Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igénylik a külön szobát a...

Igénylik a külön szobát a gyerekek?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezném akinek nagyobb gyerekei vannak.

Most várjuk a kistesót. 2 hálónk van plusz nappali.

Azt terveztük, hogy a mi szobánkat ketté osztjuk így lenne nekik 1-1 kisebb(8nm)es szobájuk.

Elég ez nekik tinikorban? Vagy inkább 16 nm egyben kettőjüknek? Nem tudom... Mi átköltözünk a mostani gyerekszobába.


2018. szept. 27. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Igénylik. Úgy kamaszkor táján.
2018. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek, úgy kamaszkor táján, előtte szerintem jó a minél nagyobb közös szoba, ahol tudnak játszani és nem a nappalit lepik el a játékok.
2018. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk egy szobába vannak, 8 éves lány és 6 éves fiú. Semmi pénzért nem mennének külön, pedig van egy üresen álló szobánk. Azt mondják, így tudnak este bandázni.😃 Szerintem azért pár év múlva lesz rá igényük.
2018. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
A ti esetetekben egyelőre hagynám őket egy nagy szobában, és ha nagyobbak lesznek, és igénylik, kettéosztanám. Én egy szobában voltam a húgommal végig, és utáltam nagyon ezt, de csak 10-12 éves koromban kezdett zavarni, előtte elvoltunk.
2018. szept. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha mindenki egyetért velem, miért kell lepontozni? Valami logika, mami? ;)
2018. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Én külön raknám őket szerintem nem egészséges egy baba és kisgyerek együtt alvása. Felzavarják egymást, felborul a napirendjük stb.
2018. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen, egy kamasz gyerek számára megfizethetetlen a privát szféra.
2018. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

Olyan 8-12 éves kor között merül fel, tapasztalatom szerint. De személyiségtől is függ nagyon, kapcsolattól is, meg hogy azonos vagy különböző neműek-e. És persze a korkülönbségtől.

Kisgyerek és baba vagy két kisgyerek még simán jól elvannak egy szobában. Ha valamelyikük pihenni akar, akkor a másikat úgyis muszáj, hogy lefoglalja a szülő és ezt máshol is megteheti, max. belopakodnak valami játékért... meg nap végén legalább nem kell rohangálni minden játék-darabkával, hogy jogilag és rendszertanilag hová tartozik. Illetve lefektetni őket együtt sokkal könnyebb egyben - a kicsit szoptatod, a nagynak közben mesélsz, lámpaoltás egyszerre és senki sem fél a sötétben, hiszen ott szuszog a másik is. De ha később külön szobájuk lesz is ugyanúgy egymás után tudnak menni idegesíteni egymást - ez is tapasztalat :)

2018. szept. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Enyém már 6 évesen, iskolába kerüléskor igényelte. A tesó 3 és fél éves, más az életciklusuk, kellett neki a saját tér. Eltérő életkorú gyerekeket összezsúfolni egy helyiségbe szerintem kínzás.
2018. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Húha át kell gondolnunk mégegyszer :)

Picit félnék, hogy az újszülött felkeltené a 4 évest :S

Viszont abban igaza van az egyik válaszolónak hogy könnyebb lenne egyszerre lefektetni, gyakran nincs itthon este apa lefekvéskor..

Sankit nem pontoztam se fel sem pedig le :) sose pontozok mert értelmetlen.

2018. szept. 28. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!