Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha egy gyerek nem...

Normális, ha egy gyerek nem akar reggel felkellni, iskolába menni, minden nap kb.1 óra az imádkozás, hogy megreggelizzen, felöltözzön és elinduljunk?

Figyelt kérdés

8 és 12 éves kisfiú.


Milyen trükkök vannak erre , hogy ez könnyebben menjen ?


2018. okt. 4. 11:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, hogy normális-e, de az 5,5 éves fiam is ezt csinálja minden reggel. Pedig ő szereti az ovit. A reggelek mégis szenvedősen indulnak.
2018. okt. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Normàlisnak nem normàlis, de normalizàlni tudod a hatàrozottsàggal.

Nekem 9 éves lànyom van, nekünk az öltözködési cécó ment évekig, egészen 1 hónappal ezelőttig.

Akkor olyan tehetetlen voltam, hogy elbőgtem magam, kérdezte anya miért sírsz?

Mondom neki, ide figyelj Vivi,azért sírok, mert nem akarlak nyakon önteni egy pohàr vízzel, de mostmàr tehetetlen anya.Befejezte, 1 hét nyugi volt.Aztàn megint elkezdte, amikor a 20. szoknya se volt jó, kijöttem az ebédlőbe, be a szobàjàba egy pohàr vízzel, zutty a gyerekre.

Na, azóta nincs ilyen, mert tudja hogy mostmàr nem szórakozhat velem, nem toleràlom tovàbb.

2018. okt. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Ébresztéskor kalkuláld bele, hogy úgyis egy óra, amíg elkészülnek és ha nagyon bambák, akkor feküdjenek korábban. Könyörögni nem érdemes, arra minden gyereknek szelektív a hallása. Ha lassúak, nálunk bejön a fenyegetés, hogy akkor éhesen és/vagy pizsamában mennek, utóbbi ugye elég ciki is :) Meg néha versenyeztetni szoktam őket, aki előbb elkészül, az kap valamit, ha más nem, egy dicséretet, de volt már, hogy akkor mehetett rollerral, vagy ötletelhetett az uzsonnáról, vagy bevihette a focis albumát, ilyesmik.
2018. okt. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Igen


Normalis

Engem 14 evesen is bacogatni kellett.. ezvan

2018. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell neki imádkozni. Felkelted egy órával korábban. Majd rájön, hogy ha igyekszem, akkor tovább alhat. Nem olyan bonyolult ez
2018. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Kamaszlányom reggele: 6-kor beszólok, lassan kelni kel. Akkor jó, ha valami életjelet ad magából :) azaz megmozdul. Negyed7-kor ismét szólok neki, akkor valamit dünnyög, innen tudom, hogy ébren van. Szépen lassan kibotorkál, összekészülődik, 7-kor indul a suliba... Nem egy fürge ő sem :)
2018. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekem még kicsik a gyerekek. Az egyik kiscsoportos, a másik bölcsis. Elkészítem a reggelit, odakísérem a gyerekeket az asztalhoz. Ha esznek szuper, ha nem, az sem baj. Nem idegesítem magam ilyenen. Úgyis csomagolni kell tízórait, majd esznek, ha megéheznek. Az öltözésre meg az vált be, hogy egymásnak segítenek. Ha nem partnerek, akkor nyugodtan, határozott hangon mondom, hogy öltözés van. Ès szépen rájuk aggatom a ruhákat. A készülődés így is úgy is 1 óra. De így nem kapok idegbajt.
2018. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem normális. Ha könyörögsz a gyereknek, az azt jelenti, hogy ő a főnök. A ruhát előző este ki kell készíteni, így nem kell reggel válogatni. Ki kell alakítani a reggeli rutint, és mindig azt követni. Sok gyerek nem bír reggel korán enni, akkor csomagolni kell valamit, amit érkezéskor megehet. Én volt, hogy nem készülődött rendesen, fogtam magam, beültem az autóba, és beindítottam a motort, hogy indulok. Soha, soha nem könyörgünk a gyereknek, hanem határozottan terelgetjük.
2018. okt. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Utolsónak van igaza, nem kell könyörögni! Időben le kell fektetni, akkor nem lesz álmos. Még kell beszélni mit vársz el és mi a szankció. Aztán ahhoz mindig ragaszkodni. Addig hülyének néz, amíg engeded neki.


35N 3 gyerek

2018. okt. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
#9 hát ez az, hogy ha korábban fekteted le, akkor nem lesz álmos, és hiába fekszik ott ébren két órát, attól még nem fog korábban felkelni... valahol megértem őket, én is bagoly típus vagyok.
2018. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!