Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves fiam nem akar fogat...

2éves fiam nem akar fogat mosni és már fogköves a foga. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltunk....amióta kibújtak az első fogacskák előszeretettel rágcsálta a fogkeféjét.3hónapja nem tudjuk rávenni a mosásra és már látom, hogy kezd romlani a foga. Mit csináljak vele?
2011. aug. 2. 14:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondani, hogy csak azután lesz, az amit ő szeretne. Pl.: az én lányom imádja a Tom és Jerry rajzfilmet és mindig mondom neki, hogy addig nincs mese, míg anya meg nem mosta a fogát. Ill. mindig mondom neki azt is, hogy csúnyák maradnak és fájni fognak, ha nem mossuk, meg hogy mi mindent kell onnan kimosni, mert különben ott maradnak. Muszáj, ha erőszakkal akkor azzal, hiszen inkább üvöltsön, mint hogy már most ez miatt kelljen dokihoz menni!
2011. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
6 éves kor alatt a szülők feladata a gyerek fogmosása, mert még nem képes olyan összetett mozgásra, hogy maximálisan meg tudja mosni a fogát. Én a 16 hónapos fiamat hagyom, hadd ismerkedjen a fogkefével, forgatja, próbálkozik, de a végén én mindig átsikálom a fogait, persze kíméletesen. Játékosan kell 'eladni' a gyereknek,de ha nem megy, az ő érdekében picit erőszakosabbnak kell lenni.
2011. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

szia!


Nálunk is előfordul, hogy megmakacsolja magát és azt mondja "neeeem" , de leírok pár ötletet nálunk nem mindig, de bejön.

- Az apjával előtte mosunk fogat, mutatjuk hogy ez kell, hogy ne romoljanak el a fogai

- Van ez a "gumi" fogkefe, amit az ujjára kell húzni, most egy pár napja megint nagy kedvenc nálunk, mert akkor magának nyúlkálhat be a szájába.

- Volt olyan, hogy azzal vettem rá, hogy nem azt mondtam, hogy mosson fogat, hanem hogy "tessék itt a fogkefe, rágd meg jól! " de itt nagyon figyeltem, nehogy úgy elkezdje nagyon rágni, mert még a sörték is kihullanak...:)

2011. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Próbáld reggeli vagy ebéd után. Lehet este már fáradt, nyűgös.
2011. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ja és igen, valahogy így rávettem , hogy ez olyan játékos dolog, mert mostmár mondja, hogy "anya is", tehát én is moshatom a fogát.

Vagy ami még eszmbe jutott, hogy volt korszak, hogy csak az apja moshatta meg a fogát. Akkor inkább apát megvártam, míg hazaért a munkahelyről, és apa megmosta neki.

Egyébként meg az én fiam pont olyan, hogy nem lehet "megzsarolni", mert arra is azt mondja hogy "neeeem" :) "Erőszakosan" meg nem tudok belenyúlni a szájába, mert egyszerűen nem nyitja ki .....

2011. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én minden nap mosom a 2,5 éves fiamnak, és mégis fogköves a foga! Ez sajnos egy adottság, nem azért van fogköve, mert nem mossa.

Ötletet adni sajnos nem tudok, mert ő szeret fogat mosni.

2011. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Tudom, h önállóan nem tud fogat mosni, segíteném de nem akarja. A száját sem hajlandó kinyitni.Zsarolni nem tudom mert akkor inkább nem kér vagy nem nézi amivel zsarolom.Előtte mosom a fogam ha itthon van az apja akkor Ő is, mégsem akar együttműködni.

2011. aug. 2. 14:28
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Vannak dolgok, amik nem vita tárgya.

Fogat kell mosni, és kész. Mármint meg kell neki mosni.

A lányom is néha ellenáll, akkor jön a szigor. Megfogom az arcát, erőszakkal megmosom.

Egy pár hétig megint nem próbálkozik ellenállni.

Asszem nagykorában nem fog örülni neki, ha azt mndod, hogy azért van protkód, mert kicsinek nem szerettél fogat mosni.

2011. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ha az én gyerekeim azt csinálnák, amit ők akarnak.. :)


Ez nem akarás kérdése, ha most nem tanulja meg, később sem fogja. Ha kell, akkor erőszakkal mosd meg neki, nem ártana tudatosítani benne, hogy egyelőre ő fogad szót neked, és nem te neki.

2011. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én mostmár el is sírom magam, mert nálunk van bizony, hogy nem én irányítok, bármennyire is szeretnék (!); és teszem azt ki se nyitja a pici szájacskáját.

Megyek is veszek egy "szuperanya akarok lenni!" könyvet.....:D

2011. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!