Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Rémes-kétéves" - Borzasztóan...

"Rémes-kétéves" - Borzasztóan veszekedősek a napjaink, tudom, hogy máshogy kellene csinálnom. Nektek mi a trükkötök a higgadt napokhoz?

Figyelt kérdés

Minden este úgy fekszek le aludni, hogy tudom, többet veszekedtem a két évesemmel mint amennyit nevettünk. Ez nagyon bánt. De olyan hülyeségeket csinál, hogy egyszerűen nem tudom visszafogni magam.. Ti hogyan maradtok higgadtak a dacos, lázadó gyerekeitek mellett?

(Akinek angyal gyereke van, az legyen kedves velem kérem..)



2018. szept. 20. 22:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

https://www.youtube.com/watch?v=Dt_J0f_B7ng&feature=share


hallgasd végig. Rengeteg jó tanács van benne, és pont időben vagy..

2018. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom.

De rengeteget kiabalok egy nap. Aterzem teljesen.

Az a baj, hogy neha azt erzem, bun rossz gyerek, de hol rontottam el???

2018. szept. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el a dolgokat, ne veszekedj minden miatt, csak olyan miatt ami tudod tényleg nem okés (veszélyes dolgokra gondolok, amitől baja lehet).

Gyerek, 2 éves, kezd kinyílni előtte a nagyvilág, minden érdekli, közben próbálgatja a kis szárnyait, a saját kis akaratát. Vannak olyan csicsup-dolgok amik miatt nem érdemes kiakadni és elcseszni a napotokat. Egyébként pedig ne kapd fel a vizet, számolj el 20ig, arra gondolj hogy ő még kicsi, nem várhatod el, hogy mindent tudjon mit hogyan kell csinálni :) Vedd egy kicsit lazábban és rohangáljatok, birkózzatok sokat, hadd tudja az energiáit lefutni és kevésbé lesz ereje hülyeségeket csinálni :)

2018. szept. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, mondjuk az enyèm már 2,5.

Sajnos sokszor csinàl hülyesègeket, de direkt, hogy idegesítsen.

Pl.

Fog egy zacskó zsepit, kiszórja a földre, röhög rajta, ott hagyja.

Lerántja a halom mosott, vasaásra vàró ruhát.

Megdobál a kisautóival.

Húzza a hajam.

Kismama vagyok, rá akàr àllni vagy ütögetni a hasam, direkt, mert tudja, hogy ott a kistesó.

Ès mindezen röhög. Viccesnek találja.

Büntetés, rászólás, szèp szó, nevelés nem hat.

Feszegeti a hatàrait.

Egyèbként a tesót szereti, amikor normàlis, akkor puszit ad a pocimra.

Màr gondoltam rá, hogy rácsapok, mert egyszerűen nem tudom, mi hasznàlna...

2018. szept. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

5-ös

Nekem ebből az jön le, hogy figyelmet akar. Nem idegesíteni, csak azt hogy figyelj rá és lehet úgy érzi ezzel hívhatja fel magára a figyelmet. Nem azt mondom, hogy nem foglalkozol vele eleget hanem lehet ő úgy érzi többre lenne szüksége belőled.

2018. szept. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 1 éve várom az isteni szikrát, hogy miként legyek higgadt a nap 24 órájában. Nem megy. Az éltet, hogy szeretni is tudják egymást a gyerekeim. - Egy még mindig dacos hurrikán 3 éves és egy 1 éves felfedező tornádó anyukája.
2018. szept. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6, egész nap rá figyelek!

De pl. mikor be kell jönni, és kezet mosni a földezés után, abból is hiszti van. Nem jön, összeesik, hisztizni kezd.

Ilyen elalvás előtt a pelus ráadás, pizsi ráadás, fogmosás stb... váá

2018. szept. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Na igen, micsoda harc egy nyamvadt tiszta pelus feladása.. :D

Sokszor mondom: "ha neked kényelmes a kakiban lenni, hát tessék.....!"

Persze mindig cseréljük, csak nevetséges, hogy inkább ül a "koszban", minthogy segítsen magán..

2018. szept. 20. 23:20
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a Szuperdada segített, amikor zsákutcába kerültem a gyerekekkel.
2018. szept. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen... kakilás után még 20x elmondja, hogy MÉG KAKILOK!!!!!!

Persze mar reg befejezte... de kozben jatszik, nehogy mar meg merjem zavarni holmi peluscserevel 😃

2018. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!