Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan beszélnétek erről a...

Ti hogyan beszélnétek erről a borzasztóan nehéz témáról gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
Ma 7 éves kisfiam az én gyerekkoromról kérdezgetett, beszélgettünk róla és szóba került, hogy nekünk régen volt emlékkönyvünk, elmondtam neki, hogy az milyen volt, hogyan használtuk és kitalálta, hogy neki is kell olyan. Csinált magának egyet és odaadta nekem, hogy rajzoljak bele neki. Ahogy az régen is szokás volt, a rajzhoz írtam neki egy versikét is. Nem sokkal később nagy meglepetésemre sírva jött oda hozzám és azt mondta, hogy erről az emlék versikéről az jutott eszébe, hogy mi lesz, ha mi ( apa és én ) egyszer meghalunk és, hogy ő nem akarja, hogy mi meghaljunk. Próbáltam neki beszélni erről, megnyugtatni, pár percen belül meg is nyugodott, de este, lefekvéskor újra előhozta ezt a témát pityeregve. Ti mit csinálnátok ilyen váratlan helyzetben és ilyen komoly témában, hogyan beszélnétek erről, hogyan nyugtatnátok meg?
2013. aug. 2. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát elmondanám, hogy mi még apáddal nagyon sokára fogunk meghalni. Még neked is gyereked fog születni, ha majd felnősz és majd ők is megnőnek és utána fogunk meghalni csak. Úgy hogy ezzel nem kell még foglalkozni.
2013. aug. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hú, ez tényleg nem könnyű, én lehet azt mondanám, hogy megígérem, hogy amíg egy kicsit is szükséged van ránk, addig biztosan nem fogunk meghalni. Persze lehet ez sem igaz, de legalább megnyugszik és bízik bennetek. Végülis ez sem rosszabb mint a nagyon sokára, és szerintem valamivel talán megnyugtatóbb is a számára.

Olyat semmiképpen sem mondanék ami bizonytalan (pl., hogy akármikor előfordulhat, nem lehet tudni), mindenképpen megnyugtatnám, hogy ez eszébe se jusson egy ideig. Szerintem az nagyon rossz, ha egy kisgyerek ilyen miatt szorong.

2013. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is hasonlóképpen próbáltam neki elmondani, azt semmiképp nem akartam előhozni, amit persze egy felnőtt tud, hogy nem biztos, hogy 80 éves dédnagymamaként fogok meghalni, mert lehet, hogy bármi végett fiatalon, sajnos ezt nem tudhatjuk, de szerintem ezzel nem szabad riogatni egy kisgyereket.
2013. aug. 2. 21:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám a gyermekemnek, hogy ez még nagyon-nagyon messze van, másrészt ez annyit jelent, hogy anya és apa fent lesz a csillagok között az angyalkákkal, s ott nagyon boldog mindenki, majd ő is jön egyszer. Addig pedig itt szeretjük egymást :)
2013. aug. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy 7 éves gyereknek nem mondanám, hogy még nagyon messze van, meg majd, ha idős leszek. Az én fiam 5 éves, de látom, hogy visszaütnek a jóindulatú "hazugságok" már nála is. Nem tudhatjuk, hogy mennyi időnk van itt a Földön még. Tőlem is kérdezte kétségbeesve a fiam, hogy én mikor halok meg és sírt, hogy ő azt nem akarja. Én azt mondtam neki, hogy nagyon-nagyon szeretem őt és mindent megteszek, hogy sokáig, nagyon sokáig vele maradhassak. Szeretném látni, hogy neki is lesznek gyermekei. Nem ragoztam tovább, de ő rákérdezett, hogy megígérem e neki, hogy még nagyon-nagyon sokáig élek. Erre mondtam neki, hogy olyat nem ígérhetek, amit nem tudok betartani, de azon leszek, hogy így legyen. Ő megértette, elfogadta és nem is hazudtam neki.
2013. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös, persze, én sem szó szerint azt mondtam, hogy biztos, hogy majd csak idős korunkban halunk meg, én is afelől közelítettem meg, hogy megteszünk mindent azért, hogy minél tovább együtt lehessünk, de arról inkább nem mondtam semmit, hogy bármikor bekövetkezhet, végül is én sem hazudtam, de inkább csak annyit osztottam meg vele, ami talán megnyugtatja, ami elfogadhatóbb számára.
2013. aug. 3. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!