Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyi havi nettó...

Szerintetek mennyi havi nettó bevétel szükséges egy 3 gyerekes családnak ahhoz, hogy normális módon (nem fényűzően, de nem is létminimumon) meg tudjanak élni?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt azt, hogy mondjuk férjen bele évi 1 belföldi nyaralás, meg tudják engedni, hogy a gyermekek sportoljanak, hobbijaik legyenek, el tudják indítani őket az életben, tudjanak félretenni valamennyit vészhelyzet-lakásfelújítás-kocsivásárlás stb. esetére. Megfelelő méretű lakás adott, nincs hitel.
2018. okt. 8. 21:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
24%
1 milliós havi nettó alatt nem vállalnék három gyereket. Az más kérdés hogy sokan havi 350 nettóból akár 4-5-öt is. ;) És nem csak a romákról van szó.
2018. okt. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
26%
1 millió körül.
2018. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
57%
nekünk van hitelünk, nem is kevés, de csak két gyerekünk. jól megélünk 700ból havonta. ebből adódóan úgy gondolom ha még hitel sincs, 800 körül elég kell legyen.
2018. okt. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
45%

Itt aztán mindenki kissé elrugaszkodott.

400-500 között simán kivitelezhető. Persze függ attól is, hogy főzöl vagy rendeled az ebédet. Menzásak a gyerekek vagy nem. Adidas cipőt akarsz mindenkinek vagy fele annyiért ruhászkodtok. Nem turkálóra gondolok és lehet menő cuccok, csak mi van túlsúlyban.

Sok mindentől függ szerintem.

De mit takar, hogy elindítani az életben? Mert ha mindenkinek saját lakás és kocsi, akkor 2-3 millió havonta.

Nálunk is adott volt a nagy ház. Amikor mindenki kirepült, eladták és mindenki kapott egy garzonlakást. Ezzel is lehet számítani a későbbiekben. Ha jó tanulók, akkor az egyetemet sem kell fizetni, van diákmunka lehetőség.

Szóval szerintem függ attól is mi a cél.

2018. okt. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
Hat en 400bol nem tudnek olyan szinvonalon megelni ami kenyelmes....5 fos csaladnak a kaja szerintem min. 120 ezer fozessel....ruhazkodas nem markas cuccokkal havi 30....benzin havi 30....gyerekeknek a berlet havu 15.....ott tartunk hogy a fele el is ment. Tegyunk felre nyaralasra egyebekre havi 50et. Rezsi 50. 300 elment. Vegyunk gyogyszereket fizessuk ki a kulonorakat még 50.....egyeb tisztitoszerek haztartasi cuccoo még 50. Es akkor nem vittem szerelohoz az autot, nem koltottem a lakas allagmegovasara, nem tettem felre a gyerekeknek jogy az eletben ne nullarol induljanak, a ferjem nem itta meg a heti 2 soret, a gyerekem a heti 4 kolajat, es en sem jartam fodrasznal kozmetikusnal stb....600 alatt nem tudom.elkepzelni :) azalatt tiszta gorcsoles lenne foleg mikor mar nagyok es ki kell.fizetni nekik a ballagasi bulit a taborokat, kesobb a lagzit stb.
2018. okt. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
66%
Arrol nem.is beszelek hogy igenis kalkulalni kell azzal hogy mi van ha a gyereknek betegsege lesz....ma mar egy allergia is leterheli a penztarcat nem kell.komoly betegsegekre gondolni...a ferjemnek a ventolin es az allergia gyogyszere havi 5000 ft...a lanyomnak ortopediai problemai vannak most vettem neki cipot 10 ezerert es viszem vizsgalatra 22 ezerert mert sajna azt tbre nem csinaljak ami neki kell. A kisebbik meg tejerzekeny igy nekinkb minde tejtermek novenyi es dupla annyiba kerul. Nekem a fogaim kerulnek kolokkorom ota vagyonokba.
2018. okt. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
14%

#5 erre céloztam. Sör, cola stb...

Azért havonta nem kell vinni az autót szerelőhöz és gyógyszereket sem kell venni havonta.

Szóval egyéni igényektől is függ, nehéz megmondani, hogy mennyi az az összeg.

2018. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
55%

"#5 erre céloztam. Sör, cola stb..."


Írhatott volna teljes kiörlésű pékárút és mondjuk heti egy frei kávét. A lényegen nem változtat: a kicsi, életminőség-javító pluszról van szó, amit az éhhaláltól való megmenekülésen felül igényel az ember. p


"Azért havonta nem kell vinni az autót szerelőhöz és gyógyszereket sem kell venni havonta."


Dehogynem! 3 gyereknél kivétel nélkül minden hónapra jut valami "váratlan" pluszkiadás, amivel számolni kell.

Ha nem is a kocsi, de valamelyik gyerek biztos kinövi a cipőjét, lebetegszik, iskolai kötelező foglalklzásra megy (pl: színház, kori, úszás az osztállyal...).

2018. okt. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
52%

En sem irtam hogy havonta kellene szervizelni:) csupan elkezdtem sorolni dolgokat amik varatlan kiadaskent beuthetnek....a sor cola a legkevesebb, ha a gyerek elmenne havonta moziba a barataival az 2000 ft....5 cola ara...


Egyebkent mi jo ideig excelben vezettuk a kiadasainkat es minde honapra 40 e ft "buffert" szamoltunk - ez a nem tervezheto kiadasokat jelentette es kb minden 2. Honapban tulleptuk. A gyerekek szuletesnel abbahagytuk a tablazatot egyeb okok miatt, de ha akkor nem volt eleg a 40, most 2 gyerekkel van az 80 is...


Es nem tudom ti hogy csinaljatok hogy nem vesztek havonta gyogyszert, mi ugy veszunk havonta "csak" 5000 ftert, hogy a ferjemnek ey enyhe allergiaja van es horgoszukulute, plusz a csajok 2 hetente betegek az ovi miatt....emiatt vitamint szednek, de ez lehetne sokkal rosszabb is hanpl.megvennem becsuletesen a porcerositomet ami orvosi javallatra kellene es havu 3000 ft, ferjem megvenné a szemerositojet ami szinten kellene de nem akar ra kolteni, szoval ugyan 700pbol elunk 4en, de itt mar helybol nelkulozunk, sporolunk....

Pedig a kerdes ugy szolt nelkulozes nelkul.....


Az autot meg valoban evente ketszer haromszor visszuk szervizbe viszont akkor mjnimum 50 ezret ott hagyunk alkalmankennt. Nyugodtan tekintsd havi kiadasnak.


Nem vart koltseg hogy most kifizetek 3000 ftot egy hivatali ugy illetekere, kifizettem az oviba 4000 ftot az ovis programra, egercsapdakat vettem 3000 fter mert egerek voltak a hazban, venni kellett a gyereknek ortoped cipot 12 ezerert, venni kellett spec izzokat 8000ert, telefontooot 2000er....na ez rogton 20 e nem tervezett kiadas. Ha nem eleg osszestedhetek tuti 3szor ennyit az elmult 3 hetbol :(

2018. okt. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

4es, azért megnézném te havi 400-500 ezrből hogy teszel félre 5 ember mellett nyaralásra, kocsivásárlásra, felújításra, mindhárom gyerek életkezdésére úgy, hogy még vállalható színvonalon meg is élj?


Merthogy a kérdezőnek ez is igénye. Igen, meg lehet élni 5 embernek havi 400ból, de nincs nyaralás, pizzarendelés, gyerekeknek különórák, ha bármi elromlik nem tudod rögtön pótolni...


Én azt mondom, ilyen igényekhez legalább havi 7-800 ezer szükséges.


számoljunk: 5 fős családnak, négy nap balaton, apartmanban önellátással is benne van 150 ezerben, ehhez havi cirka 13 ezret kell félretenni.


Nálunk két különórára jár a gyerek, angolra és jazzbalettre, a kettő havonta 25 ezer, 3 gyereknek ez már közel havi 100 ezres kiadás. És ezek még nem drága különórák, az iskola keretein belül megy, így kedvezményt kapunk.


A megtakarítást számoljuk egybe:ekkora család mellett jó lenne legalább havi 50 ezres megtakarítás.


gyerekek életkezdése: hogy érjenek is vele valamit, gyerekenként legalább havi 20 ezer, tehát havonta 60 ezer.


Máris átléptük a havi 200 ezret tehát maradna 200 ezer rezsire, ételre, bérletekre, gyógyszerre, ruházkodásra, esetleg szórakozásra egy 5 fő családnak.

Már maga a rezsi elvinne 70-80 ezret, étkezés szintén 100-120 ezret, ha középkategóriás ételekkel számolunk.

Máris elfogyott a 400 ezer, és még nem kellett ruha, nem voltak betegek, nem vettek bérletet, nem szórakoztak (egy mozi is 5 főnek közel 10 ezer) nem tankoltak az autóba,... ennyi embernek megtakarításokkal semmire nem elég ennyi pénz.


Megtakarítás, szórakozás, nyaralás nélkül ki lehet ennyivel húzni igen. De nem tudom a gyerekeknek mennyire jó ha csak vegetálnak.

2018. okt. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!