Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan többet ér egy Down-kóro...

Lassan többet ér egy Down-kóros gyerek? Miért kell az égbe emelni valakit, csak mert beteg?

Figyelt kérdés

Nekem semmi bajom a valamilyen fogyatékosságban szenvedő emberekkel, de a mai nap után kicsit húzom az orrom.

Kisfiam 3. osztályos, és DÖK-hét van a sulijukban. Ennek keretében mi szülők is részt vehetünk néhány programon, közösen a gyerekekkel. Mivel itthon vagyok a kisebbik gyerekemmel, mentem én is. Úgy kezdődött a nap, hogy közösen vártuk a tanítót az osztályban. Majd megérkezett, és elkezdte mondani, hogy nem tetszik neki, néhány gyerek mennyire nem tanul (ez minket nem érint). Aztán mint jó példákat, felhozta a két down-kóros kisfiút, akik az osztályba járnak. Hogy milyen ügyesek, okosak, figyelnek órán, hogy valami sulis tesiversenyen a DÖK-ös héten mennyire remekeltek, stb. Mást meg sem említett, mikor a fiam megyei alapműveleti matematikaversenyen, a korcsoportjában 1. helyezett lett, számos városin hasonló eredményeket ért el, kitűnő tanuló, az osztályközösség összetartója, mégsem esett róla, sem más hasonló képességű gyerekekről egy szó sem, csak a két beteg kisfiúról, akik egyébként, véleményem szerint egyáltalán nem az osztályba valók. Sosincsenek azon a szinten, mint a többiek, súlyos magatartásbeli problémákkal küzdenek, órán mindig fegyelmezni kell őket. A szüleik azért íratták csak ide őket, hogy elvegyüljenek ebben az egészséges közösségben.

Beszéltem ma este a fiammal a tanító viselkedéséről, hogy csak most, vagy tényleg mindig csak ezt a két gyereket hájpolja? Elmondása szerint mindig ők vannak a középpontban.

Kérdem én, hogy ha az lenne a cél, hogy elvegyüljenek a többi gyerek között, akkor mi értelme van annak, hogy mindig csak ez a két kisfiú van a középpontban? Ez olyan mint szexelni a szüzességért, vagy harcolni a békéért.

Ennel csak az lesz a vége, hogy a valóban okos gyerekek elvesztik a tanulás iránti vágyukat, nem fogja őket érdekelni az egész, majd szépen lemorzsolódnak, mert velük meg nem foglalkozik senki.

Szerintetek beszéljek erről a tanítóval, vagy olyannak fognak nézni, mint akinek a beteg emberekkel van baja?


2018. szept. 27. 19:25
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
41%

Down kóros gyerek hogy jár a "normális" gyerekek közé tanulni egyáltalán?

Én ilyen esettel csak úgy találkoztam eddig, ahol a szülő áhítozik hogy mennyire más, különlegesebb az ő gyereke a betegsége miatt. Mindenhol azt hirdeti mennyivel értékesebb (!!!) normális társainál...

2018. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Egyes!Itt is ez a helyzet, elsőben furcsálltam, hogy ide íratták. De a gyerekek szeretik őket, befogadták. Ez az egy gomd van az osztályközösségben, amit leírtam, hogy más gyerekeket, akik tehetségesek, egyáltalán nem is bátorítanak, dícsérnek, csak ezt a két kisfiút. Már más szülőknek is feltűnt az a kivételezés.
2018. szept. 27. 19:39
 3/59 anonim ***** válasza:
38%

Pont mintha a fiam osztályáról beszéltél volna. Most negyedikes, minden szavaló és mese monda mondó versenyen ott van, mindig benne van a legjobb háromban. Évveleji felmérők környezeten kívül 100% minden erre tegnap szülőin csak az autista kisfiút emelték ki. Ráadásul lelettünk szólva, kiközösítik a gyerekek, vagy épp nem hívják csapat versenyekre. De hát olvasni alig tud, gondja vannak mindennel de a szülei kérésére vinni kell őt is versenyekre.

Undorító amit művelnek

2018. szept. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
46%
te jó isten, ekkora tuskó szülők mellett vajon a gyerekek miért is közösítenek ki egy beteget? Undorítóak vagytok.
2018. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:
Na szép, most sorra kapom az üzeneteket, milyem szar alak vagyok. Pedig leszögeztem, hogy semmi bajom a betegséggel élő emberekkel. Ez az egész szituáció azért rossz, mert mást egyáltalán nem bátorítanak, dícsérnek, csak ezt a két kisfiút. Akkor meg semmi értelme, hogy ebbe az iskolába járjanak, ha csak körülöttük forog a világ. Így nem fognak beilleszkedmk, csak a többi, tehetséges gyerek lemorzsolódik, elveszti a tanuláshoz, iskolához való kedvét. Ve!em is így volt általánosban, hiába tepertem, egy ember volt a kiskirály az osztályban, nem érdekelt, nem tanultam, mert nem értékelte senki. Mentem ks szakközépbe.
2018. szept. 27. 19:48
 6/59 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy a gyerekek szeretik őket. Elvannak a szünetben is, ez a szülők észrevétele a tanító felé.
2018. szept. 27. 19:50
 7/59 anonim ***** válasza:
51%
Csatlakozom #4. Felnőtt emberek fogyatékos gyerekekre fújnak... Most ehhez mit lehet szólni?
2018. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
Én nem fogok veszekedni, elmomdtam hogy nem a betegséggel van a gomd. Akkor is ideges lennék, ha "egészséges" gyereket sztárolna a tanítónő, mert félteném a fiamat.
2018. szept. 27. 19:52
 9/59 anonim ***** válasza:
56%
Neked az a bajod hogy nem a fiad a kis kedvenc? Ez egyre rosszabb...
2018. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
Te meg kiforgatod a szavaimat, olyanokat képzelsz be magadnak, aminek köze simcs ehhez. Ha már segíteni ne! tudsz, ne írj legalább. Nincs kedvem ezen veszekedni, mindent világosam leírtam.
2018. szept. 27. 19:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!