Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék azért hogy ne...

Mit tehetnék azért hogy ne piszkáljon a gyermekorvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Fél éve jelentkeztünk át az itteni háziorvoshoz, a védőnőhöz egy éve. A problémám az lenne hogy, a 19 hónapos kislányom nem valami nagy evő jelenleg 9300 gramm. Két hetente- havonta szoktam felkeresni a védőnőt hogy súlyt mérjünk.Múlt hónapba kapta az oltást ahol megjegyezte az orvos hogy az nagyon kevés, fel írt a gyereknek lactase comfort cseppet mivel megy a tejtől a hasa. Két hétig kellett írnom az orvosnak hogy mit evett a gyerek és hány grammot, tegnap jött a telefon hogy az orvos nincs megelégedve azzal ahogy etetem, meg hogy délelőtt nem így kell etetni a gyereket... Eddig meg azt mondta a védőnő hogy így kell.. Teljesen rám van szállva az orvos és mindenbe beleköt ami eddig jó volt már az sem jó. Így nézz ki egy napi rend:

7:30-8:00 reggeli (rántotta,tejpép, bundás kenyér,virsli,szendvics)

9:00 1 kubu szelet, vagy egy túrórudi

10:00 tízórai gyümölcs

12:00-13:00 ebéd (amit mi is eszünk)

15:00 gyümölcs

17:00 kifli, szendvics, pogácsa meg gyümölcsös joghurt

19:00-19:30 vacsi ( ami az ebéd volt)

És nem tudom most mi a baj mert eddig a védőnő meg volt elégedve..Azt hogy miért nem hízik nem tudom.. A védőnő eddig azt mondta valószinüleg csak anyuka test alkatát örökölte..(165cm 47kg életembe nem fogyoztam) De az orvos már kikészít lekezelően beszél, nézz rám.. mintha éheztetném a gyereket.. és nem értem miért, mert még az itthon dolgokkal sincsenek problémák mindenünk meg van a gyereknek is megvan mindene..Mozgékony kis duracel nyuszi nem nyűgös napi egyszer alszik másfél órát. 19. kell majd az orvoshoz tanács adásra mennünk és most csütörtökön a védőnőhöz. Januárba meg gasztrora. Szerintetek most tényleg rossz az étkezése? vagy mit kéne tennem ahoz hogy kicsit hízzon? Elnézést ha kicsit értelmetlenül írtam csak már meg esz az ideg..



2018. nov. 6. 09:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%

Alkatilag ti milyenek vagytok/voltatok gyerekkent? Van a csaladban barmire allergias (nemcsak etelre)?

Lehet, hogy nem a laktozzal van a gond, hanem a tejfeherjevel (es lehet a tojasfeherje is), gasztroenterologushoz jo, hogy mentek, mert ezek akadalyozhatjak a sulygyarapodast. En addig is probakepp elhagynam a tejtermeket, tojast, szojat (6 hetig szoktak javasolni), es egyenkent utana visszavezetve meg lehet nezni, ha mar latszik, hogy valamelyik okozza nala. Mellette probiotikumot (pl. Biogaiai, Enterol) erdemes lenne kapnia.

2018. nov. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%

Hány centihez ennyi?

Egyébként elég fehérjeszegénynek tűnik az étrend, mellette sok az üres kcal (kubu, rudi, gyümölcs joghurt, pékáru...).

2018. nov. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%

Nézd, cserélj orvost, nem kell eltűrnöd semmit.

A védőnőtől sem. Állj ki magatokért.


A gyereknek nem kell híznia. A gyereknek növekedni kell, de ennyi idősen ez a súly normális.


Komolyan, ez csak Magyarországon meg, hogy zabáltatni meg hízlalni kell a gyereket ...


A napi cukros édességet én azért kiváltanám valami mással a helyedben,arra semmi szüksége, csak roncsol, nem épít.

2018. nov. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, 79 cm. A túrórudit meg az ilyen kis nassokat a védőnő javasolta két hónapja hogy attól majd hízni fog a gyerek. A gasztroért már két- három hónapja kértem most jutottak el odáig..Kértem már vérképet is vagy háromszor arra még nem kaptam semmi reakciót.
2018. nov. 6. 09:40
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Meg is eszi amit adsz?

7x nem szerintem sok. Így meg sem éhezik ebédig.

Én napi 5x adok.

Reggeli - szendvics, zabkása, tojás

Tízórai - gyümölcs

Ebéd - főtt étel

Uzsonna - gyümölcs vagy valami nasi

Vacsora - szendvics vagy főtt étel

2018. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Párom is és én is nagyon vékony alkatúak voltunk kicsinek, én az is maradtam. De mind kettőnk családja vékony alkatú, illetve mind kettőnk családjába van laktózérzékenység, cukorbetegség.
2018. nov. 6. 09:43
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

*7x szerintem sok.

Közben olvastam amit írtál.

Ne nasikkal tömjed, hogy hízzon. Azzal pont eltelítődik és a tápláló ételeket nem eszi.

2018. nov. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

79-hez teljesen jó ez a súly, nem is vékony.

Inkább abba lehetne belekötni, hogy miért akkora, mint egy egyéves, de ez meg lehet genetika.

2018. nov. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
eszik de nem sokat azért adok neki inkább többször. általába 80-120 grammot eszik az adott ebédből, vacsiból
2018. nov. 6. 09:46
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha kevesebbszer adnál, lehet hogy éhes lenne a következő étkezésig és jobban enne.

Így egész nap csak csipeget.

2018. nov. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!