Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnénk, fajtisztát....

Kutyát szeretnénk, fajtisztát. Milyet ajánlanátok? Kertes házban élünk, hatalmas nagy udvarral, gyerekek is vannak imádják a kutyákat. Olyat akarunk ami a meglévő kutyánkkal is jól kijön.

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves drótszőrű német vizsla szuka kutyánk, Nagyon mozgékony, eleven, hatalmas vadászösztönnel. Mellé szeretnénk egy nagyobb testűt.Sokat foglalkozunk vele, de szeretnénk mellé társat, meg a gyerekek is nagyon kutyásak. Nagytestű kutyára gondolunk, amitől idegenek félnek, hamis, de bennünket nem bánt. A vizslánk nagyon eleven, mindent megfog (macskánk azért is nincs mert azonnal szétkapná), vadászik, sokat visszük sétálni is, a környék összes cicája menekül előle. Jó környéken élünk, ez egy zsákutca, mi vagyunk az utolsó ház, mellettünk rét van, arrébb erdő, szóval nem gond a sétáltatás, de valamivel nyugisabb kutyát szeretnénk mint a vizsla. Német juhászon gondolkodtunk egyelőre vagy golden retriveren, de még nem tudjuk mi legyen, meg szeretnénk ha jól kijönne vele a kutyánk. És ha kicsi kölyök kutyát hoznánk nem bántaná e?
2013. máj. 31. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
golden retriver házőrzőnek ? :D viccnek is rossz. németjuhász már jobban hangzik erre a célra.
2013. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
84%
Szia, Leonbergin vagy pireneusi hegyikutyán nem gondolkodtatok még? Családdal, gyerekkel barátságosak. Megbízható kutyák. Nagyon jó ház őrző mindegyik.
2013. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
A német juhász ideális választás. Nagyon értelmes, jó házőrző, és akivel a gazdi barátságos, azzal ő is az. Bár megjegyzem, ha több kutya van, akkor ellenkező neműeket érdemes tartani, különben valószínű, h nem fogják kedvelni egymást. Ez esetben pedig számítani kell keverék kiskutyákra is, hacsak nem ivartalanítjátok valamelyiküket.
2013. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
62%
Azonos nemű kutyák el fogják hamar dönteni egymás közt, hogy melyikük lesz a vezér.
2013. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
84%
Ha fajtiszta kutyát szeretnél, akkor bármelyik állat megfelel, amelyiknek a szülei Canis lupus lupus (szürke farkas) fajhoz tartoznak. Ha alfajtiszta állatot szeretnél, ügyelj rá, hogy Canis lupus familiaris (háziasított kutya) legyen mindkét szülő.
2013. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A leonbergi és a pireneusi tényleg nagyon gyönyörűek, a goldi-t tudom hogy nem egy tipikus házőrző, de amiket ismerek nagyon hamisak, ugatnak ha elmegy valaki a kerítés előtt, de egyébként NEM elsődleges szempont a jó házőrzés csak azért írtam, hogy az sem akadály , hogy tartsanak tőle idegenek (már amennyire manapság lehet, mert már tudjuk, hogy a kutya sem 100% biztonság a betörők ellen). Egyik barátnőmék egy városhoz tartozó újépítésű házakból álló kertségben laknak, ott szinte minden minden (!) ház tulajnak golden retriv-je meg labradorja van, és gyalog nem lehet ott végigmenni, mert nagyon ugatnak, hamisak, majdcsak nem átugorják a kerítéseket. Ezek szerint divat lett tartani, vagy csak azért gondolják sokan, hogy jó házőrző mert ugat? Még töprengünk mert annyi szép, jó kutya van (én a mindet elfogadnám ha tehetném, minden fajtából)Várok még ötleteket. ja és tudunk velük foglalkozni naponta sokat, szóval nem csak dísznek kell..
2013. máj. 31. 12:08
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

azok a kutyák nem hamisak hanem frusztráltak mivel nincsenek sétáltatva..

Valószínű hogy bemenne valaki az ugatás ellenére akkor a kutya csak örülne annak hogy végre foglalkozik vele valaki..

2013. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Én személy szerint nem szeretem annyira a NJ-okat elég sok az ideggyenge habár ha rendes kennelből veszed akkor nem lehet gond vele.

Vizsla mellé Magyar Agár? :)

Házörzésre annyira nem jó (azért megugatja az idegeneket) viszont nagy testű ezért gyakorlatlan betörő nem fog bemenni a gyakorlottat meg a NJ sem fogja eltántorítani.

Viszont nyugisabb természetű mint a vizsla kicsit inkább magának való fajta, ha van rendesen sétáltatva akkor nem fog szökni (egyébként a 2m-es kerítésen átrepül).

2013. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem jó ötlet egy már meglévő magas energiaszintű kutya mellé venni egy még magasabb energiaszintű kutyát,mint a német juhászkutya. Ha megfelelően van nevelve a már meglévő kutya akkor bármilyet választhatnak hozzá,de az idősebb kutya "nyugalma" érdekében a tenyésztőtől egy kevésbé domináns egyedet javasolok.Ez biztosíték is lehet a későbbi domináns viselkedés elkerülése érdekében.Megfelelő fajták lehetnek az úgynevezett "dadakutyák" melyek ösztönösen védik a területüket,de ugyanakkor a családdal kedvesek és szeretik a gyermekeket, ezen kívül félelmetes megjelenésűek.Az egyetlen gondot talán a nyáladzás valamint a rendszeres fésülés jelenheti.De,mint azt már korábban leírtam ezeknél a fajoknál is egy kevésbé domináns egyedet javasolt választani.Remélem segítettem. :)
2013. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem pireneusim volt, és csak ajánlani tudom:) nagyon nyugodt fajta, barátságos, de a méretétől és a mély ugatásától hátrahőkölnek az emberek. Utóbbi nem is baj, mert szerintem kellemes hangja van.
2013. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!