Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keveset tarottam ölben a...

Keveset tarottam ölben a kisbabámat, mert nagyon jó baba volt, sokat aludt. Emiatt még fog hozzám kötödni?

Figyelt kérdés
Ti sokat cipeltétek a kicsit,gyakran ölben tartottátok? Nem sérülhet amiatt a kapcsolatunk,hogy keveset volt karon?

2017. aug. 11. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hogy fog. Hisz TE vagy az édesanyja!

GOndolom azért beszélgettél hozzá, játszottál vele. Oda hajoltál hozzá.

Én sokat ringattam, koraszülött volt, konkrétan rajtam aludt majdnem fél évig!

Ne aggódj!

2017. aug. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én szinte le sem tudtam tenni hat hónapig, de a kötődés az nem ezen múlik. Bár igazából szerintem ezt senki nem tudja megmondani. Mert nem tudod hogy mi lett volna HA.
2017. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ki tudja, de ha ez megnyugtat én nem tudom ölben vinni, sőt ülve ringatni sem huzamosabb ideig, mert leginkább feküdni tudok könnyen eü bajok miatt, néha a hasamra teszem, ennyi a fizikai kontaktus, és nem gondolom, h emiatt nem kötődne és rajta sem ezt látom, lehet naiv vagyok, de szerintem egyáltalán nem ezen múlik a dolog.
2017. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fog. Viszont nagyon kis önálló lesz, ami nem baj.
2017. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, Vekerdy azt mondja, a testi kontaktus, babusgatás-simogatás-ringatás elengedhetetlen. Mindenki döntse el, szereti vagy nem szereti Vekerdyt, szerintem egy zseni, iszom minden szavát.

Nem Vekerdy hatására (akkoriban még nem igazán olvastam Tőle), de mindkét gyermekemet hordoztam, öleltem, babusgattam, amennyit tudtam, amennyit hagyták. Pici babának még azért hagyták. A fiam bújósabb volt, a lányom kis öntörvényűbb, de mindkettőt rengeteget öleltem-hordoztam, ringattam, lovagoltattam. Szerintem fantasztikus a kapcsolatom a gyermekeimmel. Ők már nagyobbak, de még mindig hihetetlen ölelkezősek vagyunk. De mi ilyen típusúak vagyunk. Ha már nem ilyen, nem kel megerőszakolnia magát.

Szerintem legyen akármilyen "jó" (nyugodt, nem sírós) egy baba, nagyon igényli a testkontaktot, csak legfeljebb nem az az elsődleges szükséglete, leköti más a figyelmét.

Nem csinálsz semmit rosszul, de ölelkezni jó, add meg a babádnak ezt az érzést, hogy rájöhessen, milyen szuper visszaölelni!

Ölelkezzetek,nincs még veszve semmi. Egyébként mennyi idős'

2017. aug. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Azt akartam írni, hogy ha valaki nem ilyen, nem kell megerőszakolnia magát.

5-ös voltam.

2017. aug. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is akkor cipelgettem, ölelgettem, simiztem, fogtam, ha ébren volt, mivel nyugodtan aludt szinte kezdetektől. Tornáztattam is, masszíroztam is, de alváshoz ő nem igényelt engem. Néha eleinte aludtunk együtt, hozzábújtam, de ahogy nagyobb lett, nyugodtabban tudott aludni a kiságyában. Szerintem ha szüksége lenne többre, sírna vagy nyöszörögne, de nem aludna.

Azért ha ébren van, foglalkozz vele, néha jó, hogy elvan egyedül pl a játszószőnyegen, teljesen ne szoktasd le róla, de játssz vele sokat.

Nekem már 2 éves, nem hinném, hogy sérült volna a kapcsolatunk.

2017. aug. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért szerinted az apjukhoz nem kötődnek a babák?? ☺
2017. aug. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tény kislányom nagyon apás, de annyira nem is igényelte azt,hogy kézben legyen. Inkább nézett, és felfedezett. Kisfiam csak kézbem nyugszik meg nehezen, véleményt nem tudok mondani 2 honapos lesz. Probálom azért,hogy magátol aludjon és "kosse le" magát babakocsiban is. Kislányomnak volt egy lamazesos szines kukaca amit 1,5 on át nézett, majd le szakadt a kezem(felette tartottam).

Én lányom nem az a tipikus bujos, persze van olyan napja. De inkább trécselos beszédes, nagyon jo a megfigyeloje. Ez szerintem nem attol fugg, mennyit volt kézben.

Én ezt azzal potoltam,hogy jártam vele sok helyre, sétáltunk sokat. Ha kézben volt neki mindegy volt kinél full.kozvetlen volt tény most is. Soha se sirt senkinél se. 2.baba meg full siros. Szerintem ez csak is attol fugg,hogy neveled és a nevelésed modjátol:)

2017. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3 honapos kislany. Az elso par hetben amig szopott addig volt olben utana mellettem fekudt az agyban. A masodik honaptol jobban lettem, lett erom a haztartas vezetesehez, az udvar es a kert gondozasahoz a baba mellett. En nem akartam, hogy olbebaba legyen, de sokszor felveszem. Pl fozok es viszek at egy-ket tanyert a mosogatoba, siman felkapom mielott belekezdenek megint valamibe. A konyhaban a hordozojaban van, az udvaron es a kertben a babakocsiban, a szobajaban a kisagyban, a mi szobankban a nagy agyon. En sokat puszilgatom, olelgetem, de nem olbebaba viszont sir, ha kimegyek valahonnan es nem lat. Nem azon mulik, hogy szeret-e a babad, hogy non stop le se teszed es egy kavet se tudsz meginni tole tudja, hogy te vagy az anyukaja, benned volt 9 honapig, szeret teged :)
2017. aug. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!