Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig ajánlott az...

Hány éves korig ajánlott az esti mese?

Figyelt kérdés

A fiam lassan 8 éves lesz, és még mindig igényli a lefekvés utáni mesét. Ez változó, vagy mesekönyvből olvasok fel, vagy saját történtetet improvizálok a kívánságai szerint (pl. legyen benne versenyautó, játszódjon itt-ott, stb.).

Mi az az életkor, amikortól javasolt elhagyni az esti mesét? Esetleg várjam meg amíg magától mondja, hogy már nincs rá szüksége?


2018. nov. 9. 12:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Amíg igényli. Nálunk addig volt rendszeres az esti mese, amíg el nem kezdtem magamnak olvasni, olyan 3.-os koromban. De pl. apukám imád felolvasni, nagyon jól tud előadni, én meg nagyon szerettem hallgatni, úgyhogy ő még 12-13 éves koromban is olvasott nekem, mert ő is élvezte, és én is. Persze akkor már nem mesekönyveket, hanem regényeket olvastunk.

Én sajnos nem vagyok ilyen jó felolvasó, nem is szeretek hangosan olvasni, nem tudok szépen hangsúlyozni, el is fáradok benne hamar, meg hadarok is. Kb. másodikos koráig olvastam a nagyobbik fiamnak esténként, onnantól kezdve ő olvasott magának, a mai napig mindig olvas elalvás előtt (11 éves most). Az öccsének viszont szoktam olvasni, és sokszor még a nagy is odaül hallgatni :)

2018. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11 éves lesz mindjárt a fiam.Még van mese-illetve egy jó könyvet olvasva összebújás.Lehet,hogy az is közrejátszik,hogy a huginak is mesélek.
2018. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A fantáziájának jót tesz szerintem, meg nem tom, minél több sztorit hall, lehet annál több kreatív gondolata lesz, amit használhat majd a z életben , tehát még lehet, hogy kimagaslóan jót is teszel vele a meséléssel. Szóval szerintem nincs olyan, hogy mikortól ajánlott elhagyni. Szerintem rossz lene, ha ezt most elhagynád neki,; az esti mesélés az neki az ő kis esti rituáléja, lejet , hog biztonságérzetet is nyújt neki, mert 1. vele vagy 2. meg a napi esti mese az biztos; az egy fix pont az életében, tehát, ha rendszeres; niztonságérzetet ad neki.
2018. nov. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!