Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Letörli a puszikat, nem kell...

Letörli a puszikat, nem kell neki az ölelés?

Figyelt kérdés

A fiam 3 éves, nem szereti, ha megpuszilom, megölelem.

Nincs rá igénye, nem szereti. Néha belemegy, de aztán letörli vagy épp rögvest szabadulni is akar. Úgy vagyok vele, hogy nem erőltetem, de azért egy kicsit zavar.

Nêha ha eszébe jut, akkot odabújik, de ez is ritka. Olyankor beül az ölembe, bújik, mint egy kisbaba és nézi azt, amit én nézek a tv-ben (mert ez rendszerint akkor van, amikor az egyik sorozatot nézem hazaérés, lepakolás, utóuzsizás stb után, de még főzés előtt). Ez eltart kb 1-5 percig, aztán megy is játszani.

Reggelente végre kapok puszit, de új szokása a szájrapuszi. Ezt ad, másmilyen "nincs".


Tényleg van köze ahhoz, hogy császárral született? Ezt olvastam egyszer...

Vagy mi oka lehet? Kinövi? Vagy ő sosem fogja szereti, ha ölelem, puszit adok neki?


Erőltetni nem fogom, de néha olyan jó lenne.


2018. okt. 9. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Nincs semmi baj. Ő most már "férfinek" érzi magát. Hamarosan katona lesz a csatában a játékban, ahhoz meg nem megy a kisbabás bújás.
2018. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

3 évesen szimplán nem ér rá ilyen ostobaságokra, mint puszit adni meg ölelkezni, amikor annyi, de annyi dolog van.

Lesz ez még máshogy ;)

2018. okt. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam is ilyen o 4 eves. Egyebkent egyszeruen csak anyi,hogy nem szeretik ha "tapizzak" oket. Nyugodj meg szepen ki fogja noni. Gondolom nektek is el kezdodott mar az ovi ha majd meg szokja es tudja erzi hogy kevesebbet vagytok egyutt majd el kezdesz neki hianyozni es magatol fogja kerni.szoval csak nyugi,meg mindig jobb mintha anyam asszony katonaja lenne! :)
2018. okt. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lányom ilyen születése óta. Pedig szoptattam is stb.

A fiam meg állandóan pusziltatja magát.

Szerintem ilyen típus. Mi nem erőltetjük.

2018. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a császárhoz!!! Most ilyen időszaka van, majd biztosan fog valamennyire változni.
2018. okt. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

10 hónapos kora óta bölcsis. Piciként még hagyta, de mióta tudja mondani, hogy nem akarja, hagyjam békén, azóta nem.

Nagyon önálló, ami tetszik...de azért néha jó szeretgetni. Mondjuk én sem vagyoi oda az érintésért...


Sosem zavart, hogy császár lett, mivel az életébe is kerülhetett volna. Sürgősségi volt, pisilni is "jó, de igyekezzen!" felszólítással mehettem, úgy siettek. Viszont sokszor olvastam, ahogy anyák sértegették egymást, cikkeket mutogattak, hogy milyen rossz, milyen sok a hátránya a császármetszésnek.

Én úgy tekintek rá, mint egy másik életmentő műtétre is tekintenék...csak azért bennem maradt és felmerült a kérdés. :)

2018. okt. 9. 10:08
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

"Sürgősségi volt, pisilni is "jó, de igyekezzen!" felszólítással mehettem, úgy siettek. "

azért ezen jót mosolyogtam. Sürgősségi császárom volt, kutyát nem érdekelte, hogy pisilni kell, kaptam katétert.

2018. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja, igaz, nem írtam... Én pisilni indultam, mikor vérezni kezdtem újra... Folyt a lábamon, csöpögött mindenhova... Levált méhlepénnyel kerültem be. Én nem egyből kaptam katétert, hanem a fáslizás után. De ez egy másik történet. :)
2018. okt. 9. 11:07
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Lányom programcsászáros volt, szintén 3 éves, de ő meg az az igazi anyja majma, bújós, ölelős, puszilkodós. Tuti nem ezen múlik, ezek baromságok.

Vannak ilyen gyerekek, elhiszem, hogy nem esik jól, ha te igényelnéd tőle, de nem tehetsz mást, minthogy tiszteletben tartod. És ne magyarázz bele semmit :) egyszerűen ilyen.

2018. okt. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha más nem, kérek tőle egy ötöst, azt szereti. 😁

Poloskainvázió van a lakásba, együtt vadásszuk őket délután, este. Én megfogom, a lányom bedobja a wcbe, a fiam meg lehúzza. Ilyenkor "csapj bele!" és örülünk, hogy mégegy betolakodót eltávolítottunk. Az majdnem olyan klassz, mint egy ölelés.

2018. okt. 9. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!