Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes szülők, ti engedit...

Kisgyerekes szülők, ti engeditek a gyerekeiteket hangoskodni utcán/állatkertben/közösségi helyeken?

Figyelt kérdés
Ha láthatóan zavaró mások számára, akkor rászóltok a csemetére vagy hagyjátok?
2018. szept. 17. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%

Engedik.

Sohasem szólnak.


Ha nagyritkán el is hangzik 1-1 figyelmeztetés, annak semmi foganatja, a gyerek oda sem figyel, és egynél többször az anyukák nem mernek, vagy nem akarnak szólni. Az átlag gyerek úgy üvölt, mintha nyúznák, hangzik tőlük minden.

2018. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Én nem engeden neki,itthon kapun belül ésszerű határokon belül persze,azt csinál amit akar,de ha kimegyünk az utcára ott próbálom a kulturált viselkedésre nevelni. Lejöttünk már a fáról,nem kell úgy viselkedni mint aki még fent ül a tetején. Persze a játszótéren mindig elszabadulnak az indulatok ott kitombolja magát a kis 3 éves terroristám.
2018. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Rászólunk természetesen, persze többnyire hiába! Az utcán, állatkertben még nem is hiszem, hogy zavaró, de mondjuk orvosi rendelőben, boltban és egyéb helyeken ahol az ember idegenekkel van összezárva nekik zavaró, nekünk meg kellemetlen. Pl. étterembe nem visszük magunkkal, volt rá példa, de távoztunk idő előtt.
2018. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Én nem engedem, és rászólok. Abba is szokták hagyni.

Te egyeske, milyen rosszindulatú vagy!!

2018. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Miert engednek? En nem engedem, 2 evesen siman vegigul egy oras busz utat is. Utcan ok nelkul nem szokott orditozni, maximum hogy "anya,anya", de ez gondolom megbocsajthato. Allatkert elsosorban a gyerekeknek van, akik csoportosan mennek oda, igy jo nagy hangjuk van. Nem igazan ertem, hogy a kerdezot pontosan mi zavarja es hol. Nyilvan egy elegans etterembe, konyvtarba eleve bunkosag gyereket vinni. De az allatkertben, parkokban akit zavar a vihancolo kisgyerekek hangja, az eleg frusztralt ember lehet alapbol. Gondolom a technot uvoltteto bmws is zavar csak neki nem mersz beszolni.
2018. szept. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Mindig rászóltam, már azért is ha kicsit hangosabban beszélt. Játszóházba hagyom hangoskodni.
2018. szept. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Állatkert, vidámpark, játszótér, szabadtéri gyerek rendezvény... - igen. Itt nem zavarhat senkit, mert ezek erre szolgálnak.


Orvos, utca, busz, villamos, színház, múzeum - nem hagyom.


Egyébként egyik sem az örjöngős típus.

2018. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindegy, hogy hol, pl. jatszoteren, vagy utcan munkaidoben igen, konyvtarban, belteren, illetve az alvasi es nappali csendespihenos idokben nem. De jatszoteren is volt mar olyan, hogy lattam, hogy egy anyuka gyereke aludt, akkor nem engedtem, vagy elvittem onnan a gyereket.
2018. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%

Legfontosabb milyen hangoskodás, hol és mikor csinálja.


Èn nem szoktam leteremteni a gyereket csak ha olyan helyen vagyunk ahol mindenképpen csendben kell lenni pl templom, múzeum, orvosi rendelö. De itt már elöre szólok, hogy nagyon csendben kell lenni, és nem akarok csak suttogást hallani.


De ha utcán elkezd hülyéskedni és hangos, akkor persze szituációtol függöen reagálok. A hülysékdésnek adok teret, de persze van egy határ.


Ami fontos, hogy a gyerek attól, hogy közterület még merjen sikítani, kiabálni. A menekülés a megmeneküléshez nagyon fontos a sikítás kiáltás megtanulása. Erröl sajnos a szülök leszoktatják a gyerkeket, pedig egy veszély helyzetben minél idösebb a gyerek annál kevésbé tud sikítani. Pedig ha valami rossz történik(elakarják rabolni, valaki rosszul lesz mellette, valakit bvántanak mellette vagy öt) akkor fontos, hogy minél hangosabban és minél eröteljesebben tudjon kiabálni. TEszeteljétek a gyereketeket és kérjétek meg, hogy sikítson kiabáljon egyet a séta közben. Egy 10 éves gyerek szinte már képtelen rá, annyirszor rá lett szólva...

2018. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg helyfüggő. Tegnap voltunk épp állatkertben, a csendesebb részeken rászóltam, ha hangosabban kezdett kiabálni, hogy halkabban, mert megijeszti az állatokat. Felfogta. Az állatkerti játszótéren viszont hagytam, ott minden gyerek kiabál, nagy az alapzaj, fel sem tűnik. És hát az a gyerekeknek van, hogy ők jól érezzék magukat, ott lehet hangoskodni véleményem szerint.

Utcán is azért van egy alapzaj, ha halkan cincog, meg se hallom, tehát igen, beszélhet hangosan, de nem sikítozhat idétlenül, azért már szólok neki. Váróban rá szoktam szólni, hogy halkan, boltban is, ha túlságosan feltekeri a hangerőt. Láthatóan zavaró másoknak gondolom ilyen helyeken lehet, nem olyanokon, ahol eleve a gyerekek a célközönség - onnan húzzon el, akit zavarnak a gyerekek, minek van ott?

2018. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!