Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tenyleg az en hibam, hogy...

Tenyleg az en hibam, hogy sokat ebredt? Es az, hogy impulziv, es ha faradt, kiabal, es dobal?

Figyelt kérdés

A gyerekem 2,5 eves. 1,5 eves kora korul volt par honap, amikor csak 1-2x kelt, egyebkent 3-4x, sot, volt, hogy heteken, honapokon keresztul 6-8x. Ez ennel is tobb volt, valahanyszor kulon alvasra probaltuk szoktatni, en a faradtsagtol egyszeruen nem birtam sosem 1,5-2 hetnel tovabb (dolgozom is mar regota), es magam melle vettem, olyankor tobbet tudtam aludni. Tobb rokonom szerint is az en hibam, hogy nem tudtam sokaig normalisan kipihenni magam. Nem ertik meg, hogy kulonrakva legkesobb 5-20 percen belul kelt, de kepes volt egesz ejjel 20 percenkent felsirni, ha nem voltam mellette. Azt mondjak, kicsit hagyni kellett volna sirni, de megis meddig? Orakig, hanyasig, napokon, heteken keresztul, mig feladja, es nemjelez tobbet?


Tobbszor mondtak, hogy en csinaltam magamnak igy, magamnak koszonhetem. Van sajat gyerekuk, elmondasuk szerint egyik semvolt olyan, mint az enyem, mindegyik ataludta az ejszakat.


——


A masik kerdesem: az en hibam, en nemneveltem meg, hogyha faradt vagy ehes a gyerekem, akkor hamar elveszti a turelmet 1-1 jatekkal, es eldobja, emellett hangosansir, mergelodik? (Vigasztalni nemhagyja magat masok altal, magatol nyugszik meg). En ugy erzem, hogy kovetkezetesen nevelem, hatarokat szabok kedvesen, de hatarozottan, nincs elkenyeztetve, es ezt leszamitva nekem kiegyensulyozottnak tunik. A rokonom azt mondta, az o gyerekei faradtansemvoltak ilyenek, olyankor is nyugodtak, csondesebbek voltak. En rontottamel valamit? Egy 2,5 eves gyerektol tenyleg elvarhato lenne, hogyha ehes vagy faradt, akkor uralkodjon magan? A rokonom szerint en mindig erre fogom, hogy ezert akad ki a gyerek, valojaban meg kene jobban nevelnem. De ha egyszer tenyleg ez van mogotte, mit tegyek? Kiabaljak vele, meg buntessem meg, ha ehes, vagy ha faradt? Erdekes, ha evett vagy ha kipihent, nincs ilyengond vele.

Ha dobal, el szoktam venni tole a jatekot, amit eldobott, ha kiabal nem megfelelo helyen, akkor csendre intem, ha kiakad, elvonul magatol lenyugodni, de persze elotte hangosan sir. Mindig azt nezem, mi valthatta ki a viselkedeset, nem huzom ra rogton a hiszti-szot mindenre, es meg is szoktuk talalni a megoldast. Szerintetek rosszul csinalom?


Tenyleg szeretnem tudni, es koszonom, ha leirjatok az oszinte velemenyeteket.



2018. okt. 8. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem egy kicsit foghatnad szigorubban. 2.5 evesen mar intelligensebbek mint gondolnad, pontosan tudjak h mindent elernek hisztivel. Mar tobben is tuleltek azt a 2 orat ehenhalas es idegbeteg viselkedes nelkul, ami pl. a tizorai es ebed kozott van. Sztem probald ki h kedves de hatarozott hatarszabas helyett siman csak hatarozott vagy.
2018. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kedves, de hatarozottat ugy ertettem, hogy normalis hangon beszelek vele, nem kiabalok, de ettol meg nem ontyorompontyoromozom, hogy ugyan mar legyen szives megtenni, amit kerek, hanem egyszer szolok, elmondom, mi lesz, ha nem fogad szot, aztan megteszem, mikozben nyugodt hangon ujra elmondom, miert jart ugy, ahogy.
2018. okt. 8. 22:08
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem a te hibád, hanem egyszerűen ilyen gyereked van, azért gondolom, mert az enyém pl. nem ilyen, alszik egész éjjel és ez nem az én érdemem, hanem ő alakította ki magának az alvását, ezzel a rokonnal pedig nem nagyon beszélgetnék a helyedben.
2018. okt. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Èn 34 èvesen teljesen ki vagyok fordulva magambòl, ha èhes vagyok 🙄 a fèrjem màr tudja, hogy ilyenkor bèkèn kell hagyni, mìg nem eszem 😂
2018. okt. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

nos, az én lányom 4 éves, még mindig 2-3 alkalommal kel éjjel (2 évesen vagy 5szor kelt) de sosem vettem magam mellé, mert nem akartam rászoktatni ilyesmire, mindig mellé ültem és mint egy hős, éjjelente akár 8szor fél órát is bent töltöttem nála, hogy visszaaltassam és visszamenjek az ágyamba, majd másnap zombi üzemmódban próbáltam eláltni őt és az újszülött kistesóját. Aztán eltelt 2 év, 4 éves lett és azt látom hogy hiába szoktattam önálló alvásra, mindig igényli hogy ott üljek mellette. semmit nem nyertem vele. Közben anyóséktól én is kapom hogy nem lett hozzá szoktatva az alváshoz stb....

na elmentem egy pszichomókushoz a rokonok unszolására, hogy márpedig a gyerek nem normális és minimum félőrült hogy még nem alussza át az éjszakát. Mit mondott? Hogy én hogy képzelem hogy nem veszem magam mellé amikor ez egy teljesen normális igénye egy gyereknek, és hogy a gyerekek 90%-a felkel még éjjel 4 évesen stb :D

na ott fogadtam meg, hogy senkire nem fogok hallgatni, úgy csinálom ahogy a gyerek alvása a legminőségibb és ahogy én se vagyok zombi. Fogtam egy kanapét, bevittem a szobájába, az első ébredésénél oda bemegyek, így ha megis ébred felül, lát, alszik tovább. a férjemmel így is meg van a közös esténk, közös ébredésünk ugyan nincs, de van egy kipihent gyerek és anyuka. a rokonokra meg nagyívben tojok, úgysem lehet a dolgokat soha elég jól csinálni.


A düh kitörések korral járnak, ebben azélet korban nem tudják máshogy kifejezni az érzelmeiket, túl csordulnak, sok a bennük levő feszültség a korlátok miatt, erről annyit mondott a pszichomókus, hogy a gyereknek egyrészt biztosítani kell dühöngő perceket, amikor magára hagyjuk a dührohamával (nyilván ott maradunk a közelben csak nem foglalkozunk vele hagyjuk hogy lenyugodjon és utána megbeszéljük mi nem működött) másrészt a lehető leghiggadtabban kell viselkedni, hogy azt tanulja el, hogy a konfliktusok hideg fejjel oldhatóak meg, és hogy az embernek meg kell tudnia nyugodni minden körülmények között, dühkitörések nélkül is.


JÓ MÓDSZER:

én a 2 évesem újabban minden hisztinél felveszem, magamhoz szorítom és rögtön rászólok és figyelemelterelek: "NYUGODJ MEG! HA MEGNYUGODTÁL, ANYA FELTESZ AZ ABLAKBA ÉS MEGNÉZZÜK JÖN E POSTÁS"


ez teljesen kizökkenti, hüppög még párat a vállamon, majd közli: megnyugodtam. és akkor megyünk a dolgunkra.

most már sokszor van hogy mikro sírni kezd valami miatt, oda jön, hogy "anya, megnyugodok?" ami nála azt jelenti hogy a vállamra jön megnyugodni, felveszem de már mondja is hogy megnyugodtam. Tehát egyre rövidebb idő kell neki hogy megnyugodjon.

Meg lehet az egészet lendíteni azzal, hogy mély levegővétel kifújással kíséred a megnyugtatási folyamatot, láttam már nem egyszer kisgyerekeknél, akik konfliktus helyzetben nem ütöttek, hanem láttam hogy szabályosan beszív- kilélegez mint egy felnőtt - gondolom így tanította neki az anyja és nagyon ügyesen le is higgadt tőle - 3 év körüli kisgyerek. szóval ezt bizony kezelni kell de nem lehetetlen

2018. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Amiket írtál totál normális életkori sajátosságok, plusz hozzá jön a gyerkőc személyisége. Semmi baj nincs se vele, se veled. Következetes vagy, türelmes, nem ordibálsz, tökéletes. Ennél többet nem is tehetnél.

Az alváshoz: nyugodtan aludjatok együtt, mert úgy tűnik, tulajdonképpen mindkettőtöknek az a jó. Akkor miért ne? Fogadj el egy tanácsot: mindent úgy csinálj, ahogy nektek jó. Figyeld meg, mi válik be - legyen szó bármiről - és csináljátok úgy. Ne hagyd magad mások által befolyásolni, mert egyrészt az ilyenek jó résza hazudik mint a vízfolyás, másrészt mindenki más, mindenkinek más váik be. Nincs egy szabály, ami szerint nevelni KELL, hanem a cél az, hogy rendben működjenek a dolgok, és ezt mindenkinek más módon sikerül elérnie. Ne szoktasd egyedül alvásra, ha egyikőtöknek sem jó. Jó fenét se érdekel, más hogy alszik. Aludjatok úgy, ahogy nektek jólesik :)

2018. okt. 9. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Hat nem tudom. En ra szoktam kiabalni h elég, vagy hagyd abba. Erdekes 2 eves es felfogja.
2018. okt. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
7: a gyerek a szülő mintaképe. Ugyanazt csinálja, tanulja amit te. Majd amikor az oviból hozod el, és mondja, hogy nincsenek barátai, mert ordenáré módon üvöltözik a többi gyerekkel akkor majd rájössz hogy miért nem szabad kiabáli. Nem kioktatni akarlak. ugyanígy gondolkodtam mint Te. Még mikor 2 éves volt a gyerekem akkor is. Majd 3 lett...4...és azt látom hogy a nevelési elveim mind ellenem ütnek vissza: kiabálva szeretné elérni amit akar....nem tiszteletből fogad szót hanem félelemből...az első adandó alkalommal próbál a hátam mögött cselekedni...szerencsére még kicsi és felismertem mit csináltam rosszul. Azóta nem kiabálok, nem csapok kézre. A viszonyunk sokkal de sokkal jobb :) a kistesójánál már el sem követtem ezt a hibát. És szinte nincs is fegyelmezésre szükség.
2018. okt. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
és amúgy tudom, bazi nehéz nem kiabálni :) forró fejű vagyok, iszonyat hamar kihoznak a sodromból. de rájöttem hogy hosszútávon a kiabálásnál sokkal eredményesebb ha lenyugszom a lakás másik pontjában, majd odamegyek, elfogadom és megpróbálom megérteni a véleményét/dühét, és kiabálás helyett megmutatni, hogy az indulatokat egy nagy levegővétellel is lehet kezelni. 2 évesen is, ha kiabálás helyett megtanítod rá.
2018. okt. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A 3 éves lányom szerintem, és mások szerint (család, óvónők stb) is egy tök nyugodt, jó természetű, kedves, könnyen alkalmazkodó, szófogadó gyerek. De, ha kicsit elcsúszik pl. a nap, és túlfárad, azt nála is abból lehet észrevenni, hogy minden kis hülyeségért elkezd sírni, hisztizni. 2,5 éves volt, amikor elkezdte néha átaludni az éjszakát, 2 éves kora után 2x kelt átlag, előtte ő is rengetegszer. És igen, ha próbáltam keménykedni, és külön altatni, még annyit se aludtunk, így mi is az együttalvást választottuk. Nekem is okoskodott mindenki, de a sírni hagyás szerintem igenis kegyetlenség. Hogy lásd a fényt az alagút végén, 3 éves, nagyjából átalussza az éjszakát, heti 1-2 alkalommal fordul elő, hogy felébred és kér inni, aztán alszik is tovább.

Vannak ilyen gyerekek, de akinek a leteszem és elalszik típus jutott, vagy épp képes volt hallgatni, hogy a gyereke utána sír a másik szobából órákig, és nem odamenni, az nem fogja ezt megérteni.

2018. okt. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!