Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérek közötti féltékenység...

Testvérek közötti féltékenységet, hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

5-13 éves gyerekeim vannak, minden nap mikor itthon vannak akkor veszekednek. A nagyobb most önálósodik magától tanul, fekszik le. Addig és annyit gépezik ameddig akar de cserébe 4.3 alatt nem lehet az átlaga. Reggel nincs hiszti késés a suliból, de ezt a kicsi nem bírja elviselni. Ha hazajön az oviból, üti veri a nagyobbat aki most már visszacsap. A nagyobb ugye többet eszik már, abban a korban van képes kiüríteni a hűtőt egy délután alatt. A kicsi hányásig utánozza. Nem bírunk vele, az oviban is egyre féltékenyebb a többiekre.

Nem tudom mit csináljak az apja nagyon ideges, és egyre többet szól rá hangosabban. Aggódok mi lesz később


2018. szept. 20. 12:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

9es, húú, nagyon jó lehet neki ingyen bébiszittert játszani. Mekkora élmény lehet neki hogy a nyakára szültél egy kisebbet, és ez miatt nem hagyod a korának megfelelően élni. Majd pár év múlva ha már gyűlölni fog téged és a testvérét is térjünk erre vissza.


Nálunk is ez volt, míg 4.5 felett voltam mehettem ahova szerettem volna.

Megmondták, ha 10. osztályig leteszem a nyelvvizsgát, befizetnek egy európai körutazásra(ami az álmom volt). Ha 12. év végéig, akkor wellnessre. Meglett 10.-ben, 12.-ben meg már a felsőfok.

Megmondták, ha bekerülök államira, lakhatok albérletben. Ha költségtérítésesre férek csak be, akkor marad a koli. Bekerültem államira(475 ponttal).


Azt mondom, úgy lehet legjobban motiválni egy kamaszt, ha bizonyos szabad tér van neki hagyva, ennek mértéke pedig az előre megbeszélt elvárások teljesítésén múlik.


Nekem sosem szóltak azért meddig maradhatok fent, vagy hol vagyok, csak tudjanak róla, és nincs hiszti ha iskolába kell mennem. Az első hisztinél vagy jegyrontásnál megszűnik az eljárkálás, valamint hétvégén is legkésőbb 9 kor kelnem kellett segíteni, akkor is, ha hétkor feküdtem le. Pár ilyen alkalom után már el tudtam dönteni hogy megéri-e nekem az egész napos kialvatlanság és nyűgösség.


Ha az én nyakamba akasztották volna a testvérem és miatta nem tehetem amit szeretnék, holott én teljesítettem az elvárásokat, nagyon mérges lettem volna a szüleimre, és onnantól kedve valószínűleg már csak azért se tanultam volna.

2018. szept. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
8%
Hu utolso, a szuleid elfelejtettek megemliteni h magadnak tanulsz, nem nekik..?
2018. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem utolsó, de tisztában voltak azzal hogy egy kamaszt ezzel a magadnak tanulsz dumával nem lehet motiválni, így, mivel ismertek, azzal motiváltak amit szerettem volna és aminek az eléréséért bármit megtettem volna. :-)
2018. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan! Ezzel a magadnak tanulsz dumaval nalam sem ertek volna el semmit az egvilagon kamaszkent. Pont tok hasonloan az elozonel, nekem is a tanulmanyaimat dijaztak. Aztan mar egyetemen rajottem, hogy igen is magamnak tanulok.


Arra meg kifejezetten figyeltek, hogy a megerdemelt szabadidomet ne az ocsem pesztralasaval kelljen toltenem. Persze volt alkalom, hogy vigyaztam ra, mert anya megkert. De az mindig ugy kezdodott, hogy van-e programom, vagy raerek-e epp. A kommunikacio volt a lenyeg.

2018. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szoval elvarod a szuleidtol, hogy az amugy tok termeszetes jo tanulasert a rohadt alberletedet kifizessek (eletemben nem kertem ilyet a szuleimtol), de a sajat édestestveredet "pesztralni" a "jol megerdemelt" szabadidodben mar derogal. Ertem en. Oruljenek h epp nem wellnesezni vagy hisz az amugy is jar...
2018. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

En az elozovel ellentetben albertletet vagy igazan nagyon draga ajandekot nem kaptam toluk gyakran. Maximum ilyeneket, hogy kifizettek a jogsit mert jo helyre vettek fel stb.


Amugy meg pontosan, egy kiskamasznak igen is legyen jol megerdemelt szabadideje. O nem felnott, hogy olyan mennyisegu felelosseg haruljon ra mint masokra. Meg gyerek, es maradjon az is ameddig csak lehet. Nem kell senkit belehajszolnj a fenottkorba.

2018. szept. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!