Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő szülők! Két éves lányomnál aggasztó dolgokat tapasztalok mostanában, válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Kislányom alig mutogatott, nagyon ritkán használta, mostanában pedig ha szeretne valamit, akkor megfogja a kezem és ráteszi. Néha még forgatja is a kezem úgy, ahogy neki jó lenne. Ha mutatok valamit, az istennek sem néz arra. Forog össze-vissza, és hiába mutatom neki az ujjammal, nem néz arra. Mostanában sokszor sorba pakol, vagy tornyot épít. Vannak elég rossz időszakaink (pl téli hónál esélyem nem volt kivinni, teljesen bepánikolt tőle), valamint elég sűrűn rendez ördögűzéshez hasonló jelenetet. Étvágya rossz, mostanában javul az étkezése, egyedül tápszeréhez ragaszkodik (ez a vacsija még).

Ezek mind megjelenhetnek normális fejlődésű gyerekeknél, ugye?

Különben jó mozgású gyerek, szeret ugrálni, futkározni, fogócskázni, bújócskázni. Nehéz megnevettetni, nagyon komoly kislány :) értelmes, elég szépen fejlődik a beszéde és szépen játszik is. Kedvencei az utánzós játékok. Pl. törtènik valami az utcàn és azt itthon eljátsza.

Bármilyen véleményt szívesen olvasok! :)



2018. szept. 19. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
A tápszer miatt nem jó az étvágya.
2018. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Irtal pro es kontra dolgokat, de osszessegeben az utanzas miatt inkabb azt gondolom, hogy nincs ilyen jellegu baja.


Bocsi, de 2 evesnek tapszer a vacsoraja, biztosan jo ez igy?

2018. szept. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem az, de nálunk mar ez is nagy eredmény. Egyszerűen nem fogad el mást, max csipeget. Előfordult már, hogy rendesen vacsizott, de tápszert akkor is kért! Teljesen függő.
2018. szept. 19. 22:45
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Egy két éves gyereknél még nem lehet eldönteni autista-e. Amiket leírtál átlagosak, nekem ikreim vannak. Egyik autista a másik teljesen egészséges.

Ovis korban kezdtünk gyanakodni, a mozgásában és nem igényelte a kapcsolatot a figyelmet.

Az jó ha a kezes rakosgatja, igényli a törődést.

Mindkét gyerekem elsőnek félt a hótól, medencétől. A tápszer miatt nem eszik rendesen, tejitalt sem szereti?

2018. szept. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek mind megjelenhetnek normális fejlődésű gyerekeknél, ugye?"


Persze.


A tápszerre pedig: egy rossz evő gyerek szülője annak örül, ha legalább a tápszert megeszi, mert így legalább azzal bevisz némi vitamint. Egyébként is a tejital is tápszer, azzal se lenne "előrébb".

2018. szept. 20. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 babyboom567 ***** válasza:
80%
21 hónapos fiam van ,2x kap tápszert hajnalban meg este,és ezen kívül mindent megeszik amit adunk neki,főzelék leves, gyümölcs.Csak azt nem eszi meg amit nem adunk oda.szóval szerintem nem a tápszer miatt nem eszik.
2018. szept. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem sem a tápszer miatt,mert születése óta madarétkű, viszont nem válogat és ez jó. Köszönöm mindenkinek a választ, nem idegeskedtem túl a dolgot, de most végképp megnyugodtam és nem foglalkoztat többet a dolog. :) mindenkinek zöld kezet adok.
2018. szept. 20. 07:32
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Megosztja az örömét, bánatát veled? Ha tetszik neki valami akkor megmutatja? Teremt kapcsolatot másokkal? Mindig ugyanazokat játssza vagy változatosan? Megjelent a mintha játék? (Pl kiflit telefonnak használ stb?)

2 évesen egyébként nagyon nehéz megmondani, kivéve ha súlyos. Ha neadjisten az is, az tökjó hogy beszél. Ismerősömnek van egy autista kislánya aki kevésbé érintett. 7 éves és annyi látszik rajta kívülről hogy nagyon nem megy neki a barátkozás, fél minden idegentől, főtt kaját csak húslevest meg rántott húst rizzsel, sült krumplival eszik meg. Senki meg nem mondaná hogy auti. Szerettei körében már többminden látszik mert elengedi magát de iskolában csak annyit látnak, hogy egy félénk kislány :)

2018. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!