Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismerős szerint ADHD?

Ismerős szerint ADHD?

Figyelt kérdés

4 éves a lányom. Aktív, hangos és szeret a figyelem középpontban lenni.

Vagyis produkálja magát és nézi van-e közönsége hozzá.

Én azt gondolom, hogy ez gyakori a gyerekeknél.

Óvónők dícsérik, hogy nyugton ül ha kell, csinálja a feladatokat, megtanulja a mondókákat stb.

Az ismerősöm mondja, hogy biztos ADHD-s, mert azok pörögnek ennyire és vágynak a figyelemre.

Jól érzem, hogy túloz?

Én is olvastam mik a tünetei, de nem gondolnám hogy kóros lenne a viselkedése. Egyszerűen aktív, dacos hangos gyerek, nem a nyugodt fajta.


2018. okt. 31. 18:03
 1/10 Lady Beth ***** válasza:
78%
Az ismerősöd orvos, volt ilyen gyerekkel tapasztalata vagy szimplán irigy hogy a te kislányod ennyire aranyos?
2018. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Ez alapján egyáltalán nem biztos, hogy az, ennyiből nem lehet megítélni, az adhd-s egyébként se feltétlen szeret a középpontban lenni.
2018. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Szerintem túl sokat googlizik.

Van, hogy tényleg túlzásba viszi a rohangálást vagy a hangoskodás, főleg amióta óvodába jár.

Az ő gyereke csendes és félénk. Az én gyerekem hozzá képest tényleg sok. Hol kutya a Mancs őrjáratból, hol Elza királynő.

Múltkor is akart vele játszani és nem is beszélt hozzá. A lányom meg közel hajolt, hogy miért nem beszélsz velem... Akkor szóltam neki, hogy így azért nem szabad.

Szerintem ez se tetszett az anyukának.

Vegyes csoportba jár, szóval a nagyoktól is ellesi a rosszaságokat is.

2018. okt. 31. 18:17
 4/10 anonim válasza:
60%

Ne foglalkozz azzal hogy ki mit mond. Ez a legnagyobb probléma hogy mindenki szakértő lett, és a gyerek ha pörög, hangos, akkor már ADHD-s. És ráakasztják ezt a cimkét hivatalosan is, a gyerek élete meg van bélyegezve. Azt miért nem emlegetik a szakértők, hogy 30-50-70 évvel ezelőtt ezt úgy oldották meg, hogy a gyereket letolták, esetleg meg is verték, mert nem illett bele az aktuális "rendszerbe". Ezt a mai felnőtt generáción pontosan lehet is látni..

Hagy a p***ba ki mit mond, azzal foglalkozz hogy a gyereked gyerek maradjon, és jól érezze magát. Az ismerősöd meg ha nem tudja elfogadni a szituációt, vagy idegen neki, vagy okoskodik, olvasson kicsit többet a témáról vagy menjen be egy oviba...

2018. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
52%
Ja és érdemes megfigyelni nagy nevek gyerekkorait, pl. Einstein és sokan mások. Ha a ma lennének gyerekek, akkor ADHD-s ként lennének bélyegezve, pedig.....Sokkal nyitottabbak a mai gyerekek, sokkal több energiájuk van, szabadabbak. Nincs ezzel semmi baj. Az elfogadással vannak bajok sajnos
2018. okt. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lady Beth ***** válasza:
63%

Ez kész röhej. Ennyi alapján azt mondani szegény kislányra hogy ADHDs??? Ennyi erővel te meg azt mondhatnád az ő gyerekére hogy autista. Kedves anyuka rosszindulatú és savanyú!


Semmi baj sincsen a lányoddal, normális, életvidám kislány! :)

2018. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenkinek megy a zöld kéz, mert látom valaki lepontoz.
2018. okt. 31. 18:30
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Az enyémnek tényleg ADHD-ja van. Két éves volt a gyerkőc, és biztosan tudtam, hogy nem olyan, mint a többiek. Hidd el, hogy te is tudnád. Ezt te vennéd először észre, nem az ismerős.
2018. okt. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Vekerdyt ajándékba a boldogtalannak!
2018. nov. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha olyanná van akkor 8 éves lányom egy egész állat sereget bemutatt,még sem adhd
2018. nov. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!