Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kiviteleztek gyerekkel...

Hogyan kiviteleztek gyerekkel egy hosszabb utazást kocsival?

Figyelt kérdés
Milyen játékokkal készültök, mivel ütitekel az időt?
2018. nov. 12. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Hordozható DVD lejátszó.
2018. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában bealszanak, de amúgy szeretnek autózni. Vannak játékok hátul, 1-2 plüss, rágóka, illetve adunk érdekes tárgyakat hátra (rágósdoboz, kulcs, zsepi csomag, stb.) rágcsálni is szoktak néha, de nem ez a fő eszköz a nyügi ellen. Ha nagyon nem bírják, akkor megállunk, játék, szeretgetés, lefárasztás, aztán mehetünk tovább. 😊
2018. nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nagy kérdés mekkora is a gyerek.

kb 2 éves kortól, hogy már könyveket nézegettek, kiláttak az autóból már könnyebb volt.

Mi 2-5 alkalommal utazunk 1000-500km évente.


Van tablett régebben hordozható dvd lejátszó, de ezt csak tényleges hosszú úton ha már nagyon uncsi minden kapcsoljuk be! Föleg ha már többetszer dugóba kerülünk...


Amúgy van egy kosár a gyerek ülés mellett amiben játékok vannak. Kifestök, papír, ceruzák... Aztán a kedvenc játékaik. Ès egy szuper dolog az Auto Bingo. Egy pici táblán(de lehtne akár lap is), vannak képek pl autó, teherautó, madár, macska, sorompó, szalmabála, villanyoszlop stb... Amikor a gyerek meglátja akkor áthúzza a képet. Ez kb félórás aktív játék nekik.

De rengeteget barkobázunk, ez mindig nekünk felnötteknek is vicces.


Ami még szerintem fontos, hogy jó idöben induljatok el. Pl 1000km-re csak is hajnalban indulunk úgy kb 4-5 óra körül már az autóban ülünk. Autóban reggelizünk és kb a félutat ha nincsen dugó akkor egyben meg is tesszük, télen mivel sötét van a gyerekek(meg én is) vissza alszanak még. Aztán mindenképpen McDonaldsban ebédelünk. Mivel ilyen gyorséttermebe ritkán járunk, így tudják, hogy az utazás során ott fogunk enni, és már tökre várják. Ez minimum 1 óra pihenö, nem idegeskedünk, majd valamikor oda érünk.


Nekünk egyébként 300km nem hosszú utazás, az csak egy gyors kiruccanás.

2018. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi most megyünk kétszer 6 órás út oda, majd vissza, a kislányom másfél éves, a következőkkel készülök: vettem egy tablet tartót az első ülés hátuljára, így tud mesét nézni, csendeskönyv (vagy matatókönyv) akár ovisnak is jó lehet, rendeltem egy mágneses könyvet, ezen a mágneses figurákat tudja pakolni, találtam egy applikációt (bookr kids) ami felolvassa a meséket, játék is van rajta, de lehet, hogy ehhez kicsi.
2018. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Negyedevente utazunk 1-2 heten belul 1000 km-t, ami kb. 10-12 oras ut. Nem vagyok a mesenezetes hive, de a hangos sirastol nehez a vezetesre koncentralni, veszelyesnek tartom. Mig kisebb volt, folehajoltam, es megszoptattam, de az sem mindig valt be, igy bar alapbol ellene vagyok, es ha a konyv, zenehallgatas, babozas nem jon be, akkor marad a mese tablagepen :/
2018. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi extrával nem készülünk. Zenét hallgatunk, beszélgetünk, mindkettőjüknél van 1-1 játék, és nézelődnek. 2 óránként megállunk kb.fél órára. Pisi, peluscsere, eszünk-iszunk, picit hagyjuk játszani, szaladgálni őket, aztán megyünk tovább. A kicsi 2, a nagy 3 és fél éves.
2018. nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
könyvel,plüssel,és többször megállunk ,illetve korán indulunk.
2018. nov. 13. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!