Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a 3-éves...

Hogyan szoktassam le a 3-éves fiamat arrol, hogy ha megyek érte az oviba ne futkározzon őssze- vissza? Mert ugyanis nem tudom őt igy őltőztetni és hiába kérem beszalad a másik csoportba is a mosdoba, szoval elszalad tőlem, már nagyon kiakaszt.

Figyelt kérdés
1,8-éves kora ota kezdett nagyon eleven lenni a játszotéren mindig elszaladgált tőlem, sokszor megszidtam de tetszett neki ha szaladtam utána csak nekem kezdett már idegfeszitő lenni a dolog mert már elég nagy pocim volt ugyanis terhes voltam a tesoval
2008. nov. 5. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Na ez engem is érdekelne,mert Nekem sem sikerült leszoktatni.Idétlen a gyerekem,most meg már a kicsi is járkál,így ketten szaladgálnak.Hát ezt kell elfogadnom,vannak pozitív tulajdonságai azokra vagyok akkor büszke.A szófogadás nem az erőssége,agyon meg ugye nem üthetem,hiszen már annyira megszoktam.
2008. nov. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém detto ezt csinálta, pedig nem volt egy elszaladgálós fajta. Csak amióta oviba jár, kifordult önmagából, és dívik nála a szófogadatlanság. Egy alkalommal nagyon felkaptam a vizet (szintén babát várok), mert elszaladt, erre jó hangosan beköszöntem, hogy akkor viszlát, sziasztok. Az óvónő vette a lapot, és fennhangon mondta: "Nézd, anya el is megy nélküled." Kedves csemetém lemeredt, utánam nézett, és éktelen csápolással rohant, hogy "Anyuci, megyek öltözni, várjál meg!" Muszáj volt keményebbnek lennem, különben az agyam kettéállt volna már.
2008. nov. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm a választ, a második válaszolonak:ezt én is ki probáltam már,nálunk is bevált persze fél hogy ott hagyom de ennek ellenére is minden nap ugyan ez a helyzet és kinos is mert a tőbbi gyereket nem látom hogy futkosna az anya elől csak sajna az enyém
2008. nov. 5. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk a "szia, elmentem" sajna nem jött be. Sokszor haza se akar jönni az oviból, nekem meg ég a pofám, mintha nem lenne jó itthon:-(

Kistesóval megyek érte, ráadásul jön a 3. tesó. Én fel szoktam emelni a hangom, bár nem vagyok büszke rá, de nálunk ez vált be! Általában utolsónak jövünk ki az oviból! Néha úgy viselkedik, mintha nem is az én gyerekem lenne. Pedig az!!!:-))) Azért imádom!!

2008. nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én óvodában dolgozom,és látom,hogy ez sok szülőnek jelent gondot. Mindenképpen legyetek határozottak,következetesek,amit kimondtok,az legyen is úgy! Ha megérkeztek a gyermeketekért,engedjétek meg neki,hogy befejezze azt a tevékenységet,amit korábban elkezdett(kb.5 perc),aztán hívjátok öltözni. Sokat segít,ha valami csábító ajánlattal érkeztek pl.:"megyünk a játszótérre,stb.",vagy mit fogtok csinálni otthon,kivel találkoztok,stb.. Hátha beválik...
2008. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!