Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennetek ebben a helyzetbe...

Mit tennetek ebben a helyzetben? Tenyleg baj?

Figyelt kérdés

Eloszor is, bocsanat az ekezet hianya miatt. A tortenethez el kell mondjam, hogy 19 eves vagyok, es van egy 5 eves feltesom. Jovore iskolaba megy, ezert nagyon lelkesen elkezdtem kitalalni olyan jatekokat, amik le is kotik, es valamilyen szinten segitenek neki a felkeszulesben is. A lekotese nem egyszeru, hiszen rendkivuli modon Tv-fuggo, folyamatosan meset (eleg buta es eroszakos fajtat) nez, a legjobban mindig ez koti le. Az anyukaja az ot ev alatt talan haromszor ult le vele jatszani, rendszerint inkabb bekapcsolja a televiziot az ocsemnek. Azt vettem eszre, hogy mikozben jatszunk, a kisfiu anyja vagy huzza a szajat, vagy epp olyankor jut eszebe, hogy rendet kell tenni a szobaban, es elhivja tolem. Megtudtam, hogy ez azert van, mert szerinte ugy kezelem a gyereket , mintha fogyatekos lenne, es hogy mivel gyogypedagogusnak tanulok, es jarok onkentesmunkara serult gyerekekhez, ocsemen "gyakorlok". Es ez zavarja. Ugyanakkor ez egyaltalan nem igaz, hiszen en csak ugy kezelem, mint ahogy egy oteves, iskolaba keszulo kisgyereket kellene. Most peldaul a finommotorikus kepessegei fejlesztesehez talaltam ki feladatokat, hogy majd az irastanulasnal tudja kamatoztatni (nem tudja meg fogni szepen a ceruzat). Es tenyleg jol erzi magat velem az a gyerek, aki amugy mindig izeg-mozog es bamulja a Tvt. Leul velem, es elvezi. De kozben erzem, hogy az anyukajat meg zavarja ez a dolog. Mit tegyek? Mondjam ezt el az anyjanak, hatha megerti, hogy nem csak fogyatekos gyerekekkel kell leulni jatszani? Vagy hagyjam az egeszet? Vagy egy hang nelkul turjem a szajhuzast es gondoljak arra, hogy ez a kisfiunak jo, mas ne erdekeljen?

Remelem tudtok tanacsot adni! :)



2017. ápr. 16. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Egy valamit jegyezz meg. A gyerek anyja dont ( es apja), hogy nevelik a gyerejet. Senkinek semmi koze hozza. Es ne, ne mond el neki, mert ez csak okoskodasnak hangzana, es mivel neked meg nincs gyereked, epphogy csak felnott vagy, nincs is semmi jogod beleszolni. Majd ha lesz sajatod.

Igen, persze karos a TV. Egyebkent azt honnan tudod, hogy hanyszor ul le vele jatszani? 14 eves korod ota ezt figyelted, es szamoltad ?

2017. ápr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem a gyereket kezeld normálisan felnőttként. Nekem úgy tűnik, nem a feladat zavarja, hanem az, ahogy beszélsz a gyerekhez. Válts stílust, mintha egy barátodhoz beszélnél. Ettől még lehet neki magyarázni.


Én sem szeretem, ha a gyerekem olyanokkal van, akik gügyögnek neki, vagy megcsinálják helyette a dolgokat, ahelyett, hogy hagynák próbálkozni. Pl a nagyija ilyen.


Kezeld partnerként, ne úgy mint ahogy szerinted egy gyereket kell. Én úgy látom az anyja jól látja a dolgokat. Gondolom nem velük élsz, fogalmad sincs mennyit és hogyan játszott vele az anyja az élete során. Szerintem csak nem kedvelitek egymást.

2017. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:) Szo sincs gugyogesrol, sokkal inkabb partnerkent kezelem. Mindig ugyelek a hangnemre. A kerdesre valaszolva, de, veluk elek, ezert latom azt, amit latok.
2017. ápr. 16. 15:54
 4/5 anonim válasza:
100%

Én azt gondolom így látatlanban, hogy az zavarhatja a mamát, hogy azt hiszi át akarod venni a szerepét, alkalmatlannak tartod. Még ha objektíven nézve igaz is, hogy nem foglalkozik a gyerekkel olyan minőségben ahogy kellene, akkor is az a lényeg hogy ne érezze ezt a gyerekkel való viselkedéseden. Próbáld megmagyarázni neki, hogy ti csak játszotok és ő is örüljön inkább annak, hogy addig sem a TV-t nézi.

Mindemellett figyelj arra, hogy ne menj át szakbarbárba. Mivel ezt tanulod jobban felfigyelsz esetleg dolgokra amik lehetnek akár egyszerű fejlődési különbségek is és megpróbálod 'kijavítani'. Azt meg már Vekerdy is megmondta, hogy egy egészséges gyereket nem fejleszteni kell, hanem játszani vele. Szóval egyszerűen játssz vele, hajtogassatok, marokkózzatok, jengázzatok, legózzatok vagy mittudom én, de nem biztos hogy "finommotorika fejlesztő gyakorlatokat" kell kitalálni.

2017. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom! Egy picit en is igy ereztem, hogy ugy erzi, a szerepebe akarok lepni, pedig szo sincs, hiszen mindig is az anyukajahoz fog a legjobban ragaszkodni, ez igy van rendjen. En csak azt gondoltam, hogy hasznara valik, ha kozosen jatszunk, peldaul kint rajzolunk kretaval az udvaron. Vagy gyurmazunk. Mindenkepp igazad van abban, hogy a jatek tesz neki a legjobbat, sosem akarom a masik reszet raeroltetni, vagy hagyni, hogy a jatek elvezetenek rovasara menjen.
2017. ápr. 16. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!