Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akar fogat mosni a két...

Nem akar fogat mosni a két évesem. Milyen trükkök váltak be erre nektek?

Figyelt kérdés

Eleinte működött az, hogy előbb én megmosom neki, majd kézbe veszi és ő magának, vagy épp fordítva. Szépen nyitotta a száját, semmi gond nem volt.

Az utóbbi időben viszont zárja a száját, ordít, ellenkezik, hiába próbálkozom különböző helyszínekkel, trükkökkel, játékkal, egyszerűen egy nagy harc ez..

Pár napja csak elől mosta meg magának, ez tarthatatlan. Ha lefogom és megmosom neki, egész életében gyűlölni fogja a fogmosást, ennek nem látom értelmét... :(


Tudtok javasolni valamit?



2018. okt. 18. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi mondtuk, hogy anya vagy apa megmossa, ha máshogy nem megy, lefogunk. Ezt néha megèrtette és elfogadta, néha nem.

Egy időben nézte közben a kicsi gesztenye klub fogmosó dalt.

Amikor már az se használt, riogattuk. Tudom tudom, sz@ranya. Mondtuk, h felhivjuk a fogorvos nénit, kihívjuk, és akkor ő mossa meg neked, de ő tényleg megmossa! Úgy csinàltunk, mint aki tárcsáz és hívja. Akkor beijedt és hagyta :)

Aztàn mikor az se vált be, próbáltunk sokat trükközni, mostuk együtt, de az se használt. Vègül az egyik plüssnek hagyta megmosni :)

Aztán most kijött az utolsó zápfoga, mondtam, hogy jaj de örülünk neki, de alaposan meg kell mosni, hogy ne romoljon el. Erre is hagyta. :)

De azért nekiveselkedni minden nap egy küzdelem...

2018. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a mini homokóra vált be, dm-Ben lehet kapni, a fogkefék mellett szokott lenni, azt hiszem. Mindig nézegettük, hogy mikor pereg le az összes homok, és addig szépen megmostuk.
2018. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én lefogom és megmosom a 3 évesnek is. Nem félek, hogy megutálja. Inkább utálja, de maradjon foga addig, amíg feléri ésszel.


Egyébként még nem utálta meg, mivel reggel önként mossa saját magának (nem alaposan), csak este megy a cirkusz az alapos fogmosásért.

2018. okt. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy jön a foga és fáj az inye? Vagy utálja a fogkrém izét.
2018. okt. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nalunk az elektromos fogkefe hozta az attorest! Azota imad fogat mosni.

Persze eloszor en mosom meg neki, majd at adom, hogy o is gyakorolhasson.

Idozitos a fogkefe, tehat 2 percig csinalni kell!🙂

2018. okt. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 babyboom567 ***** válasza:

bocsi az offért kérdező

utolsó milyen elektromosat vettél 2 évesnek? ez engem is érdekelne,mert ezen gondolkozom napok óta.

Különben Kérdező, enyém van,hogy hagyja van,hogy nem.Lefogjuk.A foga fontos.

2018. okt. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos en 2 eve lefogom es mosom. Nem erdekelt h uvolt, semmi nem valt mar be. Az utobbi hetekben valahogy kegnyugodott es hagyja h mossam, talan rajott h nincs ertelme ellenallni.
2018. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Minden válaszból megerősödött bennem a tény, hogy igen, a foga a fontos.


A fogkrémet imádja, inkább leeszi és kér újat.. Az elektromos fogkefén én is gondolkodtam, de már a hajnyíró hangját is utálja.. :/

2018. okt. 19. 13:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor én szerencsés vagyok. :) Decemberben lesz 2 éves a kislányom. Sokszor nem akar fogat mosni, de ilyenkor csak szólnom kell a tesójának, hogy jöjjön a lila fogkefével fogat mosni és a pici rögtön jön és engedi. Biztos féltékenység vagy fél, hogy más használja a fogkeféjét, nem tudom. Nálunk ez vált be. Nem csak a fogmosásnál, sok más dolognál is. A tesó 10 éves, szerencsére érti és segít. Ilyenkor mondja, hogy oké anya, jövök.
2018. okt. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Oral b-t vettem. Hercegnoset🤣

Eleinte o is utalta a fogmosast. Kb masfel eves lehetett amikor megvetten. Imadja a mai napig. Alapos es nem utolso sorban gyors!;)

2018. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!