Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves fiam "hazudik"....

2 és fél éves fiam "hazudik". Ez normális ebben a korban?

Figyelt kérdés

Nem vicc, folyékonyan beszél már, és néha olyan hitelességgel ad elő valamit hogy tényleg elhiszem, persze néha csak nevetek rajta.

Pl tegnap kérdőre vontam anyámat hogy adhat kávét a gyereknek, mert olyan hitelesen előadta az én kisfiam hogy megkóstoltatta vele a mama, hogy elhittem, persze nem volt igaz.

Előző nap azt mondta nem hívja fel a mamáját, mert papa azt mondta rá hogy buta, ez se volt igaz.

Aztán volt olyan is hogy azt mondta hogy egyik mamája megetette ezzel a csokival, én is adjak neki, én meg furcsáltam hogy mama hogy adhatott neki ilyen csokit mikor tudja hogy allergiás rá, persze nem adott neki.

Vannak képtelen füllentései is, pl hogy mamával azt játszották hogy kiszórták a kocsiablakból a szemetet, vagy pl mama nekiment a kukának múltkor és kiestek a kocsi kerekei, vagy ollóval mama kivágta a lámpát az utcájukba is kidőlt az összes lámpa stb.

De ezeket olyan beleéléssel meséli mkor megkérdem mit csináltál mamával? :D

De el szokta mesélni azt is mit álmodik, pl hogy autót szerelt, vagy épp főzött álmába..

Ez normális ilyen kicsi korban?

Anyum szerint ne szidjam le mert csak fantáziál, de olyan kellemetlen hogy nem tudom mikor füllent és mikor mond igazat. Legtöbbön csak nevetünk , de ebbe a korban normális ez a mértékű füllentés?


2018. okt. 26. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Igen és késöbb is.
2018. okt. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem kiscsoportos és most kezdte.

Ugyanez a problémám nekem is, hogy nem tudom mi igaz és mi nem.

2018. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Kis aranyos, persze, hogy normális, az ovisok mindig átalakítják a tapasztalt világot, fantáziálnak, amiket mesél, a felsoroltakból, azok általában tiltva vannak, így érdekesebbé vált a számára (pl. nem kaphat kávét)
2018. okt. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fantáziának hívják ebben a korban :) és normális
2018. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És honnét lehet tudni hogy igazat mond -e?

Illetve tényleg ne mondjam neki hogy nem szabad hazudni, mert ő nem tudja hogy hazugság? :)

Szegény mamák miatt is lelkiismeretfurdalásom van hogy kérdőre vonom őket hogy kávéval itatják,meg tejes csokival, vagy pl múltkor hogy kint hagyta őt a bolt előtt.. persze nem is nézem ki belőlük csak még új ez nekem :D

2018. okt. 26. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tök normális.

De meg kellene tanulnod elkülöníteni. Nem mindent komolyan venni, és elhinni.

Lesz ez még cifrább is! ;-)

2018. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem haudik, konfabulál. Teljesen normális.
2018. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne szidd le és ne mondj olyat, hogy ne hazudjon, mert ez nem hazugság. Konfabulálás, ahogy már írták, vagyis mesés történet kitalálása.

De nem kell annyira komolyan sem venni, hogy rögtön nekitámadsz a nagymamáknak a csoki vagy a kávé miatt.

2018. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamat az óvónők verték kiscsoportban :) :) szerintem mindneki elhitte, akinek elmondta, aztán valami extra képtelenségen bukott le, azt hiszem eltörték a kezét vagy vmi ilyesmi. durván feketítette őket, pedig sose egy rossz szót nem hallott tőlünk.
2018. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!