Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy állítsam le a férjemet?

Hogy állítsam le a férjemet?

Figyelt kérdés

Mostanában állandóan szapulja a 4 éves kisfiunkat. Nem mondom, elég eleven gyerek, és én is rászólok ha rosszat csinál, nem ez a problémám, én sem gondolom hogy mindent rá kéne hagyni. DE amit a férjem művel mostanában attól szó szerint elszorul a szívem. Folyton ez megy: nem vagy normális, undorítóan viselkedsz, gyalázatos vagy, rossz gyerek vagy, idióta, stb ... Eddig nem csinálta ezt, sokkal türelmesebb volt. Mostanában amúgy köztünk is több a feszültség.

Ha szóvá teszem, szerinte nem igaz hogy így beszél a gyerekkel.

Vagy a másik: elkezdi gúnyosan dícsérgetni valami rosszaságért, például ügyes vagy, máskor is vedd el a játékot az öcsédtől, jóóól van...

Ilyenkor próbálom mondani neki, hogy nem azt mondom hogy ne szóljon rá ha olyat csinál, hanem hogy normálisan, emberi hangon tegye, és legyen kicsit türelmesebb.

A kisebbik fiunkkal nem ilyen.

Tényleg kifogytam az ötletekből mit csináljak hogy észhez térjen.

A legrosszabb, hogy korábban mesélte, hogy náluk is az öccsével kivételeztek a szülei, főleg az anyja. Amikor ezt felhoztam neki hogy kezdi ugyan ezt csinálni, halálba sértődött.

Komolyan, sokszor már a sírás rajtam van ahogy szegény kis pöttöm gyerekkel viselkedik. A fiunk pedig egyre kevésbé fogad neki szót, gondolom van összefüggés, csak az a baj, hogy ezzel még inkább szítja az egészet.


2018. nov. 3. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is a szívem facsarodik össze, amikor a férjem durváj rászól a kisfiunkra. Én egy nyugodt napon, amikor kettesben elmentünk egy étteremben felhoztam neki és megbeszéltük. Megígérte, hogy változtat. A beszélgetésen kívül nem tudok mást tanácsolni.
2018. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Majd mikor megveri észbe kapsz. Normális ember így nem beszél egy kisgyerekkel.
2018. nov. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Vedd fel a telefonoddal mikor így beszél vele, játszd le neki.

Beszélj így vele, tarts neki fordított tükröt.

Állj elé és szinte suttogva mondd neki, ha mégegyszer így beszélsz a gyerekkel letépem a tököd.

Ha egyik sem használ kívül tágasabb.Ne engedd, hogy mérgező legyen a gyereked megsínyli.

2018. nov. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Megmondanám neki, hogy vagy abbahagyja, vagy elválok, undorítóan beszél a fiatokkal, nekem ez nem férne bele.
2018. nov. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Ugy latszik ujra eli a gyerekkori konfliktusait. Csak tudnam minek kellett 2 gyereket vallalnia ezzel a nyilvanvalo serelemmel.

De azert az sem jarja, hogy egy 4 eves nem fogad neki szot. En egy kicsit azt latom, hogy te lekorlatoztad minden nevelesi elvet, megtiltottad az erosebb fegyelmezest, ezert inkabb odaszurogat amikor mar nem birja visszatartani. Hagyhatnad h kialakitson valamifele tekintelyt. Inkabb 1x orditson a gyerekkel, mint hogy 100x fojtsa magaba a duhet, hogy aztan az apro gonoszkodasok formajaban jojjon elo...

2018. nov. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Utolsóval értek egyet.
2018. nov. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

Ötlet?

1, BESZÉLJ vele.

2, Ha nem fogja fel, akkor menjen terápiára.

3, Elmagyaráznám neki, hogy ez a gyerek BÁNTALMAZÁSA, a szóbeli bántalmazása. És elválok, ha nem változtat.

2018. nov. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem abban nincs semmi, ha azt mondja a rossz gyerekre h rossz vagy, vagy azt h nem vagy normális...ne vedd fel ennyire, jó, amikor leidiótázza az már sok. De ezt beszéld meg vele megint, ilyen jelzőket ne használjon. És a legfontosabb, bármennyire nem értesz egyet, ezt a gyerek ne érezze, ki fogja használni...s nem fog szót fogadni először csak neki, majd neked sem. Ez nem ok válásra megoldjátok majd.
2018. nov. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azokkal értek egyet, akik azt mondták, hogy beszélj vele komolyan, amikor nincsenek ott a gyerekek. De ne nyilvános helyen, mert fontos, hogy kettesben legyetek. Mondd meg neki, amit ide leírtál, hogy nem az a baj, hogy rászól, hanem az, hogy hogyan, és hogy mit mond. Egy négyéves nem érti a gúnyolódást, csak összezavarodik, egyébként a gúnyolódás csak arra jó, hogy megbántson másokat, nem arra, hogy tényleg változtasson a viselkedésén. Az sem jó, ha minősíti a gyereket, hogy "ilyen vagy", "olyan vagy", hanem mindig az adott viselkedésre kell reagálni! Kérdezd meg tőle, hogy mit szeretne: azt, hogy a kisfiú féljen tőle vagy azt, hogy változtasson a viselkedésén? Ha ez utóbbi, akkor egyértelmű utasításokat kell adnia: "Tedd le azt a játékot! Add oda az öcsédnek, most ő a soros!" "Ne szaladgálj az itallal! Az asztalnál kell meginni!" És dicsérje meg, amikor engedelmeskedik. Amikor nem engedelmeskedik, nyugodtan helyezzen kilátásba valamilyen következményt (nem verést, nem büntetést). "Ha nem adod oda azonnal az öcsédnek a játékot, akkor elveszem, és ma már nem játszhatsz vele. Ha odaadod, akkor kis idő múlva újra játszhatsz vele." " Ha kiöntöd a vizet, akkor neked kell feltakarítani." Stb. Fontos, hogy mindig maradjon nyugodt, attól marad felnőtt. Ha mégis felidegesíti magát, akkor ezt mondja meg őszintén: "Most nem akarok beszélni veled, mert felbosszantott a viselkedésed! Nagyon mérges vagyok! Most elvonulok, amíg megnyugszom!" És persze a gyereknek is engedje meg, hogy kifejezze az érzelmeit. Pl. ha mérges vagy ideges, nyugodtan beszéljen róla, és legyen lehetősége elvonulni és megnyugodni. Ebben segíteni is lehet, pl. kisfiúnak be lehet szerezni egy plüsst, amin levezetheti a feszültségét, vagy meg lehet engedni neki, hogy kiabáljon egy nagyot. Mindenkinek ki kell engednie a feszültségét, egy gyereknek is. Persze bántani soha, senkit nem szabad!
2018. nov. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!