Az onallobb nagyobb gyerek/ kamasz meg mar ugyis oda megy ahova akar. Nem lehetsz a nyomaban non-stop.

A te erkolcsi nezeted egy dolog de nem biztos ha mar nagy lesz osztozni fog benne. Amigy kicsi tudod szabalyozni, de kesobb ha mondjuk bemenne a fankosba akkor ezert majd megszidni majd vagy mit tudom en nagy butasag lenne.

2018. szept. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk csak CBA van, megszokták, hogy ott nem vásárolunk. Sose akartak bemenni, nekik az is olyan unalmas bolt, mint a többi.
2018. szept. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Le vagyok maradva. Mi a baj ezekkel az üzletekkel?


Egyébként "nem erkölcsi" okból is van, hogy egyes üzleteket hanyagolunk, mert egyszerűen nem szeretem, nem szimpatikus, nem tetszik. De a gyereket nem tiltanám egyiktől sem, akkor sem ha erkölcsi okom lenne.

2018. szept. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
"pl. CBA, Daubner, Mr. Funk." ellen mi az erkölcsi kifogásod? Tényleg érdekel! (Priviben is irhatod!)
2018. szept. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Pesten könnyű persze... Míg ott éltem (oda születtem, tehát 29 évről van szó), én is válogattam, hol vásároljak.

Az élet úgy hozta, hogy egy Pest megyei községbe költöztünk. A legközelebbi, naponta megközelíthető üzlet egy CBA.

(10 hónapja lakunk itt. A boltban mindenki ismer, a forgalom kicsi, az eladók leállnak beszélgetni velünk, ez pestiként nekem fura, de pozitívum.)

Heti 1x van lehetőségünk elmenni máshova nagybevásárlásra, a többi nap marad a CBA, és lehet örülni kb, hogy legalább ez van, mert jártam olyan helyen, ahol ennyi sincs.

2018. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam neki az igazat.
2018. szept. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mekkora gyerek , meg egész egyszerűen nem megyek oda, így nem szokja meg. A permetszer boltba se megyek be , és mégsem kérdezgeti, hogy miért.
2018. szept. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Off: mi a baj veluk??
2018. szept. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretünk ott vásárolni, ennyi.


Kamaszkorig kb. ennyi érdekli, utána meg kb. ennyi sem :)

2018. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!