Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oltás után 2nappal antibiotikum?

Oltás után 2nappal antibiotikum?

Figyelt kérdés
Köhög a fiam nagyon, átvittem dokihoz és ő írt fel antibiotikumot. Mondtam hogy hétfőn kapott oltást. De nem is kérdeztem hogy az oltásba nem e kavar be.?..15hós oltás.

2018. nov. 14. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

Dehogy.

De mire fel adta az antibiotikumot ?

Durva, ahogy Mo.-n ugy osztogatjak mint a cukrot ...


Kenetvetel? Kopetminta? Tudo rontgen ?

2018. nov. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jajjjj de tudnék ezen nevetni... Kenetvétel??? Röntgen??? Belenéz a drnő a gyerek szájába és már nyújtja is az antibiotikumot valamilyen magyarázattal karöltve. Tegye már fel a kezét az akinek kenetet vesznek magyarországon... :D
2018. nov. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert 2hete köhög és egyre jobban. De az a doki aki a szurit adta azt mondta tiszta a tüdeje megkaphatja. De ma már nagyon durva volt úgyhogy kénytelen voltam átmenni. Én is ezzel közdök.
2018. nov. 14. 15:41
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor most tanulsz belőle. Ha a gyerek köhög, nem oltatod be. Állj a sarkadra, mert senki nem fog helyetted. A gyerek akkor kap oltást ha teljesen egészséges! Az antibiotikum nem kavar be az oltásba.
2018. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Áhh 15 hós oltást beadni egy köhögő gyereknek... Normális az orvosok? Akkor kellene beadni mikor semmi baja.

Az antibiotikum miatt nyugi, nem fog bezavarni a gyereknek.

2018. nov. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen......de nem kell a sarkamra állnom. Mondtam hogy mi van, meghallgatta a tüdejét és mivel nem talált semmit csak az volt hogy napközben 10-20x köhögött egyet az semmi. Csak hogy ebbe a 2-3napba én is nekiálltam köhögni és a gyerek is 3-4x annyit köhög és rondábban mint szokott... azért vittem dokihoz hogy ne legyen nagyobb baj és az oltás tüneteit is észre tudjam venni ha lesz(mivel ez a mumsz,rózsahimlő és társai oltás szóval simán lehet lázas, pöttyös és akár a nyirokcsomoja is begyulladhat...és hát nem akarok azon kattogni hogy akkor az oltástól vagy a köhögés miatt van)


Csak utólag gondolkodtam hogy nem e cseszek ki a gyerekkel, hátha az antibiotikumot nem jó ilyenkor bevenni.


De tényleg köszönöm a válaszokat...most már azt is tudom hogy nem érdemes kiírni ide kérdést mert vagy az orvost nézik le vagy a kérdezőt....(alig van orvos legalább itt nálunk még van és normális nem ír mindenre antibiotikumot mint azt írta itt valaki.)

2018. nov. 14. 22:38
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem lenezesbol,nem rosszindulatbol de igaza van azoknak akik azt írták, hogy nem szabadna beoltatni a gyerkőcök ha beteg.

Egy éves a fiam eddig 1 oltást adtak be időbe neki az egy évest.Elotte már ha piros volt a torka se adta be nálunk az orvos,mert okozhat gondot.

2018. nov. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te nem vagy semmi kérdező. Győzd meg magad nyugodtan hogy jól csináltad, pedig látod az eredményét. Ez a hülyeség csúcsa. A gyereked köhögött, kvázi nem egészséges, valamilyen baci vagy vírus lappang benne, ami be is bizonyosodott, mert szarabbul van. Erre hagyod hogy ráoltsanak egy gyengített vírust tartalmazó vakcinát. A te gyereked csak neked fontos meg a családodnak. A dokinak csak statisztika, bármilyen szar is elhinni. Nem fog belehalni hogy így jártatok, de biztos hogy jobban viselné mind a betegséget, minid az oltást ha nem egyszerre nyomja le az immunrendszerét. De felesleges lónak imádkozni. A te gyereked, a ti életetek.
2018. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!