Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az 5 éves lányom oviban...

Az 5 éves lányom oviban mindig sír azóta amióta tudja hogy én itthon vagyok nem dolgozni megyek mint eddig. Ő is haza akar jönni hozzám. Miért csinálja ezt? Mit tegyek hogy abba hagyja?

Figyelt kérdés
2018. okt. 20. 15:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Vidd haza ebéd után.
2018. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
25%
Menj el dolgozni.
2018. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
5 eves. Elnezest ha hulyeseg, nincs 5 eves gyerekem csak egy masfel eves. De valahogy nem lehet megbeszelni vele? Megertetni jatekos formaban, hogy abban is van jo es neki most az a 'feladata' vagy nemtudom hogy fogalmazzam meg? Azert sztem ők mar okosak.
2018. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%
4es.. Hat azert van akinek nem olyan jo a terhessege. Nekem pl fekudni kellett, van aki meg korhazba is kerul, de nemhiszem, h ennyire ertetlen vagy.. van aki allandoan fenyegeto veteles közelében van, es biztks van olyan is aki a valagat mereszti, de talan a kerdes nem errol szólt, legalabbis en nekem eszembe nem jutna egy kismamat piszkalni. Hat persze, az is menjen dolgozni... Ugye? Okosvagy.. Sz@r volt az ebed? Vegy ennyire unatkozol...?
2018. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
67%

Először is miért tudja, hogy miután oviba viszed, nem munkába mesz, hanem haza?? Azt kell mondani, hogy de bizony dolgozni mész, nem is értem.

De el kell neki magyarázni, hogy neki most ez a feladata, hogy oviban legyen, közösségben, ez nem kívánságműsor, suliban sem lesz olyan, hogy ő inkább haza akar menni vagy akármi...

2018. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%
Mert feltekeny a tesora. Azt mar ossze tudja rakni h szuletese utan is vele lesztek otthon amig o ovoban lesz.
2018. okt. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
53%
Hozd el ebéd után, ha úgyis otthon vagy.
2018. okt. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell hazavinni ebéd után, szokja csak meg hogy nem mindig az van, amit ő akar. Csak azért, mert a kérdező otthon van, nem kell érte mennie ebéd után, lehet hogy nincs éppen a legjobban a terhesség miatt, ennyi pihenő kijár, hisz ha megszületik a kistesó, jó ideig nem lesz nyugalma...
2018. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%

Próbáld meg neki az ő szintjén elmagyarázni, hogy neki most az óvoda a "munkahelye", a feladata. Később, az iskolában sem tud majd hazamenni, csak azért mert nincsen hozzá kedve.

Egy öt éves gyerek okosabb tud lenni, mint gondolnánk néha. Annak ellenére hogy otthon vagy, őt mégis oviba viszed, lehet azt gondolja hogy nem szeretsz vele együtt lenni. Ez mondjuk csak egy tipp volt. Ha gondolod, akkor azt is elmagyarázhatod neki, hogy a pocidban a kis tesója van, és mert róla is kell most gondoskodnod nem tudsz dolgozni. Viszont, mivel az oviba járás az ő feladata ezért nem hozhatod csak úgy haza. Ha lehet hétvégenként foglalkozz vele többet, csinálj pár családi programot hogy együtt lehessetek.

Én nem támogatom azt, hogy ebéd után hazavidd. Gyakorlatilag akkor csak a délelőttet töltené ott, ami pár óra. A szocializálódás szempontjából nagyon fontos ilyen korban az óvodába járás is. Egyébként idővel így is úgy is le fog nyugodni, de ezt úgy kell csinálni hogy ne érezze magát rosszul miatta.

2018. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
34%
Kitetted otthonról, hogy a babáddal legyél- szerinted mit érez? Az ő szemszögéből ez történt, nem látja át felnőtt módjára az eseményeket. Azt látja, hogy lenne időd és mégsem vele akarod eltölteni. Csalódott és szomorú.
2018. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!