Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék azért hogy ne...

Mit tehetnék azért hogy ne piszkáljon a gyermekorvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Fél éve jelentkeztünk át az itteni háziorvoshoz, a védőnőhöz egy éve. A problémám az lenne hogy, a 19 hónapos kislányom nem valami nagy evő jelenleg 9300 gramm. Két hetente- havonta szoktam felkeresni a védőnőt hogy súlyt mérjünk.Múlt hónapba kapta az oltást ahol megjegyezte az orvos hogy az nagyon kevés, fel írt a gyereknek lactase comfort cseppet mivel megy a tejtől a hasa. Két hétig kellett írnom az orvosnak hogy mit evett a gyerek és hány grammot, tegnap jött a telefon hogy az orvos nincs megelégedve azzal ahogy etetem, meg hogy délelőtt nem így kell etetni a gyereket... Eddig meg azt mondta a védőnő hogy így kell.. Teljesen rám van szállva az orvos és mindenbe beleköt ami eddig jó volt már az sem jó. Így nézz ki egy napi rend:

7:30-8:00 reggeli (rántotta,tejpép, bundás kenyér,virsli,szendvics)

9:00 1 kubu szelet, vagy egy túrórudi

10:00 tízórai gyümölcs

12:00-13:00 ebéd (amit mi is eszünk)

15:00 gyümölcs

17:00 kifli, szendvics, pogácsa meg gyümölcsös joghurt

19:00-19:30 vacsi ( ami az ebéd volt)

És nem tudom most mi a baj mert eddig a védőnő meg volt elégedve..Azt hogy miért nem hízik nem tudom.. A védőnő eddig azt mondta valószinüleg csak anyuka test alkatát örökölte..(165cm 47kg életembe nem fogyoztam) De az orvos már kikészít lekezelően beszél, nézz rám.. mintha éheztetném a gyereket.. és nem értem miért, mert még az itthon dolgokkal sincsenek problémák mindenünk meg van a gyereknek is megvan mindene..Mozgékony kis duracel nyuszi nem nyűgös napi egyszer alszik másfél órát. 19. kell majd az orvoshoz tanács adásra mennünk és most csütörtökön a védőnőhöz. Januárba meg gasztrora. Szerintetek most tényleg rossz az étkezése? vagy mit kéne tennem ahoz hogy kicsit hízzon? Elnézést ha kicsit értelmetlenül írtam csak már meg esz az ideg..



2018. nov. 6. 09:25
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Egy évesen volt 8340 gramm és 72 cm
2018. nov. 6. 09:54
 12/22 anonim ***** válasza:
Akkor még egész gyors ütemben növekszik. Ebben a korban már picivel lassabban szoktak.
2018. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat de ha megy a tejtől a hasa, akkor furcsállom, hogy nem merült fel az allergia bár az igaz, hogy gasztros dolga lesz januárban. Az én gyerekem a 2 éves tejterhelésnél konkrétan fogyott.... majd 3 évesen kinőtte. Köztes időben természetesen diétáztattam. Vérvétel nem mutatta ki amúgy. Ugyan laktózérzékeny maradt, de 2 évesen is laktózmentesen terheltük.
2018. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
A védőnő is mondta hogy a magassága az jó csak a súlyával van a baj. A tejital egyáltalán nem kell neki próbáltuk a laktózmenteset is, gyümölcsösen, kakaósan, maci kávéval és sehogy nem kell neki. Próbáltuk cumisüvegből, csőrős pohárból,sima műanyag pohárból de belekóstol és eldobja kiönti. Erre meg az orvos közölte hogy olyan nincs hogy sehogy sem issza meg, teljesen azt hiszi hogy hazudok vagy már nem is tudom.
2018. nov. 6. 10:08
 15/22 A kérdező kommentje:
Viszont azt elfelejtettem leírni hogy az anyag cseréje viszont gyors, napi 2-3szor szokott kakilni mondtam a a védőnőnek és az orvosnak de erre sem kaptam reagálást, nem tudom hogy ekkor az mennyire normális igazából. Két hétig az étrendjével együtt azt is írtam hányszor kakilt egy nap.
2018. nov. 6. 10:14
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem, bár lepontozott ez a sok észlény, nem kell aggódnod. Egyrészt egészséges.

Másrészt benne van a normáli határértékben.


harmadrészt: adj neki napi 5-ször ételt. Nem kell "híznia", egészségesen erősödnie és nőnie kell.


Reggeli: ahogy szoktad

Tzíóraira: sajt, zöldségek, túrókrém

Ebéd: amit szoktatok

Uzsonna: zöldségek, halkrém, sajt, joghurt, kifli

Vacsora: amit szoktatok


Azza ne csipegessen, hanem egyen 5-ször, de kisétkezésre ne gyümölcsöt és cukros desszertet, hanem zöldséget és fehérjetartalmú élelmiszereket főleg.

2018. nov. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#14: simán összekötheti a panaszait a tejitallal ennyi idősen. Nálunk 15 hónapos volt a fiam, persze sírós gyerek volt, rosszul aludt, voltak székletgondok is. Mindig mindent a fogaira fogtunk de ő semmilyen gyümit nem fogadott el, pedig előtte szívesen ette. Ha trükköztem, pl adtam újat akkor szívesen ette, másnap viszont nem kellett neki. És igaza volt! Fruktóz malabszorpció.. egyből megoldódott minden panasza, széklet is, alvás is, nyugisabb is lett.

(Ő volt allergiás is, a 2 éves terhelésnél pár napig itta a laktózmentes tejet, utána már nem. )

2018. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem jól eteted, egyébként furcsállom, hogy ilyen sokszor hajlandó enni, ez napi 7 étkezés. Fogd fel másképp szerintem a doki hozzáállását, az jó, hogy figyel egy túl vékony gyerekre, ez az egyik fő dolga, lehet, hogy rossz a stílusa, de legalább odafigyel. Én meghallgatnám, hogy ő milyen ételeket ajánl, és próbálnám bevezetni azokat is. Egyébként az én kislányom 17 hónapos, 10 és fél kg, nem kövér és nem is eszik ennyit egy nap, úgyhogy szerintem vagy alkatilag ilyen a lányod, vagy érdemes kivizsgáltatni, hogy van-e valami baj, a tejet ha nem bírja, akkor kerülném a tejterméket (ma már nem nagy feladat, rengeteg tejmentes kaja van).
2018. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%

Keress egy másik gyermekorvost. Vagy határozottan mondd meg neki, hogy legyen szíves adjon beutalót a szakrendelésre, hogy kivizsgálják a lányodat és utána megbeszélitek majd a továbbiakat.

Ha ti is kicsik és vékonyak vagytok akkor valószínűleg alkati kérdés, de jobb kizárni a bajt.

2018. nov. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkora hülyeség. Lányom is ennyi volt 80 centihez. Soha senkiben fel sem merült, hogy kevés, sőt husisnak mondták.

Amikor fél év múlva nyomott mindössze 400 grammal többet úgy, hogy 7 centit nőtt (87/9700, 1,5 évesen), akkor merült fel, hogy nem jó a tendencia, de még akkor se soványozták le. Egyébként tizedennyit nem evett.


A gyakori széklettel, hasmenéssel viszont foglalkozni kell. A gasztrót ne hagyjátok ki.

2018. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!