Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha 2 éves fiam...

Mit csináljak ha 2 éves fiam nem nagyon akar fogat mosni? Csak akkor ha mi erőltetjük és sír közben?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hagyd békében. Ha erőlteted,akkor mégjobban megfogja utálni! Néhány hét múlva próbálkozzatok újra.
2010. okt. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
próbáld játékosan. ő mossa a tiédet, te az övét, v tanuljon közben köpni, v vmi ilyesmi, ami esetleg meghozza a kedvét. én a fogmosás tekintetében vaskalapos vagyok, nem engedem anélkül aludni a fiamat, h ne mosná meg, de ez csak az én dilim:D
2010. okt. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hagyd. Nekem annyit csinál, hogy vettem vademecum epres fogkrémet, ebből teszek kicsit a kefére, az enyém kell csak neki, az övé nem jó....szóval lerágja a krémet, biztos fini:) , kicsi sika, de nem nagyon engedi. Én nem kintatom. 3-4 hónapja még a szájába sem vette, holott mindig van ott valami, folyton rág még most is.23 hós
2010. okt. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy birkozások folytak Kislányommal. Fontosnak tartom a fogápolást erőltetni nem akartam viszont sajnáltam hogy mindig sír és láttam hogy ideges Tőle. viccesre vettem a dolgot elkezdtem előtte fogat mosni látta hogy én hogy csinálom. Vettem epres fogkrémet amit nagyon szeret és kis fogkefét most ott tartunk hogy kinyitja a száját nagyokat nevet kiköpi a fogrémet élvezi az egészet pedig két hónappal ezelőtt kínlódás volt. (most 28 hónapos a Kislányom)
2010. okt. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én 2 éves fiam is utál fogat mosni. Leeszi a fogkrémet a fogkeféről és kész. Én is próbáltam úgy hogy előtte mosok fogat, de nem vált be. Ha meg én akarom neki megpróbálni megmosni akkor üvölt.

Most én is azt csinálom, hogy pár napig békén hagyom, aztán meglátjuk utána mit szól hozzá.

2010. okt. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is mindig üvöltött, de sosem hagytam! Gyengéden, már mondhatni csak simogatva mostam a fogát, de érzékeltettem, hogy ez egy olyan dolog, ami nagyon fontos, mindennapi program, sosem maradhat el, és hiábavaló mindenfajta hiszti és kapálózás, nem menekül. Ugyanilyen hiszti volt a sapkával is télen, akkor azt se adjam rá? Nem bántom én, de vannak kötelező dolgok, ezt meg kell tanulnia! Aztán amikor már beletörődött a sorsába minden este, fürdés után ez volt a program, és már nem feszengett. Még egy ideig morci képet vágott, de nem akart elmenekülni. Ahogy csitult a hiszti, úgy kezdtem el nagyobb hangsúlyt fektetni az alaposságra, addig csak a gondolatot tanítottam meg vele, hogy a fogat márpedig mindig meg kell mosni, minimum lefekvés előtt! Következetesnek kell lenni! Persze közben mindig kedves hangon beszélek vele és mosolygok, próbálok bohóckodni, nem szabad haragosan sem csinálni, nem akarom én, hogy megutálja, csak tudja, hogy muszáj.
2010. okt. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!