Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Szülők, mi a véleményet...

Kedves Szülők, mi a véleményetek a reklámokról?

Figyelt kérdés

Pszichológus hallgató vagyok, és a reklámokról tartok előadást, amihez a segítségeteket szeretném kérni.


Hagyjátok, hogy a kisgyermeketek reklámokat nézzen?

Volt már, hogy azért akart valamit, mert azt látta egy reklámban?

Mi a véleményetek a reklámokról a kisgyermekek vonatkozásában? Káros, pozitívan hat, vagy nincs semmilyen hatása?

Minden véleménynek, tapasztalatnak nagyon örülök, akár ezeken a kérdéseken túl is :)



2018. okt. 30. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Alapvetően semmi, mert nem látják, mi sem. Van tévénk, használjuk is, de nem nézünk soha csak úgy tévét, hanem filmet, mesét. Nincs kábeltévé előfizetésünk sem, éppen amiatt, mert adott műsort akarok nézni, nem a reklámokat, azo nem érdekelnek.


Újságban, plakáton látnak ilyesmit, vázolják, hogy mire vágynak NAGYON :) Kb. ennyi, nem az életünk része ez.

2018. okt. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos csatornákon ömlik a reklám a mesék között.

Persze,hogy volt amire rákkattantak.

Szerencsére megtudjuk beszélni velük,hogy mit igen és mit miért nem veszünk meg,de alapvetően úgy gondolom ennyi reklám felesleges.

Persze a mai fogyasztoi társadalomban elengedhetetlen.


Mi elsősorban úgy kezeljük,hogy föleg dvd meséket néznek,továbbá ha reklám miatt tetszik valami,ha,szerintünk is értelmes akkor jöhet,ha nem akkor megbeszéljük miért nem.


Most például egy idiota robot kutyát t olnak,persze szerették volna,de megtudtuk beszélni,hogy nekünk igazi van,és az sokkal aranyosabb...

2018. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Gyerekeim relatív kevés tv-t néznek. Ez nem haladja meg a heti 5 órát. Ès ebböl is kb felét amazon prime online felülten válasszák ki maguk a sorozatukat(mesét).


A tv-t is néha nézik, és megmutatják nekem a reklámot ami tetszik, de nem sokat zavar. Még soha nem éreztem, hogy a reklámok befolyásolták volna öket. Söt amikor reklám jön általában elkapcsolnak.

2018. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%

Hagyjátok, hogy a kisgyermeketek reklámokat nézzen?

nem, nem hagyom. igazából tv-t sem igazán nézünk, mesét gépről tv-re "vetítve" nézhet. amikor mi tv-zünk, akkor is csak spotify, netflix vagy gépről sorozat/film megy. ennek ellenére nagyiéknál néha lát párat, ha ők tv-znek.


Volt már, hogy azért akart valamit, mert azt látta egy reklámban?

hogyne. a mesecsatornákon lévő "agymosás"-nak hála. de sokszor elég, ha az oviban van vkinek vmilyen "menő" játék.


Mi a véleményetek a reklámokról a kisgyermekek vonatkozásában? Káros, pozitívan hat, vagy nincs semmilyen hatása?

pozitívan semmiképp sem mondanám. olyan szempontból káros, hogy a gyerek fejébe veri, hogy neki az kell. és a negatív élmény miatt mondanám károsnak. mert biztos, hogy nem fogok neki hetente új játékot venni, mert a reklámban az van. plusz 1 hét után a kutyát nem érdekli az a játék. mert amúgy is annyi van, hogy nem tudom hova rakni.


3 éves kislányról van szó :) mi pedig 27(N) és 30(F) évesek vagyunk.


anno gyerekkoromban voltak ezek a frankó tv-shopos hülyeségek. én is minden sz.r játékot akartam, mert milyen jó. valóban csak addig érdekelt volna amíg új. mint kb minden más játék is. szerencsére nem vették meg ezeket a szüleim.

a másik reklámos saját-tapasztalat: a gyereknek, még akár a 7-8 évesnek sem feltétlenül való mind. pl. menstruáció, tampon, hüvelygomba és társai. mert érdekli őket. kérdezősködnek. persze előbb utóbb amúgy is megtudják, de egy 3 évesnek mit mondasz? nem kell még ebbe beavatni őket. de a reklámnak hála, az ismerősi körömben sok anyukát izzasztottak meg a gyerekek.

2018. okt. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Szoktak látni reklámot. Tudják, hogy az reklám, és hogy sokszor szebbnek, jobbnak mutatják benne a terméket, mert el akarják adni. Volt már, hogy reklám miatt akartak valamit, de nem kitartóan, szóval max felkiáltás jelleggel. Nem tartom hatásosabbnak tévén, mint közterületen, boltban vagy ha kortársainál lát valami kivánatosat, illetve károsabbnak, mint a mesenézést.
2018. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, hagyom, hogy reklámot nézzen.

Persze, "ezt is akarom, azt is akarom", de csak addig, amíg a reklám megy. Aztán el is felejti. AMi hosszabb távon megmarad, tehát később is emleget, az az, amiből már amúgy is van. Tehát pl Lego, vagy Hoot wheels pálya.


Olyan határozottan nem akar dolgokat, könnyen tudom terelni, hogy ez felesleges, ez meg jobb lenne.

5 éves fiú.

2018. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%

Youtubeot néznek, kábel tvnk nincs. újabban ott is minden mese tele van reklámmal...jellemzően teljesen érhtetetlen módon szórják be a blokkokat: gyerek mesébe hüvelygomba reklám, otp reklám stb marketingesként számomra érthetetlen, vagy azt gondolják a szülő ott ül a gyerekkel a mese előtt?

na mindegy. általában elkapcsolom a reklámot, még mindig sokkal hangosabb mint a rendes adás (ezt nem tiltották be vagy nem úgy volt hogy betiltják???), így a konyhából is hallom..

De ha van hogy végig nézik őket. a Kedvencem, amikor felnőtteknek való terméket próbálnak gyerek mese kontextusba tenni...a somat mosótablettát reklámozták valami el..ott egy zenével hozzá egy ijesztő szemüveges rikácsoló nő....a kislányom 3 évesen sírva rohant el a gép elől mikor az a nő egyszer csak a semmiből megjelent egy youtube mese közepén....abban az időben kb minden mesébe bele volt fűzve...le is álltunk a youtubeal egy időre :(

egyébként 4 év alatt talán egyszer fordult elő, hgoy megkérdezte: anyu, veszünk majd mi is olyan szőnyeget mint a kisfiúnak a tvben? (Asszem a Crayola Irka firka volt az..) ezen felül meg nem foglalkozik vele, szól hogy anya kapcsold el a reklámot.

az utcai plakátokat meg nyilván nem érti még, max viccesen szól hogy nézd anya ott a villanyoszlopon egy csokitojás.

De ezekkel rá nem tudnak hatni, max rám, hiszen nem ő veszi meg, hanem én venném meg neki, viszont én meg reklámszakember vagyok így immunis vagyok ezekre, teljesen más szemmel nézem

2018. okt. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%

Én simán kiraknám a 12-es karikát a reklámblokkokra.

5 éves a fiam, természetfilmeket, hétvégén hosszabb mesét vagy családi filmet szoktunk nézni. Ha mesecsatornát néz, akkor m2 vagy nick junior. Ha egy fél órát tvzik, akkor már biztos, hogy beleszaladunk egy reklámblokkba. Az nem zavar, ha megtetszik neki egy-egy játék. Végülis az oviban és boltban is láthat újat. Nem kell mindent megvenni, megépíti abból ami itthon van. Sokszor játékötleteket merít belőle, szerencsére jó a fantáziája.

És nem játék volt, amit először reklám miatt venni akart, anem probiotikum! Ettől viszont agyf@$zt kapok. Mert akkor gyógyulunk meg, ha × terméket vesszük, az a mosószer jobb, mint a másik, aki szereti a gyereket y krémmel... ezeket sokkal nehezebb megmagyarázni. Hiába mondom, hogy ez csak mese felnőtteknek, nem szabad mindent elhinni, azért ezek úgy vannak megcsinálva, hogy a felnőttek is sokszor elcsábulnak.

Szóval tőbb reklámot lát mint kellene, pedig csak neki való műsorokat néz. Egyre inkább arra hajlok én is, hogy a neten nézzünk meg egy adott filmet/mesét.

2018. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az a baj hogya neten is tele van reklámmal..ha esetleg van torrent hozzáférhetőséged amivel le tudod tölteni, az a jobbik eset.
2018. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Volt már, hogy azért akart valamit, mert azt látta egy reklámban?"

Szerinted megis mire valok a reklamok? Szerinted megis hogyan hatnak? Te vagy a pszicholugus, neked kene legjobban tudni:D

2018. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!